Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

První kurz Primoimplantace a reimplantace totální endoprotézy kolenního kloubu

redakce Braunovin

23. Prosinec 2019

Aesculap Akademie

Na začátku listopadu Aesculap Akademie ve spolupráci s Ortopedickou divizí Aesculap organizovala pilotní kurz zaměřený na primoimplantace a reimplantace TEP (totální endoprotéza) kolenního kloubu s akcentem na bezpečnou aplikaci systému Columbus®. 

Jednalo se o historicky první vzdělávací aktivitu Aesculap Akademie zaměřenou na endoprotetiku v podmínkách simulovaného prostředí tzv. hands on cadaver. „Odbornou garanci nad kurzem převzal prof. MUDr. Jan Bartoníček, DrSc., přednosta Ortopedické kliniky a I. Lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Ústřední vojenské nemocnice v Praze. Velmi důležitou podmínkou realizace bylo technické zázemí, které velmi laskavě poskytl Anatomický ústav Masarykovy univerzity v Brně, za což mu patří velký dík,“ zdůrazňuje vedoucí Aesculap Akademie Mgr. Tomáš Hrouda, Ph.D.

 

Kurzy nejen pro mlade ortopedy

Již samotný název kurzu dává napovědět složení cílových skupin účastníků. Kurz primoimplantace byl určen pro mladé lékaře ortopedy, zatímco druhý kurz revizní implantace již absolvovali zkušení operatéři se specializací na ortopedickou endoprotetiku. Struktura kurzu se skládala z dopolední teoretické části (anatomie kolenního kloubu, biomechanika, indikace, případové studie atd.), v odpolední části pak nabízela nácvik praktických dovedností.

„Pilotní kurz potvrdil správný směr našeho snažení a odhalil, které prvky kurzu organizačně i obsahově zdokonalit,“ doplňuje Tomáš Hrouda. Do konce tohoto roku bude zveřejněn termín podzimního ročníku 2020 a účastníci se budou moci těšit na další inspirativní setkání.

 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník