Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Nefrologie:

Dialog+Evolution

David Vacek, DiS.

7. březen 2011

Dialyzační monitory

Dialyzační monitor je jednou z důležitých technologií, které jsou k zapotřebí pro poskytování dialyzační léčby.

Systém Dialog+ v rámci svého neustálého vývoje a modernizace představuje prostřednictvím monitoru Dialog+Evolution další inovaci v této oblasti. Jeho předností je zejména inteligentní skloubení poskytování dialyzační péče nejvyšší kvality a optimální ekonomické efektivity.

Nový systém Evolution přináší vyšší komfort jak pro samotného pacienta, tak i pro obsluhující personál, a to díky následujícím prvkům:

  • přepracování vnitřního hardwaru, které je spojeno s výrazným snížením provozního hluku a zrychlením přípravy monitoru k ošetření,
  • nastavení hladiny krve ve všech komůrkách krevního setu jednoduše přes dotykovou obrazovku bez zásahu do zapojení setu,
  • zkrácení doby dezinfekce.

Vysoká kvalita dialyzační péče je zajištěna zejména:

  • systémem on-line měření dialyzační dávky Adimea® založeným na optometrickém principu měření koncentrace urey v odpadním dialyzátu,
  • systémem BioLogic RR Comfort, který je schopen ve spojení s použitím pacientských karet (využití dat z měření krevního tlaku z předchozích ošetření) úpravou ultrafiltrace včas předcházet hypotenzním příhodám;
  • systémem Crit-Line interface umožňujícím přímé propojení s přístrojem Crit-Line a zobrazení hodnot měření na obrazovce dialyzačního monitoru (např. recirkulace v cévním přístupu, změn krevního objemu).

Dialog+Evolution je dále vybaven drobnými externími doplňky, které ocení především zdravotnický personál. Zejména se jedná o nový úložný systém na dokumentaci a drobný spotřební materiál.

Při vývoji poslední řady monitoru nebyly opomenuty ani požadavky na ochranu životního prostředí
a podařilo se novým umístěním výměníku tepla ušetřit až 20 % energie potřebné na ohřev dialyzačního roztoku.

Hemodialyzační systém Dialog+Evolution je tedy i nadále příkladem progresivního vývoje v oblasti dialyzační léčby, který je schopen v současné ekonomicky složité době dbát na hospodárnost při provozu a přitom naplňovat potřeby moderní medicíny.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník