Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

redakce Braunovin

7. Duben 2016

Vzdělávání Dialyzační střediska Aesculap Akademie

Nemocné ledviny často nebolí a rozpoznat počínající nefrologické onemocnění může být pro praktického lékaře obtížné. Včasný záchyt nemoci ledvin je však pro její úspěšnou léčbu zásadní, a proto je pro praktického lékaře důležité orientovat se v možných příznacích, na jejichž základě odešle pacienta k praktikovi. Pokud je pacient už dialyzovaný či se léčí s nefrologickým onemocněním, i tak má péče o něj vlastní specifika.

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Jaká jsou specifika dialyzovaného nebo nefrologického pacienta? Jak rozpoznat nefrologické onemocnění? To zodpoví seminář Aesculap Akademie určený praktickým lékařům. který se bude konat 14. dubna u příležitosti dne otevřených dveří na dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Olomouci.

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen pro praktické lékaře, kteří si chtějí rozšířit obzory v oblasti nefrologie a péče o nefrologického pacienta.

Co na účastníky čeká?

O tématu diabetické nefropatie přednese prof. MUDr. Josef Zadražil, CSc.,přednosta III. interní kliniky FN Olomouc. Způsobům farmakoterapie a problematice renální insuficience, neboli nedostatečné funkce ledvin se bude věnovat MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař Dialyzačních středisek B. Braun Avitum ve Třinci a v Českém Těšíně, jak probíhá dialýza v praxi vysvětlí MUDr. Marika Marie Goluchová, vedoucí lékařka Dialyzačního střediska v Olomouci. Na závěr si budou moci účastníci semináře prohlédnout dialyzační středisko.

Bližší informace naleznete v příloze.

priloha.pdf (456.89 KB)

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník