Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Infuzní systém B. Braun SPACE získal HOSPIMedica AWARD

22. Říjen 2007

Infuzní systém B. Braun SPACE získal HOSPIMedica AWARD

Infuzní systém B. Braun SPACE zaujal odbornou porotu spojením moderních technologií a kvalitního designu. Cenu z rukou ministra zdravotnictví převzali za B. Braun jednatelé Jiří Lukeš a Lubomír Klepáč. B. Braun SPACE zvyšuje bezpečnost pacientů nejen díky intuitivnímu ovládání a možnosti napojení na PC.

Praha, 22. října 2007 - Snaha o efektivnější využití místa a zvýšení bezpečí pacientů vedla odborníky společnosti B. Braun k vytvoření nejmodernějšího infuzního systému SPACE, který na veletrhu HOSPIMedica získal ocenění pro špičkové produkty HOSPIMedica Award.

Ocenění z rukou ministra zdravotnictví ČR Tomáše Julínka a předsedy odborné komise Prof. Michala Anděla, přednosty II. interní kliniky FN Královské Vinohrady, převzali jednatelé společnosti B. Braun PharmDr. Jiří Lukeš a MUDr. Lubomír Klepáč, MBA.

„Zdravotní zařízení dnes často řeší nedostatek místa pro umístění moderních přístrojů kolem lůžka pacienta. Náš infuzní systém SPACE tento problém pomáhá díky svému kompaktnímu designu řešit,“ říká PharmDr. Jiří Lukeš. „Jednotné uspořádání pomáhá šetřit místo a přesnost ovládání s možností datové komunikace prostřednictvím  běžného osobního počítače přináší větší jistotu správného podání léků.“

B. Braun SPACE vychází z více než 50 let zkušeností společnosti B. Braun s vývojem infuzních systémů a rozsáhlých konzultací se samotnými zdravotníky.  Výsledkem je moderní koncept, který nabízí jednotný design ovládacích prvků pump i dávkovačů, zvýšení efektivity práce a výrazné zmenšení jednotlivých přístrojů, které přispívá k úspoře místa kolem pacientova lůžka.

B. Braun SPACE přináší celou řadu nových funkcí pro zvýšení bezpečnosti podávání léčiv. Umožňuje například nastavení limitů dávky léčiv, nabízí přizpůsobitelnou knihovnu až pro 720  preparátů, bezpečné uchycení pístu stříkačky, výrazné zobrazení alarmů na přístroji, dokovací stanici i v monitorovacím softwaru, který může být nainstalován na běžném PC.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Dnešní doba plná inovací chrlí jednu novinku za druhou a pochytit je všechny bývá časově náročné. Infuzní technika B. Braun Space prošla v poslední době oproti svým předchůdkyním dynamickou změnou, díky níž vybalancovala mnoho bezpečnostních prvků a zjednodušila své ovládání. Přinášíme pár rad a tipů, jak si zjednodušit práci a zároveň šetřit techniku.

10.03.2021
Oborové rubriky

Léčba pacienta s onemocněním dolního trávicího traktu není jednoduchá a vyžaduje jeho informovanost, edukaci a spolupráci. Na chirurgické klinice FN Brno, ve spolupráci se společností B. Braun, začal před třemi lety projekt, který počítal s větším zapojením pacientů a současně si kladl za cíl zkrátit hospitalizaci, snížit počet komplikací a celkově léčbu optimalizovat. Tzv. optimalizace cesty pacienta k tomu využívá principů ERAS (Enhanced Recovery After Surgery), ale i dalších nástrojů a postupů. Brzy byla zjištěna potřeba vzniku nové pozice, do budoucna možná i profese – sestra provázející pacienta celou jeho léčbou, jeho rádce, jeho kontakt s nemocnicí a současně i důvěrník, tzv. ERAS sestra.

29.06.2020
Intenzivní péče

Vedení Fakultní nemocnice Brno (FN Brno) ve spolupráci s vrchní sestrou Interní hematologické a onkologické kliniky Mgr. Petrou Kouřilovou a Mgr. Veronikou Trečkovou, PhD., z Oddělení kontroly infekcí a nemocniční hygieny rozhodlo o používání uzavřeného infuzního systému ve všech stacionářích a na lůžkovém oddělení onkologie, a to od června 2018. Zeptali jsme se, jak práci s uzavřeným infuzním systémem Cyto-Set® zdravotníci z Fakultní nemocnice Brno hodnotí?

24.02.2020
Intenzivní péče