Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Světový den ledvin 8. března 2012

redakce Braunovin

6. Březen 2012

Světový den ledvin
B. Braun Avitum se již popáté připojuje k preventivním akcím v rámci Světového dne ledvin, který letos připadá na 8. března 2012. Cílem je zvýšit informovanost široké veřejnosti o transplantaci, jakožto nejvhodnější léčbě chronického selhání ledvin.

Společnost B. Braun Avitum opět otevře svá dialyzační střediska široké veřejnosti, kde budou lékaři se zdravotními sestrami poskytovat bezplatné preventivní prohlídky. Vyšetření ledvin se budou provádět      od 8:00 - 17:00 a zaberou pouze pár minut. Lidé se nemusí objednávat, být nalačno, ani nosit moč. Zdravotní stav ledvin lze zjistit odběrem malého množství krve. Při tomto vyšetření bude zájemcům stanovena hladina krevního cukru, vyšetřena moč na místě, zkontrolován krevní tlak a stanoven           tzv. body mass index (BMI). V případě naměření rizikových hodnot doporučí lékař následnou zdravotní péči.

Včasným preventivním vyšetřením lze předejít vážnějšímu onemocnění ledvin, které může vést až k selhání jejich funkce. Příznaky onemocnění ledvin jsou často nenápadné. Většina lidí nemá žádné viditelné obtíže, ledviny je nebolí, a proto prevenci zanedbávají.

Nepodceňujte ji a přijďte se nechat bezplatně vyšetřit v kterémkoliv z dialyzačních středisek B. Braun Avitum . I letos můžete využít „mobilní ambulanci“, která bude 8. března 2012 od 8.00 do 17.00 přímo v areálu The Park v Praze na Chodově (zobrazit na mapě) .

Více informací na www.svetovydenledvin.cz

Světový den ledvin 2012 v regionech:

1.3.2012 Ústí nad Orlicí     usti-nad-orlici.pdf

6.3.2012 Ostrava    ostrava.pdf

6.3.2012 Brno    brno.pdf

7.3.2012 Plzeň    plzen.pdf

 

 

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník