Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Článek

Inovovaná zobrazovací technologie Einstein Vision 2 rozptýlila obavy o svých kvalitách

redakce Braunovin

30. leden 2015

3D endoskopie Einstein Vision Laparoskopie

Vylepšená verze zobrazovací technologie Einstein Vision 2 je zákazníky pozitivně přijímána a začíná pronikat i do dalších lékařských oborů, kde se stává standardem miniinvazivní operativy. Pod ambiciózním názvem Einstein Vision uvedla před dvěma lety společnost Aesculap na trh zcela novou zobrazovací 3D technologii. Přijetí technologické novinky předcházelo velké očekávání, protože první generace tohoto unikátního zařízení byla odborníky přijata rozpačitě.

Nezvyklý pohled oproti klasické 2D operativě doprovázený prostorovým vjemem byl po dlouhé době stagnace v zobrazovacích technologiích jistou mírou revoluce. Benefit v podobě vjemu hloubky prostoru a z něho vyplývající lepší orientace v operačním poli společně se špičkovým zobrazením tkáňových mikrostruktur však rezonovaly se slabinami technologie. Slabým místem byla především velká hmotnost a velikost kamerové hlavy a neexistence rotace obrazu např. při pohledu vzhůru na břišní stěnu.

S příchodem nové generace zobrazovacích 3D technologií Einstein Vision 2 se podařilo tato slabá místa eliminovat a celý systém inovovat. Mezi hlavní změny nového konstrukčního pojetí patří ergonomická konvenční velikost kamerové hlavy, digitální kompenzace obrazu, 3D nahrávání a unikátní řešení zachování sterility laparoskopu.

Tyto inovace jsou již rok standardem laparoskopické sestavy Einstein Vision 2. Jestliže ještě relativně nedávno existovaly jisté pochyby o přijetí 3D technologie, inovovaná zobrazovací technologie Einstein Vision 2 je pochyby rozptýlila.

Velmi si vážíme skutečnosti, že technologie Einstein Vision 2 je našimi zákazníky pozitivně přijímána a není již doménou „klasických“ chirurgií, ale pronikla i do dalších oborů, což svědčí o univerzálnosti jejího použití. Nejlepším důkazem jsou aktuální instalace na Gynekologicko-porodnické klinice FN Olomouc a FN Hradec Králové, Oddělení hrudní chirurgie Thomayerovy nemocnice nebo na Oddělení cévní chirurgie Nemocnice Na Homolce. Již teď můžeme konstatovat, že 3D technologie se stává standardem miniinvazivní operativy. V případě zájmu o představení Einstein Vision 2 na vašem operačním sále prosím neváhejte kontaktovat svého obchodního zástupce.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník