Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

OMNI: (R)evoluce v akutním očišťování krve

18. Červenec 2017

OMNI: (R)evoluce v akutním očišťování krve

Akutní očišťování krve patří ke klíčovým léčebným postupům používaným na jednotkách intenzivní péče zejména u kriticky nemocných pacientů s multiorgánovým selháním. Nový přístroj OMNI, který společnost B. Braun Avitum aktuálně přináší na trh, v klinické praxi prokazatelně plní vysoké nároky kladené na bezpečnost, rychlost přípravy, snadné ovládání a přesnost léčby.

Čísla mluví sama za sebe.

Na jednotkách intenzivní péče v současné době dochází v průměru u 6 % pacientů k akutnímu renálnímu selhání a zhruba 4,5 % pacientů potřebuje náhradu funkce ledvin. Navíc lze očekávat, že tyto počty se budou i nadále zvyšovat. Monitor OMNI plně reflektuje požadavky každodenního provozu jednotek intenzivní péče z pohledu využitelnosti, bezpečnosti i výkonu. Nabízí všechny existující metody kontinuální náhrady funkce ledvin (CRRT) i modely antikoagulačních režimů a navíc poskytuje možnost kombinovat jednotlivé léčebné metody. Systém OMNI je vysoce efektivní a výrazně snižuje objem práce zdravotních sester a lékařů. Příjemné uživatelské prostředí navíc personálu nabízí naprostou flexibilitu a komfort.

Software HomeoSAFE – přesný a bezpečný

Řízení bilance tekutin je nedílnou součástí všech metod akutního očišťování krve. Většina akutních pacientů je hemodynamicky nestabilní a jejich léčba vyžaduje přísnou kontrolu příjmu a výdeje tekutin. Špičkový software HomeoSAFE  patří k nejpokročilejším systémům řízení bilance tekutin. Umožňuje bezpečně a přesně nastavit a udržovat stanovené parametry a zabraňuje rychlé koagulaci a saturaci filtru. Po zadání požadovaných parametrů software vypočítá cílovou renální dávku (ml/kg/h), během terapie průběžně přizpůsobuje rychlost průtoku tekutin a automaticky kompenzuje odchylky. Systém OMNI také vyhodnocuje arteriální i venózní tlak a reguluje automaticky průtok krve. Dokáže vyhodnotit příliš vysoký transmembránový tlak a v případě potřeby snížit objem výměny tekutin. Eliminuje tak veškeré faktory, které by mohly zabránit dosažení potřebné renální dávky.

OMNI set šetří čas i práci

Nedílnou součástí systému OMNI je také předem plně sestavený set v zaváděcím pouzdru. Na displeji přístroje se krok po kroku objevují jednoduché instrukce, které ve srovnání s přístroji stejného typu výrazně zkracují proces přípravy, nasetování a prvotního proplachu. Urgentní zapojení určené pro akutní pacienty tak obsluhující personál zvládne v rekordně krátkém čase.

Nespočet dalších výhod

Kompaktní provedení systému OMNI má jen ve srovnání s konkurenčními monitory výrazně menší prostorové nároky a může se pochlubit také nízkou hmotností. Snadno se s ním manipuluje a velmi rychle jej lze přemisťovat z místa na místo, což personál jednotek intenzivní péče, který se velmi často potýká s nedostatkem prostoru, jistě ocení. Bezproblémovou mobilitu přístroje navíc umocňuje záložní baterie pro 30 minut provozu.

OMNI dál nabízí 12palcový barevný dotykový displej s intuitivním ovládáním, 360tistupňový světelný indikátor stavu viditelný ze všech stran, unikátní spořič obrazovky viditelný až ze vzdálenosti 10 metrů nebo výkonnný keramický ohřívač tekutin. Jedinečná konstrukce hadiček zajistí v případě hypovolémie pacienta pouze velmi malý mimotělní objem krve. Při změně stavu pacienta je mnohdy nutné zareagovat okamžitou změnou typu terapie. OMNI umožňuje obsluze jednoduše změnit léčebný režim nebo diluci bez nutnosti výměny celého dialyzačního setu. V neposlední řadě systém OMNI dokáže automaticky odstranit vzduch na krevní straně i na straně tekutin pomocí automatické regulace expanzních komor. Při vývoji nového přístroje bylo naším cílem navrhnout systém, který bude vyhovovat požadavkům každodenního provozu jednotek intenzivní péče z pohledu využitelnosti, bezpečnosti, výkonu a inovativnosti.

 

Další informace naleznete zde: OMNI

 

Pro více informací se obracejte na obchodní zástupce divize B. Braun Avitum:

David Vacek, DiS. | region Čechy
602 484 011 | david.vacek@bbraun.com

Jan Matuška, DiS. | region Morava
606 656 523 |  jan.matuska@bbraun.com

 

Jan Matuška, DiS.
divize B. Braun Avitum
Průměrně: 3.2 (6 hlasů)

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Na Klinice anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny ve Fakultní nemocnici Brno na jaře začali využívat nový přístroj pro akutní očišťování krve OMNI z produkce společnosti B. Braun. 

30.11.2017
Nefrologie

Postřehy z (r)evoluce v akutním očišťování krve.

26.03.2016
Akutní dialýza

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče