Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Café B. Braun v Lékařském domě, nová kavárna z pera Evy Jiřičné

20. Říjen 2010

Café B. Braun v Lékařském domě, nová kavárna z pera Evy Jiřičné

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna - Café B. Braun - jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.

Slavnostní přestřižení páskyPřicházející podzim přivál Pražanům nové místo k osobním
i pracovním setkáním. V přízemí Lékařského domu byla
19. října 2010 otevřena exkluzivní kavárna Café B. Braun.

O moderní a zcela originální pojetí kavárny se postarala nejúspěšnější česká architekta, zlínská rodačka a držitelka Řádu britského impéria Eva Jiřičná. Po mnoha letech se tak naplnil cíl vlastníka Lékařského domu, České lékařské společnosti, která si přála efektivní a důstojné využití těchto prostor pro své členy i pro širokou veřejnost.

Eva Jiřičná promlouvá o své tvorbě„První krok k obnovení slávy Lékařského domu“, tak prezentovala svůj hlavní dojem z právě otevírané kavárny architektka Eva Jiřičná. „Práce na tomto projektu mne zaujala zejména proto, že se jednalo o vytvoření stylového kulturního místa z opravdu malého a velmi zanedbaného prostoru. Přitom budova Lékařského domu, kde shodou okolností pracovala moje maminka a teta, musela před druhou světovou válkou patřit k těm nejkrásnějším v Praze. Doufám, že touto investicí se začalo Lékařskému domu zase blýskat na lepší časy,“ dodala Jiřičná.

Skupina B. Braun, výrobce zdravotnických produktů, získala prostory v Lékařském domě do dlouhodobého pronájmu. „Hlavním smyslem naší investice bylo vrátit budově Lékařského domu noblesu a prestiž, kterou měla při svém vzniku ve třicátých letech minulého století. Po konzultacích
s vedením České lékařské společnosti jsme se dohodli, že
v nevyužívaných prostorách vybudujeme reprezentativní lékařskou kavárnu,“ řekl k investici jednatel Skupiny B. Braun Martin Kuncek.

„Již od samého začátku jsme chtěli, aby lékařská kavárna měla jedinečnou atmosféru, proto jsme
s naším záměrem oslovili architektku Evu Jiřičnou. Ta svým dominantním prvkem v podobě spirálovitých skleněných schodů dodala prostoru požadovanou unikátnost,“ doplnil Kuncek.

„Otevřením Café B. Braun v Lékařském domě se lékařské
i široké veřejnosti nabízí místo pro osobní setkávání, které má výtečnou šanci stát se společenským centrem. Bolestně nám chyběla možnost zastavit se po návštěvě knihovny na kávu, posedět s kolegy a přáteli v kultivovaném prostředí a uvolnit se. Lékařský dům se tak zase o kus vrací ke svému původnímu poslání - reprezentovat český lékařský stav a poskytovat prostor i pro jeho společenský život,“ uvedl člen představenstva České lékařské společnosti prof. Karel Cvachovec.

Více o Café B. Braun

Nekuřácká dvoupatrová kavárna Café B. Braun má kapacitu
55 míst a svým hostům nabízí bezdrátové internetové připojení a také multimediální techniku pro prezentace, jednání či školení. Kavárna Café B. Braun sídlí v budově Lékařského domu, Sokolská 31, Praha 2.

Vizuální podoba Café B. Braun je dílem studia AI Design
Evy Jiřičné a Petra Vágnera
ve spolupráci s designovým Studiem Najbrt. Jedním z hlavních prvků kavárny jsou originální celoskleněné schody kombinované s leštěným kovem. Rekonstrukce probíhala pod nepřetržitým dohledem architektů a designerů, kteří se zabývali každým detailem. Perličkou je umělecké využití zdravotnických nástrojů Skupiny B. Braun, které podtrhují originalitu kavárny.

Café B. Braun svým zákazníkům nabízí snídaňové a obědové menu, široké spektrum čerstvých zákusků, certifikovanou italskou kávu Filicori Zecchini a čaje nejvyšší kvality Harney and sons. Otevírací doba je od 8:00 do 18:00. Provozovatelem kavárny je společnost Prague Expertise s.r.o.

 

Marika Klíčová
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Do Café B. Braun jde člověk, když chce jít na dobrou kávu nebo za výbornou architekturou.

30.01.2018
Lucie Stejskalová je šťastně vdaná, má dvě krásné dcery a pracuje v cateringové společnosti jako kuchařka. Od malička sportovala a láska k pohybu jí zůstala. Dnes je Lucii čtyřicet let, běhá Spartan Race a má za sebou několik triatlonových závodů. Přestože je ve výborné fyzické kondici, postihla ji stresová inkontinence. Řešení našla až v pomůcce Diveen®.
10.03.2021
B. Braun pro život

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun