Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Intenzivní péče: Článek

OMNI: (R)evoluce v akutním očišťování krve

Jan Matuška, DiS.

18. červenec 2017

Akutní dialýza

Akutní očišťování krve patří ke klíčovým léčebným postupům používaným na jednotkách intenzivní péče zejména u kriticky nemocných pacientů s multiorgánovým selháním. Nový přístroj OMNI, který společnost B. Braun Avitum aktuálně přináší na trh, v klinické praxi prokazatelně plní vysoké nároky kladené na bezpečnost, rychlost přípravy, snadné ovládání a přesnost léčby.

Čísla mluví sama za sebe

Na jednotkách intenzivní péče v současné době dochází v průměru u 6 % pacientů k akutnímu renálnímu selhání a zhruba 4,5 % pacientů potřebuje náhradu funkce ledvin. Navíc lze očekávat, že tyto počty se budou i nadále zvyšovat. Monitor OMNI plně reflektuje požadavky každodenního provozu jednotek intenzivní péče z pohledu využitelnosti, bezpečnosti i výkonu.

Nabízí všechny existující metody kontinuální náhrady funkce ledvin (CRRT) i modely antikoagulačních režimů a navíc poskytuje možnost kombinovat jednotlivé léčebné metody. Systém OMNI je vysoce efektivní a výrazně snižuje objem práce zdravotních sester a lékařů. Příjemné uživatelské prostředí navíc personálu nabízí naprostou flexibilitu a komfort.

Software HomeoSAFE – přesný a bezpečný

Řízení bilance tekutin je nedílnou součástí všech metod akutního očišťování krve. Většina akutních pacientů je hemodynamicky nestabilní a jejich léčba vyžaduje přísnou kontrolu příjmu a výdeje tekutin. Špičkový software HomeoSAFE patří k nejpokročilejším systémům řízení bilance tekutin. Umožňuje bezpečně a přesně nastavit a udržovat stanovené parametry a zabraňuje rychlé koagulaci a saturaci filtru.

Po zadání požadovaných parametrů software vypočítá cílovou renální dávku (ml/kg/h), během terapie průběžně přizpůsobuje rychlost průtoku tekutin a automaticky kompenzuje odchylky. Systém OMNI také vyhodnocuje arteriální i venózní tlak a reguluje automaticky průtok krve. Dokáže vyhodnotit příliš vysoký transmembránový tlak a v případě potřeby snížit objem výměny tekutin. Eliminuje tak veškeré faktory, které by mohly zabránit dosažení potřebné renální dávky.

OMNI set šetří čas i práci

Nedílnou součástí systému OMNI je také předem plně sestavený set v zaváděcím pouzdru. Na displeji přístroje se krok po kroku objevují jednoduché instrukce, které ve srovnání s přístroji stejného typu výrazně zkracují proces přípravy, nasetování a prvotního proplachu. Urgentní zapojení určené pro akutní pacienty tak obsluhující personál zvládne v rekordně krátkém čase.

Nespočet dalších výhod

Kompaktní provedení systému OMNI má jen ve srovnání s konkurenčními monitory výrazně menší prostorové nároky a může se pochlubit také nízkou hmotností. Snadno se s ním manipuluje a velmi rychle jej lze přemisťovat z místa na místo, což personál jednotek intenzivní péče, který se velmi často potýká s nedostatkem prostoru, jistě ocení. Bezproblémovou mobilitu přístroje navíc umocňuje záložní baterie pro 30 minut provozu.

OMNI dál nabízí 12palcový barevný dotykový displej s intuitivním ovládáním, 360tistupňový světelný indikátor stavu viditelný ze všech stran, unikátní spořič obrazovky viditelný až ze vzdálenosti 10 metrů nebo výkonnný keramický ohřívač tekutin. Jedinečná konstrukce hadiček zajistí v případě hypovolémie pacienta pouze velmi malý mimotělní objem krve. Při změně stavu pacienta je mnohdy nutné zareagovat okamžitou změnou typu terapie.

OMNI umožňuje obsluze jednoduše změnit léčebný režim nebo diluci bez nutnosti výměny celého dialyzačního setu. V neposlední řadě systém OMNI dokáže automaticky odstranit vzduch na krevní straně i na straně tekutin pomocí automatické regulace expanzních komor. Při vývoji nového přístroje bylo naším cílem navrhnout systém, který bude vyhovovat požadavkům každodenního provozu jednotek intenzivní péče z pohledu využitelnosti, bezpečnosti, výkonu a inovativnosti. Další informace naleznete zde: OMNI

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník