Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů

16. Duben 2019

Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů

Sport a přehřátí, proč a jakým způsobem někteří atleti kolabují, co můžeme udělat proto, aby došlo co nejrychleji ke správné terapii a mnoho dalších atraktivních témat zazní na kurzu Krizové stavy u vytrvalostních sportovních výkonů, který připravuje Aesculap Akademie. Kurz v Pavilonu B. Braun Dialog naplánovaný na 19. červen je určen všem zdravotníkům, trenérům, organizátorům sportovních akcí či zástupcům sportovních svazů.

Bezpečnost sportovního výkonu

Jak řešíte krizové stavy u sportovců vy? Co se vám nejvíce osvědčilo, a co naopak ne? To vše jsou otázky, na které budou účastníci kurzu hledat odpověď 19. června 2019 v Pavilonu B. Braun Dialog. „Podobně jako u jiných akcí se snažíme o multioborový přístup k tématu. Máme velikou radost, že nám aktivní účast na akci již přislíbili lékaři, kteří jsou velcí sportovní nadšenci, “ říká odborný garant Aesculap Akademie Bc. Tomáš Kovrzek. Patří mezi ně prof. MUDr. Martin Matějovič, Ph.D., FCMA, který se mimo zdravotnictví aktivně věnuje triatlonu na olympijských tratích a účastnil se závodu Ironman.

Další z řady přednášejících je doc. MUDr. Aleš Kroužecký, Ph.D., který žije sportovní vědou, závodní cyklistikou a také se věnuje trenérské činnosti. Třetím přednášejícím je MUDr. Jiří Chvojka, Ph.D., který se zaměřuje především na vnitřní lékařství. 

Cílem celého kurzu je předcházení zdraví ohrožujícím stavům při sportovním výkonu. Ukázat posluchačům na konkrétních příkladech běžné chyby, najít společná doporučení, která by se měla standardně dodržovat, aby sportovci díky výkonu nekončili v péči lékařů a předcházet tak možným tragickým následkům. Důležitý je i pohled z druhé strany, a to pohled organizátorů sportovních akcí či trenérů

 

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Jedním z hlavních předpokladů zajištění bezpečnosti pacienta při operačním výkonu je plně funkční a kvalitní instrumentárium, které umožňuje lékařům provést operační zákrok přesně, a v co nejkratším čase. Název Aesculap je už více než 140 let synonymem pro vysokou úroveň kvality chirurgických nástrojů, nabízí však také komplexní servisní péči o nástroje. Dnes se zaměříme na některé klíčové kroky v takové péči.

22.07.2021
Aesculap Akademie

Vědecká rada Aesculap Akademie pravidelně uděluje cenu za mimořádný přínos ve vzdělávání ve zdravotnictví. Tento rok ocenění získala v kategorii Nelékařské zdravotnické obory profesorka Helena Haškovcová za mimořádný přínos především v oblasti lékařské etiky, ale také dialýz. V kategorii lékařů si ocenění převzal profesor Zdeněk Krška za mimořádný přínos spojený s obnovením edice moderní „Albertovy sbírky“.

22.07.2021
Aesculap Akademie

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Aesculap Akademie