Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nová nefrologická ambulance na Poliklinice Prosek

10. Červen 2011

Nová nefrologická ambulance na Poliklinice Prosek

Na pražské Poliklinice Prosek otevřela koncem května plnohodnotný provoz nefrologická ambulance B. Braun Avitum Bulovka s.r.o. Nahradila tamější dosavadní ordinaci s omezeným provozem, která již byla kapacitně přetížená. Nová ambulance funguje nyní 2 dny v týdnu, ale v brzké době se počítá s otevřením dalšího „ordinačního“ dne. Díky modernímu zázemí a kvalifikovanému personálu nabízí svým pacientům péči nejvyšších standardů.

Nefrologická ambulance je něco jako první pomoc při potížích s ledvinami. „Přijde-li k nám pacient
s podezřením na jakékoli ledvinové onemocnění, ať už na základě doporučení praktického lékaře či
z vlastního rozhodnutí, naši odborníci jej vyšetří a provedou potřebné testy. Někdy se ukáže, že potíže
s ledvinami nesouvisí, jindy zas díky včasnému zásahu podchytíme počínající problém, a o to nám jde především,“ upozorňuje na důležitost prevence Vladimír Vojanec, vedoucí lékař Dialyzačních středisek B. Braun Avitum při Fakultní nemocnici Na Bulovce a na poliklinice Černý Most.

Nejmodernější vybavení pro vyšetření a léčbu ledvin až pro 1500 pacientů

„Právě v případě ledvin se totiž až příliš často stává, že se nemoc odhalí ve velmi pokročilém
a mnohdy již neléčitelném stádiu. Proto doporučuji navštívit ambulanci už při sebemenších varovných signálech a nepodceňovat prevenci,“ doplňuje Vojanec a k nově otevřené ambulanci dodává:
„V současné době máme v ambulanci na Proseku registrovány dvě stovky pacientů a předpokládáme, že do konce letošního roku navýšíme tento počet až na 700. Z dlouhodobého hlediska jsme schopni zajistit kvalitní péči pro zhruba 1 500 pacientů.“

Den zdraví i humoru

Skupina B. Braun oslavila Den zdraví na Poliklinice Prosek  nejen slavnostním otevřením nové nefrologické ambulance, ale také obdarováním zhruba pěti desítek pacientů lůžkového oddělení Koši plnými humoru. Jedná se o dárkové balíčky obsahující nejrůznější humorné knihy, DVD či společenské hry, které mají za cíl pacienty pobavit, dodat jim optimismus v náročné léčbě a především je alespoň na chvíli vytrhnout z nemocniční rutiny.

„Koše plné humoru jsou počinem, který jsme před půl rokem iniciovali v rámci našeho firemního charitativního projektu Úsměv pro život a na němž se podílíme společně s občanským sdružením Zdravotní klaun. Proto i tentokrát koše rozdělovali zdravotní klauni, kteří na nemocniční oddělení vnášejí opravdu upřímný smích a pacienty dokážou dokonale strhnout ke svým humorným scénkám,“ uvádí Martin Kuncek, jednatel společnosti B. Braun Avitum. „Nesmírně nás těší, že se koše plné humoru setkávají s vynikající odezvou a že stále narůstá počet zdravotnických zařízení, které mají zájem se do projektu zapojit,“ doplňuje Kuncek.

Projekt Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je rozveselit dlouhodobě nemocné pacienty a dodat jim optimismus do další léčby. Hlavním podporovaným partnerem Úsměvu pro život je občanské sdružení Zdravotní klaun a společný projekt Koš plný humoru. Více informací naleznete na www.usmevprozivot.cz .

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v rámci výskytu nového typu koronaviru a nemoci Covid-19 v Evropě bychom vás rádi ujistili, že situaci dialyzační střediska B. Braun Avitum denně monitorují a průběžně přijímají přiměřená opatření, která eliminují potenciální rizika pro pacienty a provoz dialyzačních středisek.

09.04.2020
Nefrologie

Pacienti vstupující do intenzivní péče jsou velmi často komplikováni akutním poškozením ledvin (acute kidney injury, AKI), ať již samostatným, či v rámci syndromu multiorgánové dysfunkce (multiple organ dysfunction syndrome, MODS). Poškození ledvin významně nepříznivě ovlivňuje prognózu a mortalitu těchto nemocných.

21.10.2019
Nefrologie

V areálu Městské nemocnice v Uherském Brodě se v rámci Světového dne ledvin otevřelo nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum. Rekonstrukce trvala více než pět měsíců a přišla na částku zhruba jedenáct milionů korun. „Preventivní vyšetření ledvin budeme na Světový den provádět v nových prostorách. Změnu pocítí jak personál, tak pacienti především v teplých jarních a letních měsících, protože nově je celé středisko klimatizované,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek. 

06.03.2019
Aktuality z B. Braun