Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Různé typy sutury v podání mladých lékařů

25. Červen 2015

Různé typy sutury v podání mladých lékařů

Na chirurgických kurzech obecně můžeme v posledních dvou letech sledovat výraznou převahu žen nad muži. Nebylo tomu jinak ani u Postgraduálního kurzu Základní principy chirurgie kůže hlavy a krku, který se konal v nových prostorách B. Braun Dialog. Kurz byl koncipován jako kombinace teoretické výuky a praktického workshopu. Na kurzu se účastníci seznámili se základními postupy používanými v chirurgii kůže a ošetření ran. Nácvik se prováděl za účasti zkušených ORL specialistů na modelech kůže, jedná se o speciální vícevrstevný materiál, který simuluje anatomii kůže tzn. epidermis, dermisa hypodermis. Lékaři tak mohou věrně trénovat různé typy sutury, řezu nebo správné odstranění nežádoucích útvarů.

Další kurz na tuto tématiku se bude konat 11.9. ve Vzdělávacím centru Aesculap Akademie v Hradci Králové.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021

„Hoří, hoří, hoří!“ volala zdravotní sestra v dialyzačním středisku B. Braun Avitum, kde v úterý 28. května dvacet figurantů napojených na přístrojích netrpělivě očekávalo příjezd pražských hasičů a záchranky. „Poprvé v historii proběhla evakuace pacientů dialyzačního střediska tzv. metodou EVAZZ, kdy se pacienti rozdělili barevnými páskami do čtyř skupin ohrožení. Cvičení jsme zvládli úspěšně. Nikdo nebyl fiktivně zraněn ani nepřišel o život. Přitom stres byl velmi reálný,“ řekl po cvičení šéf sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.  

30.05.2019
Skupina B. Braun