Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Moderními technologiemi směle na dialyzační péči

7. Listopad 2019

Moderními technologiemi směle na dialyzační péči

Konference Evropské asociace dialyzačních a transplantačních sester a Evropské asociace dialyzační péče (EDTNA/ERCA) se konala na konci září v Praze. Letos se nesla v duchu tématu „Nové postupy v péči o dialyzovaného pacienta – pečujeme společně integrováním moderních technologií“. V souladu s mottem „sharing expertise“, tedy „sdílení zkušeností“, bylo cílem vyměnit si nejen zkušenosti, ale i znalosti a dovednosti spojené s touto péčí.

Nástroj hodnocení malnutrice

Na úvodním plenárním zasedání vystoupil vedoucí ošetřovatelské péče Paul Challinor s prezentací týkající se hodnocení dialyzovaných pacientů z hlediska malnutrice. Identifikoval příčiny a důsledky malnutrice a představil nástroj pro hodnocení výživy Nutrition Tool, který jsme vyvinuli ve spolupráci s EDTNA/ERCA. Jedná se o on-line nástroj, který pomáhá sestrám v hodnocení stavu výživy pacienta a ke zjištění, zda u některého pacienta neexistuje riziko malnutrice. Cílem je, aby se tento nástroj pro hodnocení výživy dostal ke všem zdravotníkům, kteří pečují o pacienty s chronickým onemocněním ledvin. Nástroj by jim měl poskytnout příležitost učit se od odborníků v oblasti malnutrice a měl by také přispět ke zvýšení jejich povědomí o dietetických intervencích, které mohou být pro pacienty s chronickým onemocněním ledvin přínosem.

 

Šest simulačních workshopů pod taktovkou Aesculap Akademie

V rámci konference pořádala Aesculap Akademie CZ/SK šest simulačních workshopů. „Dva workshopy se týkaly kontroly šíření a prevence infekcí při dialyzační péči, které moderoval pan Paul Challinor. Další dva pod vedením Mgr. Jaroslava Pekary, Ph.D., byly zaměřeny na násilí a agresi v dialyzační péči,“ připomíná odborná garantka Aesculap Akademie Mgr. Ivana Bartáková, MBA. „Kromě výše uvedených proběhly ve vzdělávacím centru Aesculap Akademie B. Braun Dialog také dva workshopy na téma kritických situací při hemodialyzační léčbě, oba vedl MUDr. Michael Stern, MBA,“ doplňuje Ivana Bartáková.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Další ordinace součástí sítě ambulancí B. Braun Plus

06.06.2020
Skupina B. Braun

Lékaři Nemocnice Šumperk od konce února operují novými chirurgickými nástroji. Místo jejich koupě si nemocnice téměř 3 500 chirurgických nástrojů špičkové kvality jako první v Česku a ve střední Evropě pronajala od společnosti B. Braun Medical na šest let. Součástí řešení je prvotřídní autorizovaný servis či proškolení personálu.

20.04.2020
Chirurgie

Síť odborných ambulancí B. Braun Plus od 1. února 2020 provozuje v budově moderní Kliniky Campus nedaleko Fakultní nemocnice Brno pět zbrusu nových ambulancí B. Braun Plus a současně zahájila od začátku února i provoz odborných ambulancí v Praze na Poliklinice Budějovická v zelené budově. Obě místa mohou hrdě nabídnout svým pacientům nejen profesionální zázemí zdravotnické péče, ale také výbornou dostupnost v blízkosti městské hromadné dopravy, bezbariérový přístup, krátké čekací lhůty a to všechno pod jednou střechou.

07.04.2020
Skupina B. Braun