Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ojedinělý projekt Prázdninové dialýzy zlepšuje pacientům s těžkým onemocněním ledvin kvalitu života

19. Srpen 2008

Ojedinělý projekt Prázdninové dialýzy zlepšuje pacientům s těžkým onemocněním ledvin kvalitu života

Praha, 19. srpna 2008 - Prázdninové dialýzy společnosti B. Braun Avitum je nekomerční program určený všem pacientům v České republice s onemocněním ledvin, kteří jsou závislí na dialyzační léčbě, a jejich blízkým. B. Braun Avitum je jedinou společností v České republice, která organizuje pro dialýzované pacienty a jejich doprovod hromadné zájezdy do zahraničí se zajištěnou nezbytnou dialýzou.

Dialýzovaní pacienti musí na vyšetření docházet v průměru třikrát týdně, přičemž jedno vyšetření běžně trvá cca 3 - 5 hodin. Při této frekvenci jsou fakticky vázáni jen na okolí svého bydliště a okolí místního dialyzačního střediska. Prázdninové dialýzy jsou skvělou možností, jak se vymanit ze zaběhlé rutiny obdenní dialýzy a bez obav se v klidu zrekreovat, či se oddávat poznávání cizích krajů. Zájezdy jsou tématicky koncipovány buď jako rekreační nebo sportovní pobyt u moře, lázeňské pobyty i poznávací turistika. Destinacemi hromadných zájezdů jsou Francouzská riviera, Chorvatsko, Slovensko či vyhlášená maďarská lázeňská střediska.

Pacienti mají během pobytu v pro ně exotickém prázdninovém prostředí zajištěnu pravidelnou dialýzu v těch nejlepších střediscích s odpovídající špičkovou technikou a profesionálním personálem. Složitou agendu sjednávání dialyzační péče v zahraničí pacientům zařizuje společnost B. Braun Avitum na základě uzavřených smluv s pojišťovnami a jednotlivými dialyzačními středisky. Společnost se stará i o takové drobnosti jako je pravidelná doprava pacientů z hotelu do dialyzačního střediska a zpět.

Pan Jaroslav Strejc, pacient dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni, ke své zkušenosti s Prázdninovými dialýzami říká: „Během těch tří let, co se neobejdu bez dialýzy, jsem cestoval akorát tak mezi domovem a dialyzačním střediskem. Letos poprvé jsem byl na Prázdninových dialýzách. Já a moje manželka jsme strávili příjemný týden na Francouzské riviéře ve městě Antibes. Hlavně moje manželka ocenila skvělou organizaci zájezdu, díky které si mohla odpočinout a nemusela o mě celý týden tak pečovat, jako to dělává doma.“

„Pacienti navštěvující dialyzační střediska jsou klienty jejich provozovatelů, a proto se snažíme poskytnout všem tu nejlepší péči a služby, kterých jsme schopni,“ říká MUDr. Martin Kuncek, výkonný ředitel společnosti B. Braun Avitum a jedním dechem dodává: „V projektu prázdninových dialýz se snažíme co možná nejvíce zpestřit život dialýzovaných pacientů, kteří se musí vyrovnat s tímto dlouhodobým handicapem, vytrhnout je alespoň občas z každodenní monotónnosti a vrátit jim radost v podobě „jedu a těším se na dovolenou“. A protože se říká, že sdílená radost je dvojitá radost,  jsou naše Prázdninové dialýzy otevřeny nejen všem dialýzovaným pacientům, ale i jejich příbuzným.“

Více informací naleznete na:
www.prazdninove-dialyzy.cz


O ledvinách a dialýze

Pacienti s chronickou nedostatečností ledvin mají dvě možnosti: transplantaci nebo dialýzu. Každý desátý člověk má problémy s ledvinami, ale jen jeden z deseti postižených o tom ví. Nemocné ledviny ovlivňují stav cév a tito lidé desetkrát častěji umírají na mrtvici nebo infarkt. Ledviny přefiltrují a vyčistí každý den 200 litrů krve. Pomáhají udržovat správnou hladinu chemických látek v těle, především sodíku, fosforu a draslíku. Vyrábějí hormony, které podporují tvorbu červených krvinek v kostní dřeně, regulují krevní tlak a pomáhají udržovat kosti v dobrém stavu. Pravidelná dialýza plně nahrazuje funkci ledvin a udržuje tak nemocné při životě. V současnosti je v České republice asi 5 000 pacientů závislých na dialyzační léčbě.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V Česku v posledních letech roste počet pacientů na domácí hemodialýze. Hlavními důvody jsou možnost zvolit si den i čas, možnost realizace dialýzy doma, ale především celosvětová novinka v podobě malého přístroje speciálně vyvinutého pro domácí dialýzu.

22.09.2022
Nefrologie

Implantabilní podkožní porty Celsite® při správném používání významně zkvalitňují život onkologických pacientů. Umožňují bezpečné zajištění žilního přístupu pro opakované aplikace chemoterapie a dalších léčiv (například analgetik), které byly indikovány k aplikaci přímo do žilního systému.

28.01.2022
Nefrologie

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

22.07.2021
Nefrologie