Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

IX. multidisciplinární nefrologický kongres

2. Únor 2010

IX. multidisciplinární nefrologický kongres

Kratší a intenzivnější - tak by se dal stručně charakterizovat v pořadí již devátý multidisciplinární nefrologický kongres, který byl na rozdíl od předcházejícího ročníku pouze jednodenní. Za hlavní téma letošního nefrologického kongresu zvolili organizátoři motto Mezinárodní rady sester (ICN) pro rok 2009: „Kvalitní péče o klienty. Sestry v čele změn v péči o pacienty.“

Praha, OREA Hotel Pyramida, 3. 12. 2009

Odborný program zahájila ministryně zdravotnictví Mgr. Dana Jurásková, MBA. Pozdravila účastníky kongresu a poděkovala sestrám za jejich náročnou práci. Vyzdvihla nenahraditelnost profese zdravotní sestry, ke které se i ona sama velmi hrdě hlásí. “Slova ministryně ’jsem zdravotní sestra’ nás utvrdila
v tom, že nejsme jen sestry, ale že jsme to právě my, kdo má největší podíl na kvalitě ošetřovatelské péče, kterou klient vnímá jako prvořadou,“ shodují se účastnice kongresu.

Program byl rozdělen do několika tematických bloků. Považujeme za velký úspěch, že do hlavního bloku byly zařazeny přednášky prezentující úspěchy zdravotníků B. Braun Avitum v oblasti vzdělávání. Mohli jsme tak mimo jiné prezentovat téměř roční zkušenosti s organizací prvního certifikovaného kurzu „Péče o nemocné léčené eliminačními metodami".

Tento kurz je považován za obrovský přínos a také se v mnoha přednáškách opakovaně objevovalo jeho kladné hodnocení. Bouřlivou diskuzi mezi téměř třemi sty účastníky kongresu a mnoho dotazů vyvolala prezentace našeho dalšího mimořádného úspěchu - získání finační dotace ze strukturálních fondů EU na vzdělávání zdravotnických pracovníků v síti dialyzačních středisek B. Braun Avitum.

Zástupci českých, ale také slovenských středisek B. Braun Avitum se aktivně účastnili i ostatních bloků. Spočítali jsme, že autoři více než třetiny všech prezentovaných sdělení pocházeli ze sítě B. Braun Avitum nebo ze středisek, která s těmi našimi velmi úzce spolupracují. Závěrem lze s jistotou říci, že se našim sestrám, aktivním účastnicím kongresu, opět podařilo úspěšně prezentovat B. Braun Avitum jako vedoucího představitele nejen vysoké kvality poskytované ošetřovatelské péče, ale i jako uznávaného
a respektovaného partnera v systému komplexní nefrologické péče u nás, ale i v mezinárodním měřítku. Patří jim tedy naše poděkování.

0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Společnost B. Braun patří k předním světovým poskytovatelům dialyzační péče a výrobcům technologií a spotřebního materiálu pro dialýzu. Dlouhodobě usiluje o maximální bezpečnost a komfort pacientů i personálu a v dubnu uvedla na trh harmonizované portfolio kyselých koncentrátů pro bikarbonátovou hemodialýzu.

22.07.2021
Nefrologie

Začátkem prosince roku 2020 se uskutečnil z jara odložený 38. kongres České nefrologické společnosti, jehož účastníci mohli ve virtuálním prostoru získat nejnovější poznatky z vědeckých výzkumů a vyměnit si zkušenosti z klinické praxe.

10.03.2021
Nefrologie

Ačkoliv počet transplantovaných ledvin v roce 2020 klesl v ČR kvůli pandemii koronaviru zhruba o 10 %, Dialyzační středisko B. Braun Avitum v Teplicích hlásí mimořádná čísla. Loni se podařilo v Teplicích připravit a v IKEM následně transplantovat 8 pacientů. „Musím poděkovat jak odvážným pacientům, tak důslednému personálu, že se nenechali Covidem zastavit. Je to nadprůměrný výsledek, který v první řadě zvedá kvalitu života našich pacientů,“ komentuje počet transplantací MUDr. František Švára, vedoucí lékař dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Teplicích.

09.03.2021
Nefrologie