Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

8. Listopad 2019

Na skok do stomické poradny B. Braun Plus

Ačkoliv je Společnost B. Braun Avitum mezi odbornou i pacientskou veřejností známá především jako poskytovatelka špičkové dialyzační a nefrologické ambulantní péče, provozuje i síť odborných ambulancí B. Braun Plus, které poskytují poradenství v mnoha oborech od klinické výživy přes urologii až po stomické poradny.

Právě ve stomické poradně v Praze na Budějovické proběhlo v polovině října v rámci Dne otevřených dveří setkání stomických sester. „Hlavním cílem odborných ambulancí, mezi něž patří i stomická poradna, je nabízet kvalitní péči pacientům a my si uvědomujeme potřebu poskytovat těmto pacientům komplexní péči, protože někteří mohou mít i více problémů a potřebují například nutriční i urologickou ambulanci současně,“ říká jednatel společnosti B. Braun Medical PharmDr. Jiří Lukeš.

 

Proč stomická poradna?

Klasických chirurgických ambulancí je celá řada, ale ambulancí, které poskytují komplexní chirurgické služby s použitím nejmodernějších produktů, je velmi málo. Toto byl jeden z důvodů, proč se společnost B. Braun rozhodla vytvořit síť ambulancí B. Braun plus. Mimo něj si Společnost B. Braun uvědomuje, že právě segmentu stomických pacientů není věnována taková pozornost, jakou by si zasloužili. „V rámci odborných ambulancí B. Braun Plus poskytujeme komplexní chirurgické služby. Komplexnost nabídky služeb našich ambulancí doplňují i specializované poradny, jakou je například i tato konkrétní stomická poradna.

Tyto specializované ambulance jsou navíc provozovány v odpoledních hodinách, aby se jejich dostupnost pro pacienty ještě zvýšila. Ti by se zde měli cítit dobře a měli by si vybudovat vztah se stomickou sestrou, přesně jako v této ambulanci, ve které se nyní nacházíme,“ popisuje vedoucí lékař odborných ambulancí B. Braun Plus MUDr. Jaroslav Marvan.

Velký přínos vidí účastníci Dne otevřených dveří stomické poradny v Praze na Budějovické v čase, který mohou se stomickou sestrou strávit. Individuální péče poskytovaná zde pacientům je řádově mnohem delší než ta, kterou mohou poskytnout klinická pracoviště. „Je důležité zmínit přetíženost klinických pracovišť způsobenou náporem velkého počtu pacientů, což je další důvod pro ambulantní léčbu. Klinická pracoviště se díky tomu uvolní pro pacienty, kteří to opravdu potřebují, a ostatní mohou být vyšetřeni mimo nemocnici,“ doplňuje na závěr PharmDr. Jiří Lukeš.

redakce Braunovin

Čtěte také

Znáte někoho, kdo má sny a tajná přání, které byste mu chtěli pomoci vyplnit? Splnili jste vy sami někomu to, po čem nejvíce toužil? Pokud ano, tak si dokážete představit, jaké to je, když vidíte radost, kterou tím obdarovanému způsobíte.

13.12.2019
Skupina B. Braun

Na konci augusta sa v anglickom Newcastli uskutočnili XXII. svetové hry transplantovaných športovcov 2019. Hier sa zúčastnilo približne dvetisíc športovcov z 59 štátov z celého sveta. Poslaním tejto akcie je propagovať myšlienku darcovstva orgánov. Práve šport dokáže meniť ľudské osudy a človek vďaka nemu posúva svoje limity, častokrát až na hranicu takmer nemožného.

07.11.2019
Skupina B. Braun