Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna se na 1 rok stěhují

9. Březen 2015

Dialyzační středisko a nefrologická ambulance B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna se na 1 rok stěhují

Nefrologická ambulance, dialýza, interní ambulance, rehabilitace, ultrazvuková ambulance a seniorský Domov s úsměvem společnosti B. Braun Avitum zhruba na rok mění adresu. Důvodem je rekonstrukce dosavadních prostor v Lázeňském domě ve Slavkově u Brna. "Dlouhodobě se snažíme o zvyšování komfortu našich pacientů a stávající prostory už našim vysokým požadavkům nevyhovovaly. Proto jsme se rozhodli pro rekonstrukci. Ani v jejím průběhu se ovšem nijak nezmění vysoký standard poskytované péče v náhradních prostorách," říká MUDr. Martin Kuncek, ředitel společnosti B. Braun Avitum.

 

V současné době se na dialyzačním středisku ve Slavkově u Brna dialyzuje 50 pacientů a o několik tisíc lidí se stará nefrologická ambulance s ostatními provozy. "Dialyzační středisko počínaje 9.3.2015 provozujeme v prvním patře budovy Nemocnice ve Vyškově. Vše je nyní připravené a pacienti už podstupují dialýzu v nových prostorách. Většině z nich rekonstrukce Lázeňského domu nedělá velké potíže, protože dojezdová vzdálenost je buď stejná nebo dokonce kratší," vysvětluje vedoucí lékař střediska B. Braun Avitum ve Slavkově u Brna MUDr. Aleš Hrubý.

 

Ostatní provozy (nefrologická ambulance, interní ambulance, ultrazvuková ambulance) z rekonstruovaného Lázeňského domu se dočasně přestěhovaly do Polikliniky ve Slavkově, která stojí zhruba 300 metrů od Lázeňského domu. "Seniorské klienty Domova s úsměvem jsme přestěhovali do prostor v Uherském Brodě. I zde jsme pro ně samozřejmě připravili naprosto srovnatelnou péči," doplňuje vrchní sestra Miroslava Marková.

 

O pacienty se ve všech přestěhovaných provozech stále stará stejný personál. Rekonstrukce Lázeňského domu ve Slavkově u Brna, kvůli které tyto "stěhovací manévry" probíhají, bude trvat zhruba jeden rok. Pak by se všechny provozy opět měly sestěhovat do nově a moderně zrekonstruovaných prostor. "Kvalita půjde po rekonstrukci samozřejmě ještě nahoru. Místnosti budou zcela nové s novými technologiemi i zázemím. Určitě to je pro pacienty ve Slavkově rozhodě krok dopředu," říká šéf B. Braun Avitum Martin Kuncek.

 

Už několik let provozuje B Braun Avitum také nefrologickou ambulanci v poliklinice ve Vyškově. Té se stěhovací manévry vůbec netýkají - provoz běží ve stejných prostorách jako doposud.

 

Níže naleznete seznam adres provozované lékařské péče v náhradních prostorách:

Dialýza:
Nemocnice Vyškov
Purkyňova 36
tel. 544 227 488
tel. 271 091 470 

Nefrologická ambulance:
Poliklinika Slavkov
Malinovského 551
tel. 778 710 092 (dospělí)
tel. 721 281 397 (děti)

Interní ambulance:
Poliklinika Slavkov
Tyršova 324
tel. 544 227 710

Rehabilitace:
Poliklinika Slavkov
Malinovského 288 a 551
tel. 544 227 710

Ultrazvuková ambulance:
Poliklnika Slavkov
Malinovského 551
tel. 544 220 407 

Domov s úsměvem:
Poliklinika Uherský Brod
Partyzánů 2174
tel. 724 109 288

 

Ing. Lucie Kocourková
tisková mluvčí Skupiny B. Braun
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Před pár dny jsme připomněli význam prevence onemocnění ledvin i na televizních obrazovkách. Na Světový den ledvin promluvili naši primáři ve Snídani s Novou a v Událostech České televize o současné situaci kolem očkování dialyzovaných pacientů i vlivu koronaviru na nefrologické pacienty.

17.03.2021
Skupina B. Braun

Ambulantní péči nabízí Skupina B. Braun více než 25 let a nyní se rozhodla rozšířit své působení směrem k široké veřejnosti v oblasti kvalitní zdravotní péče pro všechny pod „krycím názvem“ Consumer Health a vydává se na cestu B2C trhu. S Jiřím Lukešem jsme se v rozhovoru otevřeně bavili o nových plánech Skupiny B. Braun, o odborných ambulancích B. Braun Plus a dotkli jsme se také mnoha dalších témat.

31.08.2020
Skupina B. Braun

Další ordinace součástí sítě ambulancí B. Braun Plus

06.06.2020
Skupina B. Braun