Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin 2009

26. Březen 2009

Světový den ledvin 2009

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na všech dialyzačních střediscích skupiny B. Braun Avitum CZ/SK proběhl den otevřených dveří v nefrologických ambulancích. Široká veřejnost tak měla možnost podstoupit preventivní vyšetření ledvin, kde byla změřena hladina krevního cukru, vyšetřena moč, zkontrolován krevní tlak a stanoven tzv. body mass index (BMI). Příbuzní a přátelé dialyzovaných pacientů pak měli možnost si prohlédnout dialyzační středisko a pohovořit si s lékaři a sestrami o možnostech podpory léčby jejich dialyzovaných blízkých.

Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Více než 150 hostů z řad politiků, zdravotnické veřejnosti a státní správy podpořilo formou benefiční sbírky aktivity Spoločnosti dialyzovaných chorých, ich rodinných príslušníkov a priateľov dialýzy (SDaT). Výtěžek sbírky společnost B. Braun Avitum ztrojnásobila a šek na částku 2.133,- Eur předala prezidentovi SDaT Jánovi Valachovi.

S radostí jsme na Benefičním společenském večeru přivítali i tak významné hosty, jako ministryni práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky Ing. Vieru Tomanovou, Ph.D. nebo prezidentku Slovenské nefrologické společnosti prof. MUDr. Vieru Spustovou, DrSc.

redakce Braunovin

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Po prekonaní COVID-u je až 3x väčšie riziko, že ľuďom trvalo zlyhajú obličky a skončia na dialýze. 

17.03.2022

Po prodělání COVIDu je až 3x větší riziko, že lidem trvale selžou ledviny a skončí na dialýze. Vyplývá to ze studie prezentované v Journal of the American Society of Nephrology.

10.03.2022

Podle odhadů České nefrologické společnosti může dialyzační ošetření v Česku potřebovat 300–400 uprchlíků z Ukrajiny.

19.03.2022