Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Infuzní systém B. Braun SPACE získal HOSPIMedica AWARD

22. Říjen 2007

Infuzní systém B. Braun SPACE získal HOSPIMedica AWARD

Infuzní systém B. Braun SPACE zaujal odbornou porotu spojením moderních technologií a kvalitního designu. Cenu z rukou ministra zdravotnictví převzali za B. Braun jednatelé Jiří Lukeš a Lubomír Klepáč. B. Braun SPACE zvyšuje bezpečnost pacientů nejen díky intuitivnímu ovládání a možnosti napojení na PC.

Praha, 22. října 2007 - Snaha o efektivnější využití místa a zvýšení bezpečí pacientů vedla odborníky společnosti B. Braun k vytvoření nejmodernějšího infuzního systému SPACE, který na veletrhu HOSPIMedica získal ocenění pro špičkové produkty HOSPIMedica Award.

Ocenění z rukou ministra zdravotnictví ČR Tomáše Julínka a předsedy odborné komise Prof. Michala Anděla, přednosty II. interní kliniky FN Královské Vinohrady, převzali jednatelé společnosti B. Braun PharmDr. Jiří Lukeš a MUDr. Lubomír Klepáč, MBA.

„Zdravotní zařízení dnes často řeší nedostatek místa pro umístění moderních přístrojů kolem lůžka pacienta. Náš infuzní systém SPACE tento problém pomáhá díky svému kompaktnímu designu řešit,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš. „Jednotné uspořádání pomáhá šetřit místo a přesnost ovládání s možností datové komunikace prostřednictvím  běžného osobního počítače přináší větší jistotu správného podání léků.“

B. Braun SPACE vychází z více než 50 let zkušeností společnosti B. Braun s vývojem infuzních systémů a rozsáhlých konzultací se samotnými zdravotníky.  Výsledkem je moderní koncept, který nabízí jednotný design ovládacích prvků pump i dávkovačů, zvýšení efektivity práce a výrazné zmenšení jednotlivých přístrojů, které přispívá k úspoře místa kolem pacientova lůžka.

B. Braun SPACE přináší celou řadu nových funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Umožňuje například nastavení limitů dávky léčiv, nabízí přizpůsobitelnou knihovnu až pro 720  preparátů, bezpečné uchycení pístu stříkačky, výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dokovací stanici i v monitorovacím softwaru, který může být nainstalován na běžném PC.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Kvalitní, moderní a intuitivní infuzní technika je základem pro každou nemocnici a naprosto neodmyslitelnou součástí výbavy na jednotkách intenzivní péče. O zkušenostech z oddělení, kde o životech pacientů často rozhodují i vteřiny, se s námi podělila Bc. Ivana Dvořáčková, staniční sestra z interní jednotky intenzivní péče ve Vojenské nemocnici Brno. 

28.06.2021

Společnost B. Braun v dubnu představila novou generaci infuzní techniky SpacePlus. Představení se neslo v duchu oslav 70. let od uvedení prvního lineárního dávkovače pro přístrojovou infuzní terapii na trh. Firma tehdy obchodním názvem Perfusor vtiskla označení všem budoucím lineárním dávkovačům v této oblasti terapie. I nyní generace SpacePlus nastoluje nový standard.

28.06.2021

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Aesculap Akademie