Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů

16. Duben 2019

Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů

Sport a přehřátí, proč a jakým způsobem někteří atleti kolabují, co můžeme udělat proto, aby došlo co nejrychleji ke správné terapii a mnoho dalších atraktivních témat zazní na kurzu Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů, který připravuje Aesculap Akademie. Kurz v Pavilonu B. Braun Dialog naplánovaný na 19. červen je určen všem zdravotníkům, trenérům, organizátorům sportovních akcí či zástupcům sportovních svazů.

Bezpečnost sportovního výkonu

Jak řešíte krizové stavy u sportovců vy? Co se vám nejvíce osvědčilo, a co naopak ne? To vše jsou otázky, na které budou účastníci kurzu hledat odpověď 19. června 2019 v Pavilonu B. Braun Dialog. „Podobně jako u jiných akcí se snažíme o multioborový přístup k tématu. Máme velikou radost, že nám aktivní účast na akci již přislíbili lékaři, kteří jsou velcí sportovní nadšenci, “ říká odborný garant Aesculap Akademie Bc. Tomáš Kovrzek. Patří mezi ně prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA, který se mimo zdravotnictví aktivně věnuje triatlonu na olympijských tratích a účastnil se závodu Ironman.

Další z řady přednášejících je doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D., který žije sportovní vědou, závodní cyklistikou a také se věnuje trenérské činnosti. Třetím přednášejícím je MUDr. Jiří Chvojka, Ph.D., který se zaměřuje především na vnitřní lékařství. 

Cílem celého kurzu je předcházení zdraví ohrožujícím stavům při sportovním výkonu. Ukázat posluchačům na konkrétních příkladech běžné chyby, najít společná doporučení, která by se měla standardně dodržovat, aby sportovci díky výkonu nekončili v péči lékařů a předcházet tak možným tragickým následkům. Důležitý je i pohled z druhé strany, a to pohled organizátorů sportovních akcí či trenérů

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Jak založit fungující ERAS tým (Enhanced Recovery After Surgery), jaká je role sestry, chirurga, anesteziologa v konceptu ERAS a jaká je správná výživa u velkého chirurgického výkonu – to byla ústřední témata lednového on-line sympozia, které uspořádala Aesculap Akademie společně s Fakultní nemocnicí Brno v návaznosti na několikaletý kolorektální projekt.

11.03.2021
Aesculap Akademie

Žijeme v nelehké době. Řada zdravotníků je dlouhodobě pod vysokým tlakem a mohou trpět syndromem vyhoření. Proto vám přinášíme řadu doporučení a preventivních metod. Je na každém z nás, jak se necháme inspirovat.

11.03.2021
Aesculap Akademie