Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Světový den ledvin 2009

26. Březen 2009

Světový den ledvin 2009

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Společnost B. Braun Avitum se 12. března 2009 připojila k osvětové akci s názvem Světový den ledvin. Na všech dialyzačních střediscích skupiny B. Braun Avitum CZ/SK proběhl den otevřených dveří v nefrologických ambulancích. Široká veřejnost tak měla možnost podstoupit preventivní vyšetření ledvin, kde byla změřena hladina krevního cukru, vyšetřena moč, zkontrolován krevní tlak a stanoven tzv. body mass index (BMI). Příbuzní a přátelé dialyzovaných pacientů pak měli možnost si prohlédnout dialyzační středisko a pohovořit si s lékaři a sestrami o možnostech podpory léčby jejich dialyzovaných blízkých.

Na Slovensku byl letošní Světový den ledvin završen Benefičním společenským večerem v historické budově Slovenské národní rady.

Více než 150 hostů z řad politiků, zdravotnické veřejnosti a státní správy podpořilo formou benefiční sbírky aktivity Spoločnosti dialyzovaných chorých, ich rodinných príslušníkov a priateľov dialýzy (SDaT). Výtěžek sbírky společnost B. Braun Avitum ztrojnásobila a šek na částku 2.133,- Eur předala prezidentovi SDaT Jánovi Valachovi.

S radostí jsme na Benefičním společenském večeru přivítali i tak významné hosty, jako ministryni práce, sociálních věcí a rodiny Slovenské republiky Ing. Vieru Tomanovou, Ph.D. nebo prezidentku Slovenské nefrologické společnosti prof. MUDr. Vieru Spustovou, DrSc.

redakce Braunovin

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

17.03.2021
Skupina B. Braun

Zahraničné štúdie ukazujú, že okolo 18% pacientov, ktorí pri ochorení COVID-19 prešli akútnych zlyhaním obličiek, môžu skončiť na chronickej dialýze. COVID-19 je pre obličky hrozbou, nielen v prípade ťažkého priebehu ochorenia. Po prekonaní infekcie je kľúčová prevencia. Pacienti by mali ísť za svojím praktickým lekárom a spýtať sa ho na preventívne vyšetrenie alebo navštíviť nefrologickú ambulanciu.

11.03.2021
Události

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019