Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

První odborný pacientský kurz - Komfortní život se stomií

28. Únor 2020

První odborný pacientský kurz - Komfortní život se stomií

V druhé půlce ledna si připravila Aesculap Akademie v prostorách Pavilonu B. Braun Dialog pro posluchače z řad stomických pacientů první odborný pacientský kurz. Přestože se Aesculap Akademie zaměřuje na odborné vzdělávání zdravotníků, tentokrát byl kurz a jeho doprovodný program připravený přímo a pouze pro stomické pacienty. „Tato ojedinělá spolupráce Aesculap Akademie a pacientů potvrdila nejen velký zájem laické veřejnosti, ale především umožnila našim pacientům hovořit o svých problémech se stomií otevřeně, bez cenzury a bez předsudků. Jsem hrdá, že tento projekt vznikl,“ glosuje aktuální dění spoluorganizátorka a odborná garantka Mgr. Petra Bártová.

O čem to celé bylo?

V rámci kurzu měli stomičtí pacienti možnost probrat své nutriční strasti a slasti na místě přímo s nutriční terapeutkou Bc. Jitkou Palátovou, která působí jako nutriční terapeutka v odborných ambulancích B. Braun Plus. Pro tento první pacientský kurz měla připravenou atraktivní prezentaci o stravování stomiků ihned po operaci, po delší době, při komplikacích, ale i v době, kdy se pacienti cítí skvěle. Zaznělo zde i mnoho tipů na vhodné i méně vhodné potraviny pro stomiky, což vyvolalo vášnivou debatu všech zúčastněných.

Nedílnou součástí celé akce byla přednáška Terezy Nagyové a Nikoly Martinkové, které si pro posluchače připravily vhled do toho, co řeší každý „čerstvý“ stomik. „Řešíme to vlastně všichni. Jen si neuvědomujeme, jaké obtíže mohou stomičtí pacienti mít. Kam nejvhodněji schovat pytlík, jak se elegantně obléci, a přitom se cítit stále komfortně a v bezpečí,“ komentuje to bývalá stomička Nikola Martinková a doplňuje: „Musíme věřit tomu, že pytlík drží, nic neuchází.“ O tom všem hovořily dívky z nadace Nejsemtabu, protože tato témata samy každodenně prožívaly a prožívají.

 

Sdílení zkušeností

Kurz nabídl pacientům možnost setkat se s dalšími stomickými pacienty a otevřeně hovořit o svých problémech mezi sebou i s odborníky na jednom místě a v jednu chvíli, což vyvolalo lavinu diskusí. „Pevně věříme, že do budoucnosti budeme opakovat kurzy v ambulancích B. Braun Plus, protože zde můžeme samozřejmě pacientům nabídnout víc. Po této dobré zkušenosti se můžeme držet stejného formátu,“ dodává Petra Bártová.

„Při každodenním kontaktu s našimi stomickými pacienty si uvědomujeme, jak důležitou roli pro jejich psychiku a kvalitu života hraje bezpečnost, diskrétnost a spolehlivost stomické pomůcky. Při inovacích našeho stomického portfolia zohledňujeme právě uživatelské postřehy s cílem neustálého zvyšování komfortu pomůcek. V letošním roce uvádíme na český trh inovativní stomický systém Be 1®, určený pro levostranné kolostomiky. Kompaktní kapsule Be 1® redukuje zvuky související se stomií, poskytuje bezpečí, disktrénost a kontrolu nad vlastním tělem. Díky Be 1® mohou kolostomici žít opět aktivně, sebevědomě a věnovat se bezstarostně všem aktivitám, které mají rádi,“ sdílí první zkušenosti z trhu vedoucí obchodního týmu Stoma and Urinary Care CZ/SK Mgr. Iveta Šmídová, MBA.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Eva, Katka, Petra a David – spojuje je mnohé. Jedna vteřina v jejich životě rozhodla, že přišli o hybnost dolních končetin a ocitli se na vozíčku. Spojuje je i to, že jsou aktivní, vtipní a optimističtí a všichni čtyři s námi spolupracují v rámci certifikovaného kurzu Aesculap Akademie zaměřeného na katetrizaci.

25.06.2020
Aesculap Akademie

Aesculap Akademie (AAK) má za sebou rekordní rok. Podařilo se jí vdechnout život tzv. Pacientské akademii, rozjela další ministerstvem akreditovaný kurz, nepovinné předměty pro mediky se rozrostly o předměty povinné a rekordně zvýšila počet kurzů i jejich účastníků. Čím to je, že je stále o krok napřed? A když rok 2019 označuje za novátorský, jaký bude ten letošní? Braunovinám odpovídal její šéf RNDr. Martin Kalina, Ph.D., MBA.

20.04.2020
Aesculap Akademie

Síť odborných ambulancí B. Braun Plus od 1. února 2020 provozuje v budově moderní Kliniky Campus nedaleko Fakultní nemocnice Brno pět zbrusu nových ambulancí B. Braun Plus a současně zahájila od začátku února i provoz odborných ambulancí v Praze na Poliklinice Budějovická v zelené budově. Obě místa mohou hrdě nabídnout svým pacientům nejen profesionální zázemí zdravotnické péče, ale také výbornou dostupnost v blízkosti městské hromadné dopravy, bezbariérový přístup, krátké čekací lhůty a to všechno pod jednou střechou.

07.04.2020
Skupina B. Braun