Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nejmodernější výrobní technologie na jihu Španělska

5. Leden 2009

Nejmodernější výrobní technologie na jihu Španělska

Výrobní závod koncernu B. Braun ve městě Jaén, 100 km severně od Granady na jihu Španělska, který je jedním ze čtrnácti farmaceutických „Centers of Excellence“ divize Hospital Care, učinil významnou investici pro udržení svého technologického prvenství v oblasti aseptického plnění skleněných ampulí a nízkoobjemových injekčních lahviček.

B. Braun Medical v Jaén se již déle než dvacet let věnuje výrobě léků za aseptických podmínek. Tato výroba klade vysoké nároky na úroveň profesionální kvalifikace a vyžaduje velmi přísné normy kvality. Vyhovět těmto požadavkům není pro žádnou farmaceutickou společnost jednoduché.

Podnik nyní investoval 6,2 milionů eur do moderního automatického zařízení na aseptické plnění injekčních ampulí. Inovované pojetí tohoto moderního výrobního systému zaručuje dokonalou izolaci klíčového momentu celé výroby, jakým je plnění léků do ampulí, od vnějšího prostředí či jakýchkoliv osob, neboť lék coby výsledný produkt již nelze dále sterilizovat.

Nové zařízení je schopno vyrábět celé spektrum v současnosti používaných léčebných přípravků, včetně anestetik, kortikosteroidů, analgetik a protizánětlivých léků - až 60 milionů kusů ampulí o objemu 1,2 a 5 ml. Nová výrobní linka byla oficiálně otevřena dne 12. června 2008 za přítomnosti pana Manuela Jiméneze, generálního ředitele pobočky B. Braun ve Španělsku se sídlem v Rubi, Antonia Nuneze, výrobního ředitele divize Hospital Care, a několika dalších vedoucích pracovníků. Manuel Jiménez blahopřál týmu z Jaén k úspěšnému startu linky, která zvýší současnou roční výrobní kapacitu závodu o 60 %.

Toto kompetenční centrum vyvíjí a vyrábí pod značkou B. Braun široký sortiment farmaceutických přípravků, které se v mnoha zemích dostaly na čelní pozici - jako např. lék Noradrenalin, působící na kardiovaskulární systém, či lokální anestetikum Lidocain. Mistrné zvládnutí specifické výrobní technologie aseptického plnění poskytuje továrně v Jaén možnost nabídnout své výrobní kapacity i třetí straně - velkým evropským farmaceutickým společnostem. Šedesát procent produkce závodu tvoří výrobky OEM (Original Equipment Manufacturer).

Výrobní závod koncernu B. Braun v Jaén je hrdý na svou vedoucí pozici a těší se na nové obchodní příležitosti. Ty nyní přicházejí v podobě velkých farmaceutických firem v situaci, kdy naléhavě potřebují soustředit své kapacity na jinou farmaceutickou výrobu. Pro přenesení své výroby léků pak hledají spolehlivého partnera (nízkoobjemových přípravků plněných za aseptických podmínek do ampulí či lahviček), což jim umožní zaměřit se na produkci užšího sortimentu výrobků.

Po nominaci španělské pobočky B. Braun v Rubi na Centrum R&D (Research & Developement - výzkumu a vývoje) vodných injekčních přípravků je závod rovněž připraven zařadit do svého výrobního portfolia nové léky. Představuje také samozřejmě obrovskou příležitost pro posílení prodeje stávajících výrobků na dalších trzích a zajištění nových mezinárodních OEM partnerů. Obě tyto aktivity pokračují a vyhlídky na úspěch jsou velmi optimistické.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Navyšování cen ovlivňuje především zdražování surovin, komponentů, obalových materiálů, energie, vody a dopravy. „Situaci nepomáhají ani nová legislativní pravidla EU pro hodnocení bezpečnosti, výrobu a distribuci zdravotnických prostředků a bezpečnost léčiv, která navyšují významně náklady výrobců a distributorů,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Aktuality z B. Braun

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních 
vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 
O tom, jak se tato novinka osvědčila v praxi, jsme mluvili s Romanem Boráněm 
z Kliniky anesteziologie, perioperační a intenzivní medicíny této nemocnice. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun

Fakultní nemocnice u sv. Anny v Brně (FN USA) patří k tradičním prestižním kardiologickým pracovištím v rámci konceptu péče o nemocné se srdečním postižením v České republice. B. Braun Česká republika se těší ze skutečnosti, že dlouhodobě s Invazivní a intervenční kardiologií (IKAK) FN USA spolupracuje a zajišťuje brněnským kardiologům stenty a lékové balonky pro jejich náročnou a odborně vysoce kvalifikovanou práci. Jsme rádi, že můžeme těmito řádky pogratulovat lékařům a sestrám Oddělení invazivní a intervenční kardiologie k 25. výročí založení.

22.07.2021
Aktuality z B. Braun