Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Světový den ledvin 2010

redakce Braunovin

3. Březen 2010

Světový den ledvin

Mezinárodní federace nadací pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost vyhlásily letos již popáté druhý čtvrtek v měsíci březnu - 11. 3. 2010 - Světovým dnem ledvin. Jeho cílem je zvýšit informovanost zdravotníků a zejména laické veřejnosti o nemocech ledvin, možnostech jejich včasného záchytu, prevence a léčby. V letošním roce je hlavní pozornost zaměřena na vztah mezi cukrovkou a chronickým onemocněním ledvin.

Pro rodinné příslušníky a přátele dialyzovaných pacientů nabízí B. Braun Avitum možnost přijít si prohlédnout dialyzační středisko a pohovořit s lékaři a sestrami o možnostech léčby a další podpory jejich dialyzovaných blízkých. Podrobné informace o termínech dnů otevřených dveří na jednotlivých pracovištích získáte na svém dialyzačním středisku.

Pro širokou veřejnost pak nabízíme možnost bezplatného preventivního vyšetření ve všech našich nefrologických ambulancích v České a Slovenské republice. Při tomto vyšetření vám bude stanovena hladina krevního cukru, vyšetřena moč a zkontrolován krevní tlak. V případě nutnosti vám bude doporučena následná lékařská péče. Zvolte si dle vlastního uvážení pracoviště, které bude nejlépe dostupné z místa vašeho bydliště.

Naší nabídky můžete využít dne 11. 3. 2010 v době od 8:00 do 17:00 hodin.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník