Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Otevřeně, bez ostychu. Kurz čisté intermitentní katetrizace

25. Červen 2020

Otevřeně, bez ostychu. Kurz čisté intermitentní katetrizace

Eva, Katka, Petra a David – spojuje je mnohé. Jedna vteřina v jejich životě rozhodla, že přišli o hybnost dolních končetin a ocitli se na vozíčku. Spojuje je i to, že jsou aktivní, vtipní a optimističtí a všichni čtyři s námi spolupracují v rámci certifikovaného kurzu Aesculap Akademie zaměřeného na katetrizaci.

Není asi lepší způsob, jak získat znalosti, než sdílením praktických zkušeností. Jak správně edukovat pacienta k autokatetrizaci? Jak ho dobře motivovat? Jak získat jeho důvěru? O tom všem naši lektoři vozíčkáři mluví bez ostychu a autenticky. Jejich návštěva patří v hodnocení zpětné vazby kurzu k momentům, které na účastníky kurzu velmi silně zapůsobily.

 

Kam na kurz? Do Olomouce nebo do Prahy?

Sympatická blondýnka Petra Kryštofová vyučuje v Olomouci. Účastníci jakéhokoliv kurzu se s ní ale kdykoliv mohou potkat v obchůdku s čaji a zdravou výživou v podloubí Dolního náměstí, kde pracuje.

V Olomouci se účastníci kurzu nejvíce potkávají s Mgr. Evou Kacanů, paralympijskou vítězkou ve vrhu koulí. Eva má vzdělání zdravotní sestry a na vysoké škole vystudovala pedagogiku. Dokáže tedy dát účastníkům rady nejen pacientské, ale také kolegiální.

V Pavilonu B. Braun Dialog se nejčastěji potkáte s paralympioniky a zároveň našimi ambasadory projektu B. Braun pro život handbikerkou Katkou Antošovou a lukostřelcem Davidem Drahonínským, které z Braunovin dobře znáte.

 

Mgr. Petra Bártová
divize OPM - dezinfekce a hygiena, diabetologie
Průměrně: 5 (1 hlas)

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Jak založit fungující ERAS tým (Enhanced Recovery After Surgery), jaká je role sestry, chirurga, anesteziologa v konceptu ERAS a jaká je správná výživa u velkého chirurgického výkonu – to byla ústřední témata lednového on-line sympozia, které uspořádala Aesculap Akademie společně s Fakultní nemocnicí Brno v návaznosti na několikaletý kolorektální projekt.

11.03.2021
Aesculap Akademie

Žijeme v nelehké době. Řada zdravotníků je dlouhodobě pod vysokým tlakem a mohou trpět syndromem vyhoření. Proto vám přinášíme řadu doporučení a preventivních metod. Je na každém z nás, jak se necháme inspirovat.

11.03.2021
Aesculap Akademie