Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

První odborný pacientský kurz - Komfortní život se stomií

redakce Braunovin

28. únor 2020

Aesculap Akademie

V druhé půlce ledna si připravila Aesculap Akademie v prostorách Pavilonu B. Braun Dialog pro posluchače z řad stomických pacientů první odborný pacientský kurz. Přestože se Aesculap Akademie zaměřuje na odborné vzdělávání zdravotníků, tentokrát byl kurz a jeho doprovodný program připravený přímo a pouze pro stomické pacienty. „Tato ojedinělá spolupráce Aesculap Akademie a pacientů potvrdila nejen velký zájem laické veřejnosti, ale především umožnila našim pacientům hovořit o svých problémech se stomií otevřeně, bez cenzury a bez předsudků. Jsem hrdá, že tento projekt vznikl,“ glosuje aktuální dění spoluorganizátorka a odborná garantka Mgr. Petra Bártová.

O čem to celé bylo?

V rámci kurzu měli stomičtí pacienti možnost probrat své nutriční strasti a slasti na místě přímo s nutriční terapeutkou Bc. Jitkou Palátovou, která působí jako nutriční terapeutka v odborných ambulancích B. Braun Plus. Pro tento první pacientský kurz měla připravenou atraktivní prezentaci o stravování stomiků ihned po operaci, po delší době, při komplikacích, ale i v době, kdy se pacienti cítí skvěle. Zaznělo zde i mnoho tipů na vhodné i méně vhodné potraviny pro stomiky, což vyvolalo vášnivou debatu všech zúčastněných.

Nedílnou součástí celé akce byla přednáška Terezy Nagyové a Nikoly Martinkové, které si pro posluchače připravily vhled do toho, co řeší každý „čerstvý“ stomik. „Řešíme to vlastně všichni. Jen si neuvědomujeme, jaké obtíže mohou stomičtí pacienti mít. Kam nejvhodněji schovat pytlík, jak se elegantně obléci, a přitom se cítit stále komfortně a v bezpečí,“ komentuje to bývalá stomička Nikola Martinková a doplňuje: „Musíme věřit tomu, že pytlík drží, nic neuchází.“ O tom všem hovořily dívky z nadace Nejsemtabu, protože tato témata samy každodenně prožívaly a prožívají.

Sdílení zkušeností

Kurz nabídl pacientům možnost setkat se s dalšími stomickými pacienty a otevřeně hovořit o svých problémech mezi sebou i s odborníky na jednom místě a v jednu chvíli, což vyvolalo lavinu diskusí. „Pevně věříme, že do budoucnosti budeme opakovat kurzy v ambulancích B. Braun Plus, protože zde můžeme samozřejmě pacientům nabídnout víc. Po této dobré zkušenosti se můžeme držet stejného formátu,“ dodává Petra Bártová.

„Při každodenním kontaktu s našimi stomickými pacienty si uvědomujeme, jak důležitou roli pro jejich psychiku a kvalitu života hraje bezpečnost, diskrétnost a spolehlivost stomické pomůcky. Při inovacích našeho stomického portfolia zohledňujeme právě uživatelské postřehy s cílem neustálého zvyšování komfortu pomůcek. V letošním roce uvádíme na český trh inovativní stomický systém Be 1®, určený pro levostranné kolostomiky. Kompaktní kapsule Be 1® redukuje zvuky související se stomií, poskytuje bezpečí, disktrénost a kontrolu nad vlastním tělem. Díky Be 1® mohou kolostomici žít opět aktivně, sebevědomě a věnovat se bezstarostně všem aktivitám, které mají rádi,“ sdílí první zkušenosti z trhu vedoucí obchodního týmu Stoma and Urinary Care CZ/SK Mgr. Iveta Šmídová, MBA.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník