Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

7. Duben 2016

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Nemocné ledviny často nebolí a rozpoznat počínající nefrologické onemocnění může být pro praktického lékaře obtížné. Včasný záchyt nemoci ledvin je však pro její úspěšnou léčbu zásadní, a proto je pro praktického lékaře důležité orientovat se v možných příznacích, na jejichž základě odešle pacienta k praktikovi. Pokud je pacient už dialyzovaný či se léčí s nefrologickým onemocněním, i tak má péče o něj vlastní specifika.

Nefrologický a dialyzovaný pacient v ordinaci praktického lékaře

Jaká jsou specifika dialyzovaného nebo nefrologického pacienta? Jak rozpoznat nefrologické onemocnění? To zodpoví seminář Aesculap Akademie určený praktickým lékařům. který se bude konat 14. dubna u příležitosti dne otevřených dveří na dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Olomouci.

 

Pro koho je seminář určen?

Seminář je určen pro praktické lékaře, kteří si chtějí rozšířit obzory v oblasti nefrologie a péče o nefrologického pacienta.

 

Co na účastníky čeká?

O tématu diabetické nefropatie přednese prof. MUDr. Josef Zadražil, CSc.,přednosta III. interní kliniky FN Olomouc. Způsobům farmakoterapie a problematice renální insuficience, neboli nedostatečné funkce ledvin se bude věnovat MUDr. Roman Kantor, vedoucí lékař Dialyzačních středisek B. Braun Avitum ve Třinci a v Českém Těšíně, jak probíhá dialýza v praxi vysvětlí MUDr. Marika Marie Goluchová, vedoucí lékařka Dialyzačního střediska v Olomouci. Na závěr si budou moci účastníci semináře prohlédnout dialyzační středisko.

 

Bližší informace naleznete v příloze.

Soubory ke stažení: 
 • priloha.pdf , velikost: 456 KB
 • redakce Braunovin
  Dosud nehlasováno

  Čtěte také

  Konference INMED se v letošním roce přesunula do Prahy a s novým organizátorem se více otevřela všem IT subjektům působícím ve zdravotnictví a všem poskytovatelům zdravotní péče.

  16.08.2022

  Aesculap Akademie (AAK) je nestátní zdravotnická vzdělávací instituce Skupiny B. Braun. „Začínali jsme ve dvou lidech, dnes školíme ve více než 200 kurzech tisíce zdravotníků a mediků ročně,“ říká v rozhovoru šéf AAK Martin Kalina. 

  08.06.2022

  I když rok 2021 byl velmi dynamický a vyžadoval velkou flexibilitu celého týmu Aesculap Akademie (AAK), byl to rok nakonec mimořádně úspěšný.

  11.04.2022