Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie: Článek

Nemocnice Pelhřimov zvyšuje standard péče s dialyzačními přístroji Dialog iQ

Ing. Lucie Kocourková

13. srpen 2023

Akutní dialýza Dialýza Chronická dialýza Dialyzační monitory

Hemodialyzační středisko Nemocnice Pelhřimov přináší významné zlepšení ve standardu péče poskytované pacientům díky novým dialyzačním přístrojům Dialog iQ od společnosti B. Braun. Tyto inovativní přístroje nejen zvyšují úroveň bezpečnosti, ale také umožňují zdravotnickému personálu sledovat a monitorovat více parametrů v průběhu dialyzační terapie. Dialýza nově disponuje pěti přístroji Dialog iQ.

„Nové dialyzační přístroje poskytují detailní monitorování zdravotního stavu pacientů během celého dialyzačního ošetření a jsou schopny přizpůsobit se individuálním potřebám každého pacienta. Díky automatickému nastavování individualizovaných parametrů a na základě vyhodnocených informací se zlepšují výsledky léčby. Intuitivní nastavení přístrojů nám navíc umožňuje věnovat více času přímo pacientům,“ sdělil ředitel Nemocnice Pelhřimov Ing. Jan Mlčák, MBA.

Dialyzační středisko v Nemocnici Pelhřimov
Sestry v dialyzačním středisku Nemocnice Pelhřimov obsluhují nové přístroje Dialog iQ

Důležitou součástí dodávky nových přístrojů bylo detailní zaškolení zdravotnického personálu. „Školení jsme nastavili v několika vlnách, aby se personál detailně s přístroji seznámil a využíval všechny dostupné funkce,“ říká Jan Matuška, aplikační specialista B. Braun.

Sestry především ocenily rychlost přípravy a dezinfekce přístroje, možnosti individuálního nastavení monitoru, uživatelskou přívětivost, adekvátní ošetření i s jednou jehlou pomocí unikátní metody Single Needle Cross Over (SNCO). „Zdravotnický personál nyní umí i podrobné nastavení dialyzačního monitoru a využití důležitých funkcí – monitorování relativního objemu krve pacienta (RBV) či bioLogic Fusion – automatické řízení rychlosti ultrafiltrace na základě systolického tlaku pacienta,“ zdůrazňuje Jan Matuška.

Dialyzační přístroj Dialog iQ v Nemocnici Pelhřimov
Dialyzační přístroj Dialog iQ v Nemocnici Pelhřimov

Pelhřimovské hemodialyzační středisko, které je vybaveno 10 dialyzačními lůžky, má v současné době 52 chronicky dialyzovaných pacientů. Dialyzační program je prováděn v ranním, odpoledním a nočním režimu každý den kromě soboty. V případech akutní dialýzy je zajištěna okamžitá reakce na zdravotní stav pacientů.

První instalované Dialogy iQ byly v ČR u zákazníků na začátku roku 2018, nyní jimi disponuje 17 pracovišť a celkový počet umístěných monitorů přesáhl 120 kusů.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník