Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Sportovní výživa aneb energie při jakékoliv sportovní zátěži

14. Prosinec 2017

Sportovní výživa aneb energie při jakékoliv sportovní zátěži

Trend zdravého životního stylu je stále na vzestupu a spolu s tím, že se více věnujeme pohybovým aktivitám, častěji saháme ke sportovní výživě, která při zátěži patří k nezbytným doplňkům. 

Kondiční i rekreační sportovci mají zvlášť v oblibě proteinové koncentráty nebo tyčinky, které jsou vhodným zdrojem pro doplnění potřebných proteinů. Kvalita proteinů obsažených v potravinových doplňcích se ale může výrazně lišit. Velmi důležité je také to, jak na podpůrné prostředky reaguje organismus sportovců a zda jim skutečně pomáhají k lepší regeneraci. 

 

Inkospor -  sportovní výživa nejen pro českou biatlonovou reprezentaci

Společnost B. Braun Medical od začátku roku 2017 dováží do České republiky a na Slovensko prémiovou sportovní výživu Inkospor , kterou díky vyváženému složení a vysoké kvalitě obsažených bílkovin konzumuje řada vrcholových sportovců. „Inkospor je už od roku 2012 oficiálním dodavatelem sportovní výživy pro českou biatlonovou reprezentaci,“ potvrzuje produktový specialista značky Inkospor  Martin Vlček. „Pokud něco funguje, držíme se toho.  Všechny výrobky, které používáme, se nám zatím osvědčily. U Inkosporu máme jistotu kvality i čistoty používaných surovin,“ zdůrazňuje šéftrenér českých biatlonových špiček Ondřej Rybář.

 

Pro aktivní sportovce

Mezi oblíbené produkty, které pravidelně využívají aktivní sportovcpři tréninku, patří regenerační nápoj X-Treme Recovery a vysoce kalorický sacharido-proteinový koncentrát X-Treme Weight Gainer. Pitný režim mohou doplnit ještě o iontové nápoje z řady Active Mineral Light v kombinaci s X-Treme Power drinkem, všechny obohacené o vitaminy a minerální látky.

 

Milujete silové sporty? Nezapomínejte na vhodnou výživu!

Pro sportovce zaměřené především na silové sporty jsou vhodné proteinové tyčinky X-Treme Protein Flash a tyčinky s nízkým glykemickým indexem Low GI. V období zvýšené zátěže pak reprezentace užívá X-Treme BCCA, doplněk stravy ve formě tablet s větvenými aminokyselinami, které během zátěže pomáhají chránit svalová vlákna a pomáhají i s následnou svalovou regenerací.

 

Německá značka sportovní výživy Inkospor se vyznačuje nejvyšší farmaceutickou kvalitou. Výroba produktů Inkospor podléhá tzv. správné výrobní praxi (Good Manufacturing Practice, GMP), což znamená, že každý výrobek Inkospor prochází před uvedením na trh důkladnými potravinářskými testy a chemickými a mikrobiologickými analýzami, které jsou v souladu s nejnovějšími sportovně-vědeckými poznatky a zjištěními. Celý výrobní proces podléhá přísným pravidlům, která stanovuje evropské právo regulující potravinářský a farmaceutický průmysl.

 

Sportovní výživu Inkospor můžete objednat na eshopu www.inkospor.cz

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno