Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Onkologie: Článek

Mezinárodní kongres SKVIMP letos ve znamení nutrition Day

Ing. Leoš Alexa

25. březen 2015

Nutrice Parenterální výživa Enterální výživa Kongres

Začátkem března proběhl v Hradci Králové mezinárodní kongres SKVIMP (Společnost klinické výživy a intenzivní metabolické péče). Letošní 31. ročník se nesl ve znamení mezinárodní spolupráce a byl zároveň prvním česko-slovenským kongresem klinické výživy. Každý rok je zvoleno ústřední téma, které reaguje na aktuální situaci ve výživě a zohledňuje celosvětové trendy.

Letošní ročník se věnoval tématu nutrition Day (mezinárodní den výživy). Na konferenci přijala kromě zástupců SKVIMP a AVKV (Asociace výrobců klinické výživy) pozvání i Dr. Ceri Greenová, zástupkyně mezinárodní organizace MNI. Nutrition Day je mezinárodní audit nutriční péče zaměřený na boj s podvýživou ve zdravotnických zařízeních, který se koná každoročně v listopadu. Letos proběhne 19. listopadu a od spolupráce lékařů a participujících společností se očekává maximální zapojení a sběr dat. Cílem nutrition Day je mapovat aktuální stav výživy pacientů ve zdravotnických zařízeních, výsledky porovnat v mezinárodním měřítku a v důsledku toho optimalizovat kvalitu poskytované nutriční péče.

Skupina B. Braun je členem asociace AVKV, která byla již tradičně hlavním partnerem kongresu. Naše společnost prezentovala parenterální a enterální výživu. Představili jsme parenterální výživu Nutriflex Omega Special 625 ml a novinky z enterální výživy - Nutricomp Peptid a Nutricomp Intensiv. Setkání s lékaři a možnost prezentace našich produktů na podobných akcích je jednou z důležitých forem, jak podpořit naše výrobky v klinické praxi.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník