Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ledvinová kalkulačka má za 14 dní provozu více jak 40 000 návštěv

18. Březen 2015

Ledvinová kalkulačka má za 14 dní provozu více jak 40 000 návštěv

Česko-slovenský projekt společnosti B. Braun Avitum www.ledvinova-kalkulacka.cz a www.oblickova-kalkulacka.sk má za sebou v rámci Světového dne ledvin velmi povedený start. "V uplynulých dvou týdnech vyzkoušelo kalkulačku v Česku i na Slovensku každý den kolem třech tisíc lidí. Jsme rádi, že má kalkulačka takový úspěch a věříme, že právě tento způsob osvěty přispívá k většímu zamyšlení lidí o důležitosti prevence onemocnění ledvin," říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK.

Filosofií projektu je přiblížit prevenci co nejblíže k lidem, a to i k těm, kteří si nenajdou čas na osobní návštěvu nefrologické ambulance či praktického lékaře. "Vyplnění 17 základních otázek zabere testovanému 10 minut, ale pokud mu kalkulačka spočítá vysoké riziko onemocnění ledvin, které se u lékaře následně potvrdí, může mu zlepšit kvalitu života na dlouhé roky," říká autor ledvinové kalkulačky MUDr. Petr Hartl, primář Dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Praze na Černém Mostě. I když nejde o náhradu lékařského vyšetření, rozhodně je to způsob, jak rizikové skupiny k návštěvě odborníka motivovat. Aktivnější v testování ledvin na dálku jsou zatím Češi než Slováci. „Za sledované období jsme naměřili přes 31 000 unikátních přístupů z Česka a 10 000 ze Slovenska,“ doplňuje Martin Kuncek.

 

Letos přišlo na prevenci skoro tři tisíce lidí, za posledních pět let přes 11 000

Do dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí B. Braun Avitum v Česku i na Slovensku přišlo osobně na preventivní vyšetření celkem 2924 lidí, z nichž 703 bylo odesláno k dalšímu podrobnějšímu vyšetření. V Česku přišlo 2338 lidí a 620 jich bylo odesláno na další vyšetření, na Slovensku lékaři vyšetřili 586 lidí a 83 jich odeslali na podrobnější prověření rizika onemocnění ledvin.

 

Téměř 20% lidí, kteří přišli v posledních 5 letech na výzvu Světového dne ledvin, nemělo výsledky v pořádku

V rámci Světového dne ledvin otevřela společnost B. Braun Avitum v Česku 19 a na Slovensku 15 dialyzačních středisek a nefrologických ambulancí. Prevence onemocnění ledvin byla zdarma, bez objednání a jako každý rok o ni byl i letos velký zájem. "Jsme velmi rádi, že je o prevenci tak velký zájem. Za posledních 5 let jsem v Česku na Světový den ledvin vyšetřili zhruba 11 a půl tisíce lidí, z nichž 2058 nemělo ledviny zcela v pořádku a museli na další vyšetření. Na Slovensku, kde máme o něco méně středisek pak bylo vyšetřeno 4292 lidí a přes 800 z nich šlo na další vyšetření," doplňuje statistiku MUDr. Martin Kuncek, šéf sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum CZ/SK. V Česku i na Slovensku je tak záchyt rizikových skupin prakticky stejný. V průměru se jedná kolem 18% všech preventivně vyšetřených.

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Zahraničné štúdie ukazujú, že okolo 18% pacientov, ktorí pri ochorení COVID-19 prešli akútnych zlyhaním obličiek, môžu skončiť na chronickej dialýze. COVID-19 je pre obličky hrozbou, nielen v prípade ťažkého priebehu ochorenia. Po prekonaní infekcie je kľúčová prevencia. Pacienti by mali ísť za svojím praktickým lekárom a spýtať sa ho na preventívne vyšetrenie alebo navštíviť nefrologickú ambulanciu.

11.03.2021
Události

Nově připravované Dialyzační středisko B. Braun Avitum Teplice se představilo široké veřejnosti v rámci Světového dne ledvin. Zbrusu nová budova dialyzačního střediska se staví v blízkosti zastávek městské hromadné dopravy Libušina, T. S. BOHEMIA a Řetenice, Petra. „Je to skvělá zpráva pro dialyzované pacienty. Středisko stavíme podle posledních medicínských trendů a určitě ho otevřeme ještě letos. Do projektu včetně jeho vybavení investujeme celkem zhruba 100 milionů korun,“ říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum.  

13.03.2019

Mezinárodní federace pro nemoci ledvin a Mezinárodní nefrologická společnost každoročně vyhlašují Světový den ledvin (Word Kidney Day), který tradičně vychází na druhý čtvrtek v měsíci březnu – letos na 14. 3. 2019. Slogan letošního Světového dne ledvin 2019 „Zdraví ledvin pro všechny a na celém světě“ získal pro české dialyzované pacienty konkrétní rozměr. Od letošního prvního ledna mají totiž dialyzační střediska možnost získat při splnění všech podmínek finanční odměnu. 

13.03.2019