Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Jak zvládnout agresivního pacienta? Odstartoval další simulační kurz Aesculap Akademie

11. Listopad 2015

Jak zvládnout agresivního pacienta? Odstartoval další simulační kurz Aesculap Akademie

Simulační kurz Aesculap Akademie na téma "Násilí ve zdravotnictví"

Minulý týden proběhl pod vedením lektora Mgr. Jaroslava Pekary pilotní simulační workshop Praktické řešení násilných situací ve zdravotnictví. Účastníci kurzu si po teoretickém úvodu mohli na vlastní kůži vyzkoušet péči o agresivního pacienta. Praktický nácvik probíhal v prostředí simulovaného nemocničního pokoje s využitím živého figuranta. Každá ze simulovaných situací byla, díky pořizovanému AV záznamu, dále rozebírána  lektorem i účastníky kurzu. V rámci rozboru byly účastníkům nabízeny možné způsoby řešení těchto situací spolu s nácvikem jednoduchých dovedností k praktickému zvládání agresivních pacientů.  

Těší nás zájem uchazečů o tento kurz i cenné poznatky, které si podle vlastních slov účastníci odnesli. Pokud jste právě tento workshop nestihli, nezoufejte, plánujeme se na tuto problematiku zaměřit i příští rok.

Problematice násilí ve zdravotnictví se věnuje i Pracovní skupina Bezpečnost personálu http://bezpecnostpersonalu.cz/temata/agresivni-pacient/.

Bc. Tomáš Kovrzek
odborný garant Aesculap Akademie
Průměrně: 3.7 (3 hlasů)

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Společnost B. Braun představuje uzavřený samčí konektor PureSite, který lépe chrání zdravotníky před chemickou a mikrobiologickou kontaminací během celého procesu manipulace s lékem – od jeho přípravy až po podání.

02.08.2021

Zdravotníci čelí v období pandemie koronaviru extrémnímu tlaku a práci v náročných podmínkách. Skupina B. Braun v rámci svého projektu B. Braun pro život podporuje řadu aktivit, které jsou určeny právě pro nejvytíženější pracoviště v České republice i na Slovensku.  

23.12.2020

Do boje s pandemií onemocnění covid-19 se v nemocnicích od počátku zapojili nejen lékaři, ale také ošetřující personál. Klinika anesteziologie, resuscitace a intenzivní medicíny Fakultní nemocnice Ostrava (KARIM FNO) vyčlenila pro příjem pacientů s covid-19 v kritickém stavu jednu ze čtyř lůžkových jednotek – Oddělení resuscitační a intenzivní medicíny 3 – která disponuje venovenózní mimotělní membránovou oxygenací (V-V ECMO) a má rovněž zkušenosti s pacienty s těžkým průběhem syndromu akutní respirační tísně (ARDS) a chřipky H1N1. O své postřehy se s námi podělil Mgr. Tomáš Glac, staniční sestra této kliniky a člen pracovní skupiny Aesculap Akademie Bezpečnost personálu.

31.08.2020