Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mezinárodní kongres SKVIMP letos ve znamení nutrition Day

25. Březen 2015

Mezinárodní kongres SKVIMP letos ve znamení nutrition Day

Začátkem března proběhl  v Hradci Králové mezinárodní kongres SKVIMP (Společnost klinické výživy a intenzivní metabolické péče). Letošní 31. ročník se nesl ve znamení mezinárodní spolupráce a byl zároveň prvním česko-slovenským kongresem klinické výživy. Každý rok je zvoleno ústřední téma, které reaguje na aktuální situaci ve výživě a zohledňuje celosvětové trendy.

 

Letošní ročník se věnoval tématu nutrition Day (mezinárodní den výživy). Na konferenci přijala kromě zástupců SKVIMP a AVKV (Asociace výrobců klinické výživy) pozvání i Dr. Ceri Greenová, zástupkyně mezinárodní organizace MNI. Nutrition Day je mezinárodní audit nutriční péče zaměřený na boj s podvýživou ve zdravotnických zařízeních, který se koná každoročně v listopadu. Letos proběhne 19. listopadu a od spolupráce lékařů a participujících společností se očekává maximální zapojení a sběr dat. Cílem nutrition Day je mapovat aktuální stav výživy pacientů ve zdravotnických zařízeních, výsledky porovnat v mezinárodním měřítku a v důsledku toho optimalizovat kvalitu poskytované nutriční péče.

 

Skupina B. Braun je členem asociace AVKV, která byla již tradičně hlavním partnerem kongresu. Naše společnost prezentovala parenterální a enterální výživu. Představili jsme parenterální výživu Nutriflex Omega Special 625 ml a novinky z enterální výživy - Nutricomp Peptid a Nutricomp Intensiv. Setkání s lékaři a možnost prezentace našich produktů na podobných akcích je jednou z důležitých forem, jak podpořit naše výrobky v klinické praxi.

Ing. Leoš Alexa
divize Hospital care
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Nedostatečná výživa pacientů snižuje šanci na jejich uzdravení a prodražuje léčbu.

08.06.2017
Lidé a společnost

V lékařské terminologii slovo zázrak místo nemá. Přesto se v prostorách pražských nemocnic skloňuje často. A vždy u toho je jediná výjimečná žena – Renata Boháčová.

22.05.2017
Intenzivní péče

Letošnímu ročníku Evropského kongresu lékárníků (The European Association of Hospital Pharmacist), který se konal koncem března v německém Hamburku, dominovalo téma techniky.

10.04.2015
Skupina B. Braun