Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Různé typy sutury v podání mladých lékařů

redakce Braunovin

25. Červen 2015

Aesculap Akademie

Na chirurgických kurzech obecně můžeme v posledních dvou letech sledovat výraznou převahu žen nad muži. Nebylo tomu jinak ani u Postgraduálního kurzu Základní principy chirurgie kůže hlavy a krku, který se konal v nových prostorách B. Braun Dialog. Kurz byl koncipován jako kombinace teoretické výuky a praktického workshopu. Na kurzu se účastníci seznámili se základními postupy používanými v chirurgii kůže a ošetření ran. Nácvik se prováděl za účasti zkušených ORL specialistů na modelech kůže, jedná se o speciální vícevrstevný materiál, který simuluje anatomii kůže tzn. epidermis, dermisa hypodermis. Lékaři tak mohou věrně trénovat různé typy sutury, řezu nebo správné odstranění nežádoucích útvarů.

Další kurz na tuto tématiku se bude konat 11.9. ve Vzdělávacím centru Aesculap Akademie v Hradci Králové.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník