Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Různé typy sutury v podání mladých lékařů

25. Červen 2015

Různé typy sutury v podání mladých lékařů

Na chirurgických kurzech obecně můžeme v posledních dvou letech sledovat výraznou převahu žen nad muži. Nebylo tomu jinak ani u Postgraduálního kurzu Základní principy chirurgie kůže hlavy a krku, který se konal v nových prostorách B. Braun Dialog. Kurz byl koncipován jako kombinace teoretické výuky a praktického workshopu. Na kurzu se účastníci seznámili se základními postupy používanými v chirurgii kůže a ošetření ran. Nácvik se prováděl za účasti zkušených ORL specialistů na modelech kůže, jedná se o speciální vícevrstevný materiál, který simuluje anatomii kůže tzn. epidermis, dermisa hypodermis. Lékaři tak mohou věrně trénovat různé typy sutury, řezu nebo správné odstranění nežádoucích útvarů.

Další kurz na tuto tématiku se bude konat 11.9. ve Vzdělávacím centru Aesculap Akademie v Hradci Králové.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Aesculap Akademie se po celém světě věnuje především postgraduálnímu vzdělávání zdravotníků. Těší nás, že v České republice rozšiřujeme své působení a otevíráme své kurzy i studentům lékařských fakult. V loňském roce jsme se začali věnovat také edukaci chronicky nemocných pacientů.

11.04.2022

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021