Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Specifika výživy výkonnostních sportovců

redakce Braunovin

23. Prosinec 2019

Aesculap Akademie Aktuality B. Braun

Na konci listopadu již tradičně v prostorách Pavilonu B. Braun Dialog proběhlo pokračování odborné konference Aesculap Akademie zaměřené na specifika výživy u výkonnostních sportovců.

"Na konferenci se sešli zejména trenéři a členové realizačních týmů sportovních klubů a svazů. Silné zastoupení měli nutriční terapeuti, ale i samotní sportovci," říká produktový specialista německé sportovní výživy Inkospor Martin Vlček. Cílem konference bylo seznámit účastníky s nejnovějšími vědeckými poznatky v oblasti výživy sportovců, upozornit na rizika spojená s nesprávnou výživou a zbořit některé polopravdy a mýty, které jsou s touto problematikou spojovány.

Přední odbornici a sportovci na konferenci Aesculap Akademie

Konference odstartovala pod taktovkou odborného partnera sportovní výživy Inkospor prvním blokem přednášek zaměřených na proteiny ve výkonnostním sportu, přednášejícího prof. MUDr. Martina Matějoviče, Ph.D., FCMA, který je do problematiky vtažen i jako úspěšný sportovec. Mimo jiné je vítězem českého poháru v olympijském triatlonu.

Mezi další specialisty se zařadil aktivní sportovec a cyklista doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D., s druhým blokem přednášek pod názvem Sacharidy jako klíčová komponenta sportovního výkonu. Na jeho přednášku navázal praktický blok o uvedení doporučení do praxe při plánování jídelníčku, který zahájila Jana Žídeková, specialistka na sportovní výživu z ústavu sportovní medicíny Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni.

Odpoledne již patřilo prof. MUDr. Liboru Vítkovi, Ph.D., MBA, s přednáškami Zásady pitného režimu a Racionální využití doplňků sportovní výživy aneb mýty a realita, po nichž následovala živá panelová diskuse, která téměř neměla konce. Celkem přednášející zodpověděli téměř dvě stě dotazů.

 

 

Inovativni cukrovinky v pojeti proteinovych dezertů

Mezi zajímavosti celého programu byly zařazeny speciální dezerty vyrobené z proteinových koncentrátů Inkospor. Soudě podle zpětné vazby od účastníků obdržela konference velmi vysoké hodnocení a 100 % dotázaných by konferenci doporučilo svým kolegům a známým. „Dvojnásobný počet účastníků je dobrým znamením, že stále více lidí vnímá sportovní výživu jako zásadní faktor ovlivňující nejen kvalitu sportovního výkonu, ale i samotné zdraví sportovců,“ doplňuje Martin Vlček, který je sám aktivním sportovcem a kromě pravidelného běhání se věnuje mimo jiné například i cyklistice.

 

 

 

 

 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník