Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

IQ instrumentárium - Intuitivní a rychlá implantace totální kolenní náhrady Aesculap® Columbus®

2. Červenec 2014

IQ instrumentárium - Intuitivní a rychlá implantace totální kolenní náhrady Aesculap® Columbus®

Společnost B. Braun průběžně pracuje na zlepšení a zefektivnění všech svých produktů, technologií a postupů. Výsledkem inovací je i zcela nové a jedinečné instrumentárium IQ. Toto instrumentárium slouží stejně jako to klasické k implantaci totální kolenní náhrady Columbus®, je však upraveno tak, aby bylo přesnější, pro pacienta šetrnější a pro operatéra i sálové sestry uživatelsky příjemnější.

Intuitive and Quick

Označení IQ vzniklo z anglických slov „Intuitive and Quick“, tedy intuitivní a rychlé, a tyto přívlastky platí pro nové instrumentárium přednostně. Snahou tvůrců bylo rovněž vytvořit systém instrumentů, který by vyhovoval individuálním operačním postupům různých operatérů a dovolil by ortopedovi uplatnit odlišné přístupy a operační filozofie, a tak co nejlépe vyhovět individuální operační technice každého z nich. 

Instrumenty mají například barevné kódování, které odpovídá jejich použití

Nástroje jsou navíc umístěny ve speciálních sítech, které jsou rovněž barevně kódovány, což velice usnadňuje práci sálovým sestrám, které snadno nacházejí nástroj, který je zrovna potřeba.

Další výhodou je úspora nákladů na sterilizaci, protože ne vždy jsou potřeba všechny instrumenty. Síta slouží k bezpečnému a přehlednému uskladnění nástrojů a každé je opatřeno nákresem umístění příslušných instrumentů, včetně jejich popisu a katalogových čísel.

Nové instrumentárium IQ přináší tyto hlavní výhody:
  • obsahuje méně nástrojů, přesto je přesné jako klasické instrumentárium
  • rychlá montáž a demontáž cíličů
  • nové ergonomické rukojeti
  • barevné kódování
  • jednodušší instrumenty, které v sobě spojují více kroků
  • nová barevně kódovaná síta

Doufáme, že tato inovace přinese lékařům, zdravotním sestrám i ostatnímu zdravotnickému personálu úsporu práce a pozitivně se projeví v ekonomice zdravotnických zařízení. Ortopedům umožní přesné a pohodlné operace TEP kolenních kloubů s implantáty Columbus® a díky své šetrnosti bude příjemnější i pro pacienty a umožní jim rychlé zotavení.

Mgr. Tomáš Stibor
manažer divize Aesculap - ortopedie a traumatologie
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory