Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Specifika výživy výkonnostních sportovců

23. Prosinec 2019

Specifika výživy výkonnostních sportovců

Na konci listopadu již tradičně v prostorách Pavilonu B. Braun Dialog proběhlo pokračování odborné konference Aesculap Akademie zaměřené na specifika výživy u výkonnostních sportovců.

"Na konferenci se sešli zejména trenéři a členové realizačních týmů sportovních klubů a svazů. Silné zastoupení měli nutriční terapeuti, ale i samotní sportovci," říká produktový specialista německé sportovní výživy Inkospor Martin Vlček. Cílem konference bylo seznámit účastníky s nejnovějšími vědeckými poznatky v oblasti výživy sportovců, upozornit na rizika spojená s nesprávnou výživou a zbořit některé polopravdy a mýty, které jsou s touto problematikou spojovány.

Přední odbornici a sportovci na konferenci Aesculap Akademie

Konference odstartovala pod taktovkou odborného partnera sportovní výživy Inkospor prvním blokem přednášek zaměřených na proteiny ve výkonnostním sportu, přednášejícího prof. MUDr. Martina Matějoviče, Ph.D., FCMA, který je do problematiky vtažen i jako úspěšný sportovec. Mimo jiné je vítězem českého poháru v olympijském triatlonu.

Mezi další specialisty se zařadil aktivní sportovec a cyklista doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D., s druhým blokem přednášek pod názvem Sacharidy jako klíčová komponenta sportovního výkonu. Na jeho přednášku navázal praktický blok o uvedení doporučení do praxe při plánování jídelníčku, který zahájila Jana Žídeková, specialistka na sportovní výživu z ústavu sportovní medicíny Lékařské fakulty Univerzity Karlovy v Plzni.

Odpoledne již patřilo prof. MUDr. Liboru Vítkovi, Ph.D., MBA, s přednáškami Zásady pitného režimu a Racionální využití doplňků sportovní výživy aneb mýty a realita, po nichž následovala živá panelová diskuse, která téměř neměla konce. Celkem přednášející zodpověděli téměř dvě stě dotazů.

 

 

Inovativni cukrovinky v pojeti proteinovych dezertů

Mezi zajímavosti celého programu byly zařazeny speciální dezerty vyrobené z proteinových koncentrátů Inkospor. Soudě podle zpětné vazby od účastníků obdržela konference velmi vysoké hodnocení a 100 % dotázaných by konferenci doporučilo svým kolegům a známým. „Dvojnásobný počet účastníků je dobrým znamením, že stále více lidí vnímá sportovní výživu jako zásadní faktor ovlivňující nejen kvalitu sportovního výkonu, ale i samotné zdraví sportovců,“ doplňuje Martin Vlček, který je sám aktivním sportovcem a kromě pravidelného běhání se věnuje mimo jiné například i cyklistice.

 

 

 

 

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Eva, Katka, Petra a David – spojuje je mnohé. Jedna vteřina v jejich životě rozhodla, že přišli o hybnost dolních končetin a ocitli se na vozíčku. Spojuje je i to, že jsou aktivní, vtipní a optimističtí a všichni čtyři s námi spolupracují v rámci certifikovaného kurzu Aesculap Akademie zaměřeného na katetrizaci.

25.06.2020
Aesculap Akademie

Aesculap Akademie (AAK) má za sebou rekordní rok. Podařilo se jí vdechnout život tzv. Pacientské akademii, rozjela další ministerstvem akreditovaný kurz, nepovinné předměty pro mediky se rozrostly o předměty povinné a rekordně zvýšila počet kurzů i jejich účastníků. Čím to je, že je stále o krok napřed? A když rok 2019 označuje za novátorský, jaký bude ten letošní? Braunovinám odpovídal její šéf RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

20.04.2020
Aesculap Akademie

Síť odborných ambulancí B. Braun Plus od 1. února 2020 provozuje v budově moderní Kliniky Campus nedaleko Fakultní nemocnice Brno pět zbrusu nových ambulancí B. Braun Plus a současně zahájila od začátku února i provoz odborných ambulancí v Praze na Poliklinice Budějovická v zelené budově. Obě místa mohou hrdě nabídnout svým pacientům nejen profesionální zázemí zdravotnické péče, ale také výbornou dostupnost v blízkosti městské hromadné dopravy, bezbariérový přístup, krátké čekací lhůty a to všechno pod jednou střechou.

07.04.2020
Skupina B. Braun