Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Dialyzační středisko v Ostravě Vítkovicích oživí nové stromy

redakce Braunovin

28. květen 2012

Dialyzační střediska sázení stromů

Pacienti a zaměstnanci dialyzačního střediska B. Braun Avitum zasadili v prostorách Vítkovické nemocnice vzrostlé břízy bělokoré a břízy převislé.

Sázením stromů se B. Braun Avitum snaží dlouhodobě zlepšovat okolí svých dialyzačních středisek a zapojovat své pacienty do mimoléčebných aktivit. Stromy pocházejí z lesní školky libereckého občanského sdružení Čmelák, který poskytuje sazenice pěstované výhradně přírodními postupy.

Každý rok vybere společnost B. Braun několik dialyzačních středisek, u kterých vysází vzrostlé stromy. Do této povznášející činnosti zapojují i pacienty, protože ti potřebují pozitivní náladu ze všech nejvíc. „Stromy sázíme za aktivní účasti pacientů a personálu našich dialyzačních středisek a nechybí ani další společenský program pro všechny zúčastněné. Snažíme se, aby naši nemocní zapomněli na svá trápení a spolu s ošetřujícím personálem prožili pěkné odpoledne. Určitě všem takovéto neformální setkání prospěje,“ uvedla Sylvie Schwarzová, vedoucí lékařka dialyzačního střediska B. Braun Avitum Ostrava - Vítkovice.

„Rozšiřování zeleně je skvělé na každém místě, zvláště pak v našem průmyslem zdevastovaném regionu, je to potřeba trojnásob“. „Jsme rádi, že můžeme být nápomocni při zútulňování prostor, kudy přicházíme několikrát týdně na dialyzační ošetření.“ „Je to příjemné zpestření běžného života a jsme rádi, že poznáme "své sestřičky a lékaře" i v jiném prostředí a za jiných okolností než jsme zvyklí,“ pochvalovali si pacientky a pacienti dialyzačního střediska B. Braun Avitum, paní Ryboňová, paní Najdeková a pánové Paclík a Ileš.

S občanským sdružením Čmelák vysazuje B. Braun stromy vzrostlé minimálně 2 metry, jejichž věk je při takovéto výšce odhadován zhruba na deset let, takže mají výhodu téměř stoprocentního přežití. Nově vysazované stromy pocházejí z lesních bio-školek tohoto sdružení. „Vybíráme pouze takové druhy dřevin, které se v České republice přirozeně vyskytují. Výběr stromů konzultujeme s ekology ze sdružení Čmelák, kteří se obeznámí s lokalitou i pozemkem a podle toho doporučí počet a druh stromů. Finance získané z prodeje stromků pak využívá Čmelák k environmentální výchově v mateřských a středních školách,“ doplnila Sylvie Schwarzová.

Na letošní rok naplánoval B. Braun spolu s Čmelákem několik akcí, na kterých se budou vedle dialyzačních středisek sázet stromy. Společnost B. Braun Avitum se již v letech 2008-2010 zapojila do ekologického programu Stromy pro život, který byl realizovaný společností Office Depot pod záštitou Ministerstva životního prostředí. Za nakoupený recyklovaný EKO-papír bezplatně získala a zasadila celkem 89 nových stromů.Zobrazit místo Nové stromy u dialyzačního střediska na větší mapě

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník