Přejít k hlavnímu obsahu

Nejmodernější výrobní technologie na jihu Španělska

redakce Braunovin

5. Leden 2009

Výrobní závod koncernu B. Braun ve městě Jaén, 100 km severně od Granady na jihu Španělska, který je jedním ze čtrnácti farmaceutických „Centers of Excellence“ divize Hospital Care, učinil významnou investici pro udržení svého technologického prvenství v oblasti aseptického plnění skleněných ampulí a nízkoobjemových injekčních lahviček.

B. Braun Medical v Jaén se již déle než dvacet let věnuje výrobě léků za aseptických podmínek. Tato výroba klade vysoké nároky na úroveň profesionální kvalifikace a vyžaduje velmi přísné normy kvality. Vyhovět těmto požadavkům není pro žádnou farmaceutickou společnost jednoduché.

Podnik nyní investoval 6,2 milionů eur do moderního automatického zařízení na aseptické plnění injekčních ampulí. Inovované pojetí tohoto moderního výrobního systému zaručuje dokonalou izolaci klíčového momentu celé výroby, jakým je plnění léků do ampulí, od vnějšího prostředí či jakýchkoliv osob, neboť lék coby výsledný produkt již nelze dále sterilizovat.

Nové zařízení je schopno vyrábět celé spektrum v současnosti používaných léčebných přípravků, včetně anestetik, kortikosteroidů, analgetik a protizánětlivých léků - až 60 milionů kusů ampulí o objemu 1,2 a 5 ml. Nová výrobní linka byla oficiálně otevřena dne 12. června 2008 za přítomnosti pana Manuela Jiméneze, generálního ředitele pobočky B. Braun ve Španělsku se sídlem v Rubi, Antonia Nuneze, výrobního ředitele divize Hospital Care, a několika dalších vedoucích pracovníků. Manuel Jiménez blahopřál týmu z Jaén k úspěšnému startu linky, která zvýší současnou roční výrobní kapacitu závodu o 60 %.

Toto kompetenční centrum vyvíjí a vyrábí pod značkou B. Braun široký sortiment farmaceutických přípravků, které se v mnoha zemích dostaly na čelní pozici - jako např. lék Noradrenalin, působící na kardiovaskulární systém, či lokální anestetikum Lidocain. Mistrné zvládnutí specifické výrobní technologie aseptického plnění poskytuje továrně v Jaén možnost nabídnout své výrobní kapacity i třetí straně - velkým evropským farmaceutickým společnostem. Šedesát procent produkce závodu tvoří výrobky OEM (Original Equipment Manufacturer).

Výrobní závod koncernu B. Braun v Jaén je hrdý na svou vedoucí pozici a těší se na nové obchodní příležitosti. Ty nyní přicházejí v podobě velkých farmaceutických firem v situaci, kdy naléhavě potřebují soustředit své kapacity na jinou farmaceutickou výrobu. Pro přenesení své výroby léků pak hledají spolehlivého partnera (nízkoobjemových přípravků plněných za aseptických podmínek do ampulí či lahviček), což jim umožní zaměřit se na produkci užšího sortimentu výrobků.

Po nominaci španělské pobočky B. Braun v Rubi na Centrum R&D (Research & Developement - výzkumu a vývoje) vodných injekčních přípravků je závod rovněž připraven zařadit do svého výrobního portfolia nové léky. Představuje také samozřejmě obrovskou příležitost pro posílení prodeje stávajících výrobků na dalších trzích a zajištění nových mezinárodních OEM partnerů. Obě tyto aktivity pokračují a vyhlídky na úspěch jsou velmi optimistické.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník