Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Ojedinělý projekt Prázdninové dialýzy zlepšuje pacientům s těžkým onemocněním ledvin kvalitu života

redakce Braunovin

19. Srpen 2008

Praha, 19. srpna 2008 - Prázdninové dialýzy společnosti B. Braun Avitum je nekomerční program určený všem pacientům v České republice s onemocněním ledvin, kteří jsou závislí na dialyzační léčbě, a jejich blízkým. B. Braun Avitum je jedinou společností v České republice, která organizuje pro dialýzované pacienty a jejich doprovod hromadné zájezdy do zahraničí se zajištěnou nezbytnou dialýzou.

Dialýzovaní pacienti musí na vyšetření docházet v průměru třikrát týdně, přičemž jedno vyšetření běžně trvá cca 3 - 5 hodin. Při této frekvenci jsou fakticky vázáni jen na okolí svého bydliště a okolí místního dialyzačního střediska. Prázdninové dialýzy jsou skvělou možností, jak se vymanit ze zaběhlé rutiny obdenní dialýzy a bez obav se v klidu zrekreovat, či se oddávat poznávání cizích krajů. Zájezdy jsou tématicky koncipovány buď jako rekreační nebo sportovní pobyt u moře, lázeňské pobyty i poznávací turistika. Destinacemi hromadných zájezdů jsou Francouzská riviera, Chorvatsko, Slovensko či vyhlášená maďarská lázeňská střediska.

Pacienti mají během pobytu v pro ně exotickém prázdninovém prostředí zajištěnu pravidelnou dialýzu v těch nejlepších střediscích s odpovídající špičkovou technikou a profesionálním personálem. Složitou agendu sjednávání dialyzační péče v zahraničí pacientům zařizuje společnost B. Braun Avitum na základě uzavřených smluv s pojišťovnami a jednotlivými dialyzačními středisky. Společnost se stará i o takové drobnosti jako je pravidelná doprava pacientů z hotelu do dialyzačního střediska a zpět.

Pan Jaroslav Strejc, pacient dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni, ke své zkušenosti s Prázdninovými dialýzami říká: „Během těch tří let, co se neobejdu bez dialýzy, jsem cestoval akorát tak mezi domovem a dialyzačním střediskem. Letos poprvé jsem byl na Prázdninových dialýzách. Já a moje manželka jsme strávili příjemný týden na Francouzské riviéře ve městě Antibes. Hlavně moje manželka ocenila skvělou organizaci zájezdu, díky které si mohla odpočinout a nemusela o mě celý týden tak pečovat, jako to dělává doma.“

„Pacienti navštěvující dialyzační střediska jsou klienty jejich provozovatelů, a proto se snažíme poskytnout všem tu nejlepší péči a služby, kterých jsme schopni,“ říká MUDr. Martin Kuncek, výkonný ředitel společnosti B. Braun Avitum a jedním dechem dodává: „V projektu prázdninových dialýz se snažíme co možná nejvíce zpestřit život dialýzovaných pacientů, kteří se musí vyrovnat s tímto dlouhodobým handicapem, vytrhnout je alespoň občas z každodenní monotónnosti a vrátit jim radost v podobě „jedu a těším se na dovolenou“. A protože se říká, že sdílená radost je dvojitá radost,  jsou naše Prázdninové dialýzy otevřeny nejen všem dialýzovaným pacientům, ale i jejich příbuzným.“

Více informací naleznete na:
www.prazdninove-dialyzy.czO ledvinách a dialýze

Pacienti s chronickou nedostatečností ledvin mají dvě možnosti: transplantaci nebo dialýzu. Každý desátý člověk má problémy s ledvinami, ale jen jeden z deseti postižených o tom ví. Nemocné ledviny ovlivňují stav cév a tito lidé desetkrát častěji umírají na mrtvici nebo infarkt. Ledviny přefiltrují a vyčistí každý den 200 litrů krve. Pomáhají udržovat správnou hladinu chemických látek v těle, především sodíku, fosforu a draslíku. Vyrábějí hormony, které podporují tvorbu červených krvinek v kostní dřeně, regulují krevní tlak a pomáhají udržovat kosti v dobrém stavu. Pravidelná dialýza plně nahrazuje funkci ledvin a udržuje tak nemocné při životě. V současnosti je v České republice asi 5 000 pacientů závislých na dialyzační léčbě.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník