Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Café B. Braun v Lékařském domě, nová kavárna z pera Evy Jiřičné

20. Říjen 2010

Café B. Braun v Lékařském domě, nová kavárna z pera Evy Jiřičné

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna - Café B. Braun - jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.

Slavnostní přestřižení páskyPřicházející podzim přivál Pražanům nové místo k osobním
i pracovním setkáním. V přízemí Lékařského domu byla
19. října 2010 otevřena exkluzivní kavárna Café B. Braun.

O moderní a zcela originální pojetí kavárny se postarala nejúspěšnější česká architekta, zlínská rodačka a držitelka Řádu britského impéria Eva Jiřičná. Po mnoha letech se tak naplnil cíl vlastníka Lékařského domu, České lékařské společnosti, která si přála efektivní a důstojné využití těchto prostor pro své členy i pro širokou veřejnost.

Eva Jiřičná promlouvá o své tvorbě„První krok k obnovení slávy Lékařského domu“, tak prezentovala svůj hlavní dojem z právě otevírané kavárny architektka Eva Jiřičná. „Práce na tomto projektu mne zaujala zejména proto, že se jednalo o vytvoření stylového kulturního místa z opravdu malého a velmi zanedbaného prostoru. Přitom budova Lékařského domu, kde shodou okolností pracovala moje maminka a teta, musela před druhou světovou válkou patřit k těm nejkrásnějším v Praze. Doufám, že touto investicí se začalo Lékařskému domu zase blýskat na lepší časy,“ dodala Jiřičná.

Skupina B. Braun, výrobce zdravotnických produktů, získala prostory v Lékařském domě do dlouhodobého pronájmu. „Hlavním smyslem naší investice bylo vrátit budově Lékařského domu noblesu a prestiž, kterou měla při svém vzniku ve třicátých letech minulého století. Po konzultacích
s vedením České lékařské společnosti jsme se dohodli, že
v nevyužívaných prostorách vybudujeme reprezentativní lékařskou kavárnu,“ řekl k investici jednatel Skupiny B. Braun Martin Kuncek.

„Již od samého začátku jsme chtěli, aby lékařská kavárna měla jedinečnou atmosféru, proto jsme
s naším záměrem oslovili architektku Evu Jiřičnou. Ta svým dominantním prvkem v podobě spirálovitých skleněných schodů dodala prostoru požadovanou unikátnost,“ doplnil Kuncek.

„Otevřením Café B. Braun v Lékařském domě se lékařské
i široké veřejnosti nabízí místo pro osobní setkávání, které má výtečnou šanci stát se společenským centrem. Bolestně nám chyběla možnost zastavit se po návštěvě knihovny na kávu, posedět s kolegy a přáteli v kultivovaném prostředí a uvolnit se. Lékařský dům se tak zase o kus vrací ke svému původnímu poslání - reprezentovat český lékařský stav a poskytovat prostor i pro jeho společenský život,“ uvedl člen představenstva České lékařské společnosti prof. Karel Cvachovec.

Více o Café B. Braun

Nekuřácká dvoupatrová kavárna Café B. Braun má kapacitu
55 míst a svým hostům nabízí bezdrátové internetové připojení a také multimediální techniku pro prezentace, jednání či školení. Kavárna Café B. Braun sídlí v budově Lékařského domu, Sokolská 31, Praha 2.

Vizuální podoba Café B. Braun je dílem studia AI Design
Evy Jiřičné a Petra Vágnera
ve spolupráci s designovým Studiem Najbrt. Jedním z hlavních prvků kavárny jsou originální celoskleněné schody kombinované s leštěným kovem. Rekonstrukce probíhala pod nepřetržitým dohledem architektů a designerů, kteří se zabývali každým detailem. Perličkou je umělecké využití zdravotnických nástrojů Skupiny B. Braun, které podtrhují originalitu kavárny.

Café B. Braun svým zákazníkům nabízí snídaňové a obědové menu, široké spektrum čerstvých zákusků, certifikovanou italskou kávu Filicori Zecchini a čaje nejvyšší kvality Harney and sons. Otevírací doba je od 8:00 do 18:00. Provozovatelem kavárny je společnost Prague Expertise s.r.o.

 

Marika Klíčová
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Do Café B. Braun jde člověk, když chce jít na dobrou kávu nebo za výbornou architekturou.

30.01.2018

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun