Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin 2009

26. Březen 2009

Světový den ledvin 2009

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na všech dialyzačních střediscích skupiny B. Braun Avitum CZ/SK proběhl den otevřených dveří v nefrologických ambulancích. Široká veřejnost tak měla možnost podstoupit preventivní vyšetření ledvin, kde byla změřena hladina krevního cukru, vyšetřena moč, zkontrolován krevní tlak a stanoven tzv. body mass index (BMI). Příbuzní a přátelé dialyzovaných pacientů pak měli možnost si prohlédnout dialyzační středisko a pohovořit si s lékaři a sestrami o možnostech podpory léčby jejich dialyzovaných blízkých.

Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Více než 150 hostů z řad politiků, zdravotnické veřejnosti a státní správy podpořilo formou benefiční sbírky aktivity Spoločnosti dialyzovaných chorých, ich rodinných príslušníkov a priateľov dialýzy (SDaT). Výtěžek sbírky společnost B. Braun Avitum ztrojnásobila a šek na částku 2.133,- Eur předala prezidentovi SDaT Jánovi Valachovi.

S radostí jsme na Benefičním společenském večeru přivítali i tak významné hosty, jako ministryni práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky Ing. Vieru Tomanovou, Ph.D. nebo prezidentku Slovenské nefrologické společnosti prof. MUDr. Vieru Spustovou, DrSc.

redakce Braunovin

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašují Světový den ledvin (Word Kidney Day), který tradičně vychází na druhý čtvrtek v měsíci březnu – letos na 14. 3. 2019. Slogan letošního Světového dne ledvin 2019 „Zdraví ledvin pro všechny a na celém světě“ získal pro české dialyzované pacienty konkrétní rozměr. Od letošního prvního ledna mají totiž dialyzační střediska možnost získat při splnění všech podmínek finanční odměnu. 

13.03.2019

Druhý štvrtok v mesiaci marec otvoria desiatky dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií po celom Slovensku svoje dvere širokej verejnosti pri príležitosti Svetového dňa obličiek, kedy si pacienti môžu nechať úplne zadarmo preventívne vyšetriť svoje obličky. „Približne každý siedmy z tisícov Slovákov, ktorí na prevenciu prichádzajú, musí kvôli podozreniu na chronické ochorenie obličiek podstúpiť ďalšie podrobnejšie vyšetrenie. Obličky sú pre človeka rovnako dôležité ako mozog alebo srdce a venovať im raz za rok 15 minút času sa určite oplatí,“ hovorí k prevencii hlavná nefrologička siete dialyzačných stredísk a nefrologických ambulancií, MUDr. Monika Alaxinová, CSc.

08.03.2019
Aktuality z B. Braun