Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin 8. března 2012

6. Březen 2012

Světový den ledvin 8. března 2012

B. Braun Avitum se již popáté připojuje k preventivním akcím v rámci Světového dne ledvin, který letos připadá na 8. března 2012. Cílem je zvýšit informovanost široké veřejnosti o transplantaci, jakožto nejvhodnější léčbě chronického selhání ledvin.

Společnost B. Braun Avitum opět otevře svá dialyzační střediska široké veřejnosti, kde budou lékaři se zdravotními sestrami poskytovat bezplatné preventivní prohlídky. Vyšetření ledvin se budou provádět      od 8:00 - 17:00 a zaberou pouze pár minut. Lidé se nemusí objednávat, být nalačno, ani nosit moč. Zdravotní stav ledvin lze zjistit odběrem malého množství krve. Při tomto vyšetření bude zájemcům stanovena hladina krevního cukru, vyšetřena moč na místě, zkontrolován krevní tlak a stanoven           tzv. body mass index (BMI). V případě naměření rizikových hodnot doporučí lékař následnou zdravotní péči.

Včasným preventivním vyšetřením lze předejít vážnějšímu onemocnění ledvin, které může vést až k selhání jejich funkce. Příznaky onemocnění ledvin jsou často nenápadné. Většina lidí nemá žádné viditelné obtíže, ledviny je nebolí, a proto prevenci zanedbávají.

Nepodceňujte ji a přijďte se nechat bezplatně vyšetřit v kterémkoliv z dialyzačních středisek B. Braun Avitum . I letos můžete využít „mobilní ambulanci“, která bude 8. března 2012 od 8.00 do 17.00 přímo v areálu The Park v Praze na Chodově (zobrazit na mapě) .

Více informací na www.svetovydenledvin.cz


Světový den ledvin 2012 v regionech:

1.3.2012 Ústí nad Orlicí     usti-nad-orlici.pdf

6.3.2012 Ostrava    ostrava.pdf

6.3.2012 Brno    brno.pdf

7.3.2012 Plzeň    plzen.pdf

 

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašují Světový den ledvin (Word Kidney Day), který tradičně vychází na druhý čtvrtek v měsíci březnu – letos na 14. 3. 2019. Slogan letošního Světového dne ledvin 2019 „Zdraví ledvin pro všechny a na celém světě“ získal pro české dialyzované pacienty konkrétní rozměr. Od letošního prvního ledna mají totiž dialyzační střediska možnost získat při splnění všech podmínek finanční odměnu. 

13.03.2019

Druhý štvrtok v mesiaci marec otvoria desiatky dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií po celom Slovensku svoje dvere širokej verejnosti pri príležitosti Svetového dňa obličiek, kedy si pacienti môžu nechať úplne zadarmo preventívne vyšetriť svoje obličky. „Približne každý siedmy z tisícov Slovákov, ktorí na prevenciu prichádzajú, musí kvôli podozreniu na chronické ochorenie obličiek podstúpiť ďalšie podrobnejšie vyšetrenie. Obličky sú pre človeka rovnako dôležité ako mozog alebo srdce a venovať im raz za rok 15 minút času sa určite oplatí,“ hovorí k prevencii hlavná nefrologička siete dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií, MUDr. Monika Alaxinová, CSc.

08.03.2019
Aktuality z B. Braun