Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin 8. března 2012

6. Březen 2012

Světový den ledvin 8. března 2012

B. Braun Avitum se již popáté připojuje k preventivním akcím v rámci Světového dne ledvin, který letos připadá na 8. března 2012. Cílem je zvýšit informovanost široké veřejnosti o transplantaci, jakožto nejvhodnější léčbě chronického selhání ledvin.

Společnost B. Braun Avitum opět otevře svá dialyzační střediska široké veřejnosti, kde budou lékaři se zdravotními sestrami poskytovat bezplatné preventivní prohlídky. Vyšetření ledvin se budou provádět      od 8:00 - 17:00 a zaberou pouze pár minut. Lidé se nemusí objednávat, být nalačno, ani nosit moč. Zdravotní stav ledvin lze zjistit odběrem malého množství krve. Při tomto vyšetření bude zájemcům stanovena hladina krevního cukru, vyšetřena moč na místě, zkontrolován krevní tlak a stanoven           tzv. body mass index (BMI). V případě naměření rizikových hodnot doporučí lékař následnou zdravotní péči.

Včasným preventivním vyšetřením lze předejít vážnějšímu onemocnění ledvin, které může vést až k selhání jejich funkce. Příznaky onemocnění ledvin jsou často nenápadné. Většina lidí nemá žádné viditelné obtíže, ledviny je nebolí, a proto prevenci zanedbávají.

Nepodceňujte ji a přijďte se nechat bezplatně vyšetřit v kterémkoliv z dialyzačních středisek B. Braun Avitum . I letos můžete využít „mobilní ambulanci“, která bude 8. března 2012 od 8.00 do 17.00 přímo v areálu The Park v Praze na Chodově (zobrazit na mapě) .

Více informací na www.svetovydenledvin.cz


Světový den ledvin 2012 v regionech:

1.3.2012 Ústí nad Orlicí     usti-nad-orlici.pdf

6.3.2012 Ostrava    ostrava.pdf

6.3.2012 Brno    brno.pdf

7.3.2012 Plzeň    plzen.pdf

 

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

17.03.2021
Skupina B. Braun

Zahraničné štúdie ukazujú, že okolo 18% pacientov, ktorí pri ochorení COVID-19 prešli akútnych zlyhaním obličiek, môžu skončiť na chronickej dialýze. COVID-19 je pre obličky hrozbou, nielen v prípade ťažkého priebehu ochorenia. Po prekonaní infekcie je kľúčová prevencia. Pacienti by mali ísť za svojím praktickým lekárom a spýtať sa ho na preventívne vyšetrenie alebo navštíviť nefrologickú ambulanciu.

11.03.2021
Události

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019