Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna se na 1 rok stěhují

9. Březen 2015

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna se na 1 rok stěhují

Nefrologická ambulance, dialýza, interní ambulance, rehabilitace, ultrazvuková ambulance a seniorský Domov s úsměvem společnosti B. Braun Avitum zhruba na rok mění adresu. Důvodem je rekonstrukce dosavadních prostor v Lázeňském domě ve Slavkově u Brna. "Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu našich pacientů a stávající prostory už našim vysokým požadavkům nevyhovovaly. Proto jsme se rozhodli pro rekonstrukci. Ani v jejím průběhu se ovšem nijak nezmění vysoký standard poskytované péče v náhradních prostorách," říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.

 

V současné době se na dialyzačním středisku ve Slavkově u Brna dialyzuje 50 pacientů a o několik tisíc lidí se stará nefrologická ambulance s ostatními provozy. "Dialyzační středisko počínaje 9.3.2015 provozujeme v prvním patře budovy Nemocnice ve Vyškově. Vše je nyní připravené a pacienti už podstupují dialýzu v nových prostorách. Většině z nich rekonstrukce Lázeňského domu nedělá velké potíže, protože dojezdová vzdálenost je buď stejná nebo dokonce kratší," vysvětluje vedoucí lékař střediska B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna MUDr. Aleš Hrubý.

 

Ostatní provozy (nefrologická ambulance, interní ambulance, ultrazvuková ambulance) z rekonstruovaného Lázeňského domu se dočasně přestěhovaly do Polikliniky ve Slavkově, která stojí zhruba 300 metrů od Lázeňského domu. "Seniorské klienty Domova s úsměvem jsme přestěhovali do prostor v Uherském Brodě. I zde jsme pro ně samozřejmě připravili naprosto srovnatelnou péči," doplňuje vrchní sestra Miroslava Marková.

 

O pacienty se ve všech přestěhovaných provozech stále stará stejný personál. Rekonstrukce Lázeňského domu ve Slavkově u Brna, kvůli které tyto "stěhovací manévry" probíhají, bude trvat zhruba jeden rok. Pak by se všechny provozy opět měly sestěhovat do nově a moderně zrekonstruovaných prostor. "Kvalita půjde po rekonstrukci samozřejmě ještě nahoru. Místnosti budou zcela nové s novými technologiemi i zázemím. Určitě to je pro pacienty ve Slavkově rozhodě krok dopředu," říká šéf B. Braun Avitum Martin Kuncek.

 

Už několik let provozuje B Braun Avitum také nefrologickou ambulanci v poliklinice ve Vyškově. Té se stěhovací manévry vůbec netýkají - provoz běží ve stejných prostorách jako doposud.

 

Níže naleznete seznam adres provozované lékařské péče v náhradních prostorách:

Dialýza:
Nemocnice Vyškov
Purkyňova 36
tel. 544 227 488
tel. 271 091 470 

Nefrologická ambulance:
Poliklinika Slavkov
Malinovského 551
tel. 778 710 092 (dospělí)
tel. 721 281 397 (děti)

Interní ambulance:
Poliklinika Slavkov
Tyršova 324
tel. 544 227 710

Rehabilitace:
Poliklinika Slavkov
Malinovského 288 a 551
tel. 544 227 710

Ultrazvuková ambulance:
Poliklnika Slavkov
Malinovského 551
tel. 544 220 407 

Domov s úsměvem:
Poliklinika Uherský Brod
Partyzánů 2174
tel. 724 109 288

 

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Cílem aliance je aktivně podporovat rozvoj digitalizace zdravotnictví a sociálních služeb v České republice. „Naší hlavní ambicí z pohledu poskytovatele zdravotní péče je rozvoj konceptu Digitální pacient. Chceme se podílet na zlepšení dostupnosti zdravotní péče pro pacienty ze všech regionů i mikroregionů a zvýšit edukační možnosti pacientů tak, aby měli přístup k nejnovějším a pravdivým informacím o možnostech léčby,“ říká MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

09.12.2021
Skupina B. Braun

Skupina B. Braun CZ/SK navázala v Česku a na Slovensku strategickou spolupráci s jedním z celosvětových lídrů v oblasti mimotělního očišťování krve společností Jafron Biomedical Co., Ltd a stává se tak distributorem portfolia hemoperfuzních kapslí nové generace Jafron.

22.07.2021
Skupina B. Braun

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

17.03.2021
Skupina B. Braun