Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Mezinárodní kongres SKVIMP letos ve znamení nutrition Day

25. Březen 2015

Mezinárodní kongres SKVIMP letos ve znamení nutrition Day

Začátkem března proběhl  v Hradci Králové mezinárodní kongres SKVIMP (Společnost klinické výživy a intenzivní metabolické péče). Letošní 31. ročník se nesl ve znamení mezinárodní spolupráce a byl zároveň prvním česko-slovenským kongresem klinické výživy. Každý rok je zvoleno ústřední téma, které reaguje na aktuální situaci ve výživě a zohledňuje celosvětové trendy.

 

Letošní ročník se věnoval tématu nutrition Day (mezinárodní den výživy). Na konferenci přijala kromě zástupců SKVIMP a AVKV (Asociace výrobců klinické výživy) pozvání i Dr. Ceri Greenová, zástupkyně mezinárodní organizace MNI. Nutrition Day je mezinárodní audit nutriční péče zaměřený na boj s podvýživou ve zdravotnických zařízeních, který se koná každoročně v listopadu. Letos proběhne 19. listopadu a od spolupráce lékařů a participujících společností se očekává maximální zapojení a sběr dat. Cílem nutrition Day je mapovat aktuální stav výživy pacientů ve zdravotnických zařízeních, výsledky porovnat v mezinárodním měřítku a v důsledku toho optimalizovat kvalitu poskytované nutriční péče.

 

Skupina B. Braun je členem asociace AVKV, která byla již tradičně hlavním partnerem kongresu. Naše společnost prezentovala parenterální a enterální výživu. Představili jsme parenterální výživu Nutriflex Omega Special 625 ml a novinky z enterální výživy - Nutricomp Peptid a Nutricomp Intensiv. Setkání s lékaři a možnost prezentace našich produktů na podobných akcích je jednou z důležitých forem, jak podpořit naše výrobky v klinické praxi.

Ing. Leoš Alexa
divize Hospital care
Průměrně: 3.3 (19 hlasů)

Čtěte také

Trvalá parenterální, tedy umělá výživa, kdy se podávají živiny přímo do krevního řečiště, nikoli přes zažívací trakt, zaznamenala v posledních letech v Česku rychlý vývoj. Zatímco dříve museli být pacienti se selháním střev napojeni na infuzi na pojízdném stojanu až 20 hodin denně, dnes si lidé nosí mobilní pumpu i výživu v batohu a žijí téměř plnohodnotný život. Co způsobuje samotné selhání střeva? Kolik lidí je dnes v České republice na parenterální výživě závislých či jaké jsou vyhlídky na medicínské řešení tohoto onemocnění? Na otázky nám odpověděl přední český odborník na parenterální výživu z IKEMu MUDr.  Petr Wohl, Ph.D. 

13.10.2021

Nádorová onemocnění často vedou u pacientů ke ztrátě chuti k jídlu. Následná malnutrice přitom hraje významnou roli ve schopnosti absolvovat léčbu. Důležitost kvalitní nutriční péče u onkologicky nemocných proto zdůrazňují specialisté v zahraničí i v Česku.

10.05.2021

Nedostatečná výživa pacientů snižuje šanci na jejich uzdravení a prodražuje léčbu.

08.06.2017
Lidé a společnost