Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin 2010

3. Březen 2010

Světový den ledvin 2010

Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost vyhlásily letos již popáté druhý čtvrtek v měsíci březnu - 11. 3. 2010 - Světovým dnem ledvin. Jeho cílem je zvýšit informovanost zdravotníků a zejména laické veřejnosti o nemocech ledvin, možnostech jejich včasného záchytu, prevence a léčby. V letošním roce je hlavní pozornost zaměřena na vztah mezi cukrovkou a chronickým onemocněním ledvin.

Pro rodinné příslušníky a přátele dialyzovaných pacientů nabízí B. Braun Avitum možnost přijít si prohlédnout dialyzační středisko a pohovořit s lékaři a sestrami o možnostech léčby a další podpory jejich dialyzovaných blízkých. Podrobné informace o termínech dnů otevřených dveří na jednotlivých pracovištích získáte na svém dialyzačním středisku.

Pro širokou veřejnost pak nabízíme možnost bezplatného preventivního vyšetření ve všech našich nefrologických ambulancích v České a Slovenské republice. Při tomto vyšetření vám bude stanovena hladina krevního cukru, vyšetřena moč a zkontrolován krevní tlak. V případě nutnosti vám bude doporučena následná lékařská péče. Zvolte si dle vlastního uvážení pracoviště, které bude nejlépe dostupné z místa vašeho bydliště.

Naší nabídky můžete využít dne 11. 3. 2010 v době od 8:00 do 17:00 hodin.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Po prekonaní COVID-u je až 3x väčšie riziko, že ľuďom trvalo zlyhajú obličky a skončia na dialýze. 

17.03.2022

Po prodělání COVIDu je až 3x větší riziko, že lidem trvale selžou ledviny a skončí na dialýze. Vyplývá to ze studie prezentované v Journal of the American Society of Nephrology.

10.03.2022

Podle odhadů České nefrologické společnosti může dialyzační ošetření v Česku potřebovat 300–400 uprchlíků z Ukrajiny.

19.03.2022