Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

7. Duben 2016

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Nemocné ledviny často nebolí a rozpoznat počínající nefrologické onemocnění může být pro praktického lékaře obtížné. Včasný záchyt nemoci ledvin je však pro její úspěšnou léčbu zásadní, a proto je pro praktického lékaře důležité orientovat se v možných příznacích, na jejichž základě odešle pacienta k praktikovi. Pokud je pacient už dialyzovaný či se léčí s nefrologickým onemocněním, i tak má péče o něj vlastní specifika.

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Jaká jsou specifika dialyzovaného nebo nefrologického pacienta? Jak rozpoznat nefrologické onemocnění? To zodpoví seminář Aesculap Akademie určený praktickým lékařům. který se bude konat 14. dubna u příležitosti dne otevřených dveří na dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Olomouci.

 

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen pro praktické lékaře, kteří si chtějí rozšířit obzory v oblasti nefrologie a péče o nefrologického pacienta.

 

Co na účastníky čeká?

O tématu diabetické nefropatie přednese prof. MUDr. Josef Zadražil, CSc.,přednosta III. interní kliniky FN Olomouc. Způsobům farmakoterapie a problematice renální insuficience, neboli nedostatečné funkce ledvin se bude věnovat MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař Dialyzačních středisek B. Braun Avitum ve Třinci a v Českém Těšíně, jak probíhá dialýza v praxi vysvětlí MUDr. Marika Marie Goluchová, vedoucí lékařka Dialyzačního střediska v Olomouci. Na závěr si budou moci účastníci semináře prohlédnout dialyzační středisko.

 

Bližší informace naleznete v příloze.

Soubory ke stažení: 
 • priloha.pdf , velikost: 456 KB
 • redakce Braunovin
  Dosud nehlasováno

  Kontakt

  Napište nám

  Čtěte také

  Nádorová onemocnění často vedou u pacientů ke ztrátě chuti k jídlu. Následná malnutrice přitom hraje významnou roli ve schopnosti absolvovat léčbu. Důležitost kvalitní nutriční péče u onkologicky nemocných proto zdůrazňují specialisté v zahraničí i v Česku.

  10.05.2021

  Před 25 lety, 15. srpna 1995, bylo v německém Tuttlingenu slavnostně otevřeno školicí a výcvikové centrum Aesculapium, kde našla své sídlo Aesculap Akademie. Tato instituce zastřešuje vzdělávání pro celý koncern B. Braun. Aesculap Akademie dnes působí ve více než čtyřiceti zemích světa. Každoročně pořádá přibližně dva tisíce kurzů, kterých se účastní kolem 70 tisíc účastníků z celého světa. V oblasti zdravotnického vzdělávání patří mezi renomované edukační instituce. 

  02.11.2020

  Souhru a komunikaci podle návodů ani učebnic nenatrénujete, říká v rozhovoru MUDr. Jan Bureš, anesteziolog a intenzivista z FN Motol.

  11.12.2017