Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Na skok do stomické poradny B. Braun Plus

redakce Braunovin

8. listopad 2019

Aktuality B. Braun

Ačkoliv je Společnost B. Braun Avitum mezi odbornou i pacientskou veřejností známá především jako poskytovatelka špičkové dialyzační a nefrologické ambulantní péče, provozuje i síť odborných ambulancí B. Braun Plus, které poskytují poradenství v mnoha oborech od klinické výživy přes urologii až po stomické poradny.

Právě ve stomické poradně v Praze na Budějovické proběhlo v polovině října v rámci Dne otevřených dveří setkání stomických sester. „Hlavním cílem odborných ambulancí, mezi něž patří i stomická poradna, je nabízet kvalitní péči pacientům a my si uvědomujeme potřebu poskytovat těmto pacientům komplexní péči, protože někteří mohou mít i více problémů a potřebují například nutriční i urologickou ambulanci současně,“ říká jednatel společnosti B. Braun Medical PharmDr. Jiří Lukeš.

Proč stomická poradna?

Klasických chirurgických ambulancí je celá řada, ale ambulancí, které poskytují komplexní chirurgické služby s použitím nejmodernějších produktů, je velmi málo. Toto byl jeden z důvodů, proč se společnost B. Braun rozhodla vytvořit síť ambulancí B. Braun plus. Mimo něj si Společnost B. Braun uvědomuje, že právě segmentu stomických pacientů není věnována taková pozornost, jakou by si zasloužili. „V rámci odborných ambulancí B. Braun Plus poskytujeme komplexní chirurgické služby. Komplexnost nabídky služeb našich ambulancí doplňují i specializované poradny, jakou je například i tato konkrétní stomická poradna.

Tyto specializované ambulance jsou navíc provozovány v odpoledních hodinách, aby se jejich dostupnost pro pacienty ještě zvýšila. Ti by se zde měli cítit dobře a měli by si vybudovat vztah se stomickou sestrou, přesně jako v této ambulanci, ve které se nyní nacházíme,“ popisuje vedoucí lékař odborných ambulancí B. Braun Plus MUDr. Jaroslav Marvan.

Velký přínos vidí účastníci Dne otevřených dveří stomické poradny v Praze na Budějovické v čase, který mohou se stomickou sestrou strávit. Individuální péče poskytovaná zde pacientům je řádově mnohem delší než ta, kterou mohou poskytnout klinická pracoviště. „Je důležité zmínit přetíženost klinických pracovišť způsobenou náporem velkého počtu pacientů, což je další důvod pro ambulantní léčbu. Klinická pracoviště se díky tomu uvolní pro pacienty, kteří to opravdu potřebují, a ostatní mohou být vyšetřeni mimo nemocnici,“ doplňuje na závěr PharmDr. Jiří Lukeš.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník