Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Světový den ledvin 2009

redakce Braunovin

26. Březen 2009

Světový den ledvin

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na všech dialyzačních střediscích skupiny B. Braun Avitum CZ/SK proběhl den otevřených dveří v nefrologických ambulancích. Široká veřejnost tak měla možnost podstoupit preventivní vyšetření ledvin, kde byla změřena hladina krevního cukru, vyšetřena moč, zkontrolován krevní tlak a stanoven tzv. body mass index (BMI). Příbuzní a přátelé dialyzovaných pacientů pak měli možnost si prohlédnout dialyzační středisko a pohovořit si s lékaři a sestrami o možnostech podpory léčby jejich dialyzovaných blízkých.

Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Více než 150 hostů z řad politiků, zdravotnické veřejnosti a státní správy podpořilo formou benefiční sbírky aktivity Spoločnosti dialyzovaných chorých, ich rodinných príslušníkov a priateľov dialýzy (SDaT). Výtěžek sbírky společnost B. Braun Avitum ztrojnásobila a šek na částku 2.133,- Eur předala prezidentovi SDaT Jánovi Valachovi.

S radostí jsme na Benefičním společenském večeru přivítali i tak významné hosty, jako ministryni práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky Ing. Vieru Tomanovou, Ph.D. nebo prezidentku Slovenské nefrologické společnosti prof. MUDr. Vieru Spustovou, DrSc.

redakce Braunovin

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník