Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna se na 1 rok stěhují

Ing. Lucie Kocourková

9. Březen 2015

Aktuality B. Braun

Nefrologická ambulance, dialýza, interní ambulance, rehabilitace, ultrazvuková ambulance a seniorský Domov s úsměvem společnosti B. Braun Avitum zhruba na rok mění adresu. Důvodem je rekonstrukce dosavadních prostor v Lázeňském domě ve Slavkově u Brna. "Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu našich pacientů a stávající prostory už našim vysokým požadavkům nevyhovovaly. Proto jsme se rozhodli pro rekonstrukci. Ani v jejím průběhu se ovšem nijak nezmění vysoký standard poskytované péče v náhradních prostorách," říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.

 

V současné době se na dialyzačním středisku ve Slavkově u Brna dialyzuje 50 pacientů a o několik tisíc lidí se stará nefrologická ambulance s ostatními provozy. "Dialyzační středisko počínaje 9.3.2015 provozujeme v prvním patře budovy Nemocnice ve Vyškově. Vše je nyní připravené a pacienti už podstupují dialýzu v nových prostorách. Většině z nich rekonstrukce Lázeňského domu nedělá velké potíže, protože dojezdová vzdálenost je buď stejná nebo dokonce kratší," vysvětluje vedoucí lékař střediska B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna MUDr. Aleš Hrubý.

 

Ostatní provozy (nefrologická ambulance, interní ambulance, ultrazvuková ambulance) z rekonstruovaného Lázeňského domu se dočasně přestěhovaly do Polikliniky ve Slavkově, která stojí zhruba 300 metrů od Lázeňského domu. "Seniorské klienty Domova s úsměvem jsme přestěhovali do prostor v Uherském Brodě. I zde jsme pro ně samozřejmě připravili naprosto srovnatelnou péči," doplňuje vrchní sestra Miroslava Marková.

 

O pacienty se ve všech přestěhovaných provozech stále stará stejný personál. Rekonstrukce Lázeňského domu ve Slavkově u Brna, kvůli které tyto "stěhovací manévry" probíhají, bude trvat zhruba jeden rok. Pak by se všechny provozy opět měly sestěhovat do nově a moderně zrekonstruovaných prostor. "Kvalita půjde po rekonstrukci samozřejmě ještě nahoru. Místnosti budou zcela nové s novými technologiemi i zázemím. Určitě to je pro pacienty ve Slavkově rozhodě krok dopředu," říká šéf B. Braun Avitum Martin Kuncek.

 

Už několik let provozuje B Braun Avitum také nefrologickou ambulanci v poliklinice ve Vyškově. Té se stěhovací manévry vůbec netýkají - provoz běží ve stejných prostorách jako doposud.

 

Níže naleznete seznam adres provozované lékařské péče v náhradních prostorách:

Dialýza:
Nemocnice Vyškov
Purkyňova 36
tel. 544 227 488
tel. 271 091 470 

Nefrologická ambulance:
Poliklinika Slavkov
Malinovského 551
tel. 778 710 092 (dospělí)
tel. 721 281 397 (děti)

Interní ambulance:
Poliklinika Slavkov
Tyršova 324
tel. 544 227 710

Rehabilitace:
Poliklinika Slavkov
Malinovského 288 a 551
tel. 544 227 710

Ultrazvuková ambulance:
Poliklnika Slavkov
Malinovského 551
tel. 544 220 407 

Domov s úsměvem:
Poliklinika Uherský Brod
Partyzánů 2174
tel. 724 109 288

 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník