Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

IX. multidisciplinární nefrologický kongres

2. Únor 2010

IX. multidisciplinární nefrologický kongres

Kratší a intenzivnější - tak by se dal stručně charakterizovat v pořadí již devátý multidisciplinární nefrologický kongres, který byl na rozdíl od předcházejícího ročníku pouze jednodenní. Za hlavní téma letošního nefrologického kongresu zvolili organizátoři motto Mezinárodní rady sester (ICN) pro rok 2009: „Kvalitní péče o klienty. Sestry v čele změn v péči o pacienty.“

Praha, OREA Hotel Pyramida, 3. 12. 2009

Odborný program zahájila ministryně zdravotnictví Mgr. Dana Jurásková, MBA. Pozdravila účastníky kongresu a poděkovala sestrám za jejich náročnou práci. Vyzdvihla nenahraditelnost profese zdravotní sestry, ke které se i ona sama velmi hrdě hlásí. “Slova ministryně ’jsem zdravotní sestra’ nás utvrdila
v tom, že nejsme jen sestry, ale že jsme to právě my, kdo má největší podíl na kvalitě ošetřovatelské péče, kterou klient vnímá jako prvořadou,“ shodují se účastnice kongresu.

Program byl rozdělen do několika tematických bloků. Považujeme za velký úspěch, že do hlavního bloku byly zařazeny přednášky prezentující úspěchy zdravotníků B. Braun Avitum v oblasti vzdělávání. Mohli jsme tak mimo jiné prezentovat téměř roční zkušenosti s organizací prvního certifikovaného kurzu „Péče o nemocné léčené eliminačními metodami".

Tento kurz je považován za obrovský přínos a také se v mnoha přednáškách opakovaně objevovalo jeho kladné hodnocení. Bouřlivou diskuzi mezi téměř třemi sty účastníky kongresu a mnoho dotazů vyvolala prezentace našeho dalšího mimořádného úspěchu - získání finační dotace ze strukturálních fondů EU na vzdělávání zdravotnických pracovníků v síti dialyzačních středisek B. Braun Avitum.

Zástupci českých, ale také slovenských středisek B. Braun Avitum se aktivně účastnili i ostatních bloků. Spočítali jsme, že autoři více než třetiny všech prezentovaných sdělení pocházeli ze sítě B. Braun Avitum nebo ze středisek, která s těmi našimi velmi úzce spolupracují. Závěrem lze s jistotou říci, že se našim sestrám, aktivním účastnicím kongresu, opět podařilo úspěšně prezentovat B. Braun Avitum jako vedoucího představitele nejen vysoké kvality poskytované ošetřovatelské péče, ale i jako uznávaného
a respektovaného partnera v systému komplexní nefrologické péče u nás, ale i v mezinárodním měřítku. Patří jim tedy naše poděkování.

0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V souvislosti s aktuální epidemiologickou situací v rámci výskytu nového typu koronaviru a nemoci Covid-19 v Evropě bychom vás rádi ujistili, že situaci dialyzační střediska B. Braun Avitum denně monitorují a průběžně přijímají přiměřená opatření, která eliminují potenciální rizika pro pacienty a provoz dialyzačních středisek.

09.04.2020
Nefrologie

Pacienti vstupující do intenzivní péče jsou velmi často komplikováni akutním poškozením ledvin (acute kidney injury, AKI), ať již samostatným, či v rámci syndromu multiorgánové dysfunkce (multiple organ dysfunction syndrome, MODS). Poškození ledvin významně nepříznivě ovlivňuje prognózu a mortalitu těchto nemocných.

21.10.2019
Nefrologie

V areálu Městské nemocnice v Uherském Brodě se v rámci Světového dne ledvin otevřelo nově zrekonstruované dialyzační středisko B. Braun Avitum. Rekonstrukce trvala více než pět měsíců a přišla na částku zhruba jedenáct milionů korun. „Preventivní vyšetření ledvin budeme na Světový den provádět v nových prostorách. Změnu pocítí jak personál, tak pacienti především v teplých jarních a letních měsících, protože nově je celé středisko klimatizované,“ říká ředitel sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek. 

06.03.2019
Aktuality z B. Braun