Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

ECOMix Revolution dokáže ušetřit personálu spoustu práce a sil

30. Srpen 2020

ECOMix Revolution dokáže ušetřit personálu spoustu práce a sil

Snadno, rychle a přesně! To jsou jedny z předností plně automatizovaného systému ECOMix Revolution pro míchání a distribuci kyselých koncentrátů. Nejmodernější systém ECOMix Revolution je schopen koncentráty na místě vyrobit, skladovat a distribuovat k dialyzačním monitorům. Na špičkovém dialyzačním středisku B. Braun Avitum v Teplicích je tento systém úplnou novinkou, se kterou se personál musel seznámit. Jak se mu to podařilo?

ECOMix Revolution pro čtenáře Braunovin představuje Olga Roučková, vedoucí sestra dialyzačního střediska: „Toto zařízení automaticky míchá a distribuuje kyselé koncentráty. Součástí ECOMixu je míchací zařízení, čtyři zásobní tanky s automatickou regulací a systém distribuce koncentrátů, který je rozvádí na dialyzační sál, přímo do dialyzačních panelů. Používáme dva druhy koncentrátů, každý ve dvou zásobních tancích. Když dojde v průběhu dialýzy k vyprázdnění tanku, zařízení se automaticky přepne na druhý tank. To je chvíle, kdy začneme ředit nový koncentrát ze zdrojové kapsle ECOCart,“ vysvětluje Roučková.

 

 

Inteligentní barel pro naředění koncentrátu

ECOCart je barel na malé pojízdné paletě naplněný příslušnými práškovými komponenty. Každý barel má svoji vlastní čipovou identifikaci. V okamžiku připojení se čip automaticky načte do míchacího zařízení. Díky tomu je ředění koncentrátu velmi přesné a bezpečné a vylučuje jakoukoliv chybu personálu. K naředění koncentrátu používá ECOMix vodu z reverzní osmózy.

 

 

Výhody systému ECOMix Revolution

Velmi snadné ovládání při ředění z ECOCartu 

Propojení ECOMixu a ECOCartu se provádí jednoduše pomocí rychlospojek.

 

Bezpečnost procesu míchání

ECOMix sám identifikuje obsah barelu, porovná ho s koncentráty v zásobnících, a je-li vše v pořádku, naředí 800 litrů nového koncentrátu. Výsledek potom ještě znovu porovná s údaji na čipu barelu.

 

Snížení fyzické práce a úspora času ošetřujícího personálu

Personál nemusí neustále přenášet těžké kanystry s roztoky na sál a zpět.

 

Ekonomika procesu

Spotřebuje se přesně tolik koncentrátu, kolik je potřeba na jedno dialyzační ošetření. Pokud pacient absolvuje kratší dialýzu, nic se nevylévá, a naopak pokud je dialýza delší, nemůže se stát, že by koncentrát došel a musel se otevírat nový kanystr. Problémem není ani změna druhu koncentrátu během dialyzačního ošetření, jednoduše se jen změní požadovaný koncentrát v nastavení Dialogu IQ.

 

Ekologická šetrnost

Zásobníky na ECOCart se vracejí a opakovaně plní, takže se neprodukuje množství prázdných plastových kanystrů. Ve srovnání s běžnými koncentráty se výrazně snižuje i nutnost automobilové přepravy, což snižuje emise CO2.

 

A jak hodnotí ECOMix Revolution personál dialyzačního střediska? „Dnes už víme, že je to skvělý přístroj, který nám všem ušetří hodně práce,“ říká s úsměvem Olga Roučková. 
 

redakce Braunovin
Průměrně: 3 (1 hlas)

Čtěte také

V důsledku vzrůstající antibiotické rezistence představují infekce spojené se zdravotní péčí (HCAI, healthcare associated infections) celosvětový problém. 

28.01.2022

O zavedení tukových emulzí do umělé výživy jsme si promluvili s českou ikonou této disciplíny profesorem Zdenkem Zadákem z Fakultní nemocnice Hradec Králové. 

13.10.2021

Zdravotníci z Masarykovy nemocnice v Ústí nad Labem jako jedni z prvních vyzkoušeli unikátní monitorovací systém compliance hygieny rukou NosoEx. 

14.10.2021
Aktuality z B. Braun