Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Café B. Braun v Lékařském domě, nová kavárna z pera Evy Jiřičné

Marika Klíčová

20. Říjen 2010

Café B. Braun

V budově Lékařského domu na I. P. Pavlova v Praze vznikla jedinečná kavárna - Café B. Braun - jejíž autorkou je Eva Jiřičná. Tento elegantní prostor pro odborná i společenská setkání zástupců lékařské obce i široké veřejnosti navrací budově Lékařského domu ztracenou důstojnost.

Slavnostní přestřižení páskyPřicházející podzim přivál Pražanům nové místo k osobním 
i pracovním setkáním. V přízemí Lékařského domu byla 
19. října 2010 otevřena exkluzivní kavárna Café B. Braun.

O moderní a zcela originální pojetí kavárny se postarala nejúspěšnější česká architekta, zlínská rodačka a držitelka Řádu britského impéria Eva Jiřičná. Po mnoha letech se tak naplnil cíl vlastníka Lékařského domu, České lékařské společnosti, která si přála efektivní a důstojné využití těchto prostor pro své členy i pro širokou veřejnost.

Eva Jiřičná promlouvá o své tvorbě„První krok k obnovení slávy Lékařského domu“, tak prezentovala svůj hlavní dojem z právě otevírané kavárny architektka Eva Jiřičná. „Práce na tomto projektu mne zaujala zejména proto, že se jednalo o vytvoření stylového kulturního místa z opravdu malého a velmi zanedbaného prostoru. Přitom budova Lékařského domu, kde shodou okolností pracovala moje maminka a teta, musela před druhou světovou válkou patřit k těm nejkrásnějším v Praze. Doufám, že touto investicí se začalo Lékařskému domu zase blýskat na lepší časy,“ dodala Jiřičná.

Skupina B. Braun, výrobce zdravotnických produktů, získala prostory v Lékařském domě do dlouhodobého pronájmu. „Hlavním smyslem naší investice bylo vrátit budově Lékařského domu noblesu a prestiž, kterou měla při svém vzniku ve třicátých letech minulého století. Po konzultacích 
s vedením České lékařské společnosti jsme se dohodli, že 
v nevyužívaných prostorách vybudujeme reprezentativní lékařskou kavárnu,“ řekl k investici jednatel Skupiny B. Braun Martin Kuncek.

„Již od samého začátku jsme chtěli, aby lékařská kavárna měla jedinečnou atmosféru, proto jsme 
s naším záměrem oslovili architektku Evu Jiřičnou. Ta svým dominantním prvkem v podobě spirálovitých skleněných schodů dodala prostoru požadovanou unikátnost,“ doplnil Kuncek.

„Otevřením Café B. Braun v Lékařském domě se lékařské 
i široké veřejnosti nabízí místo pro osobní setkávání, které má výtečnou šanci stát se společenským centrem. Bolestně nám chyběla možnost zastavit se po návštěvě knihovny na kávu, posedět s kolegy a přáteli v kultivovaném prostředí a uvolnit se. Lékařský dům se tak zase o kus vrací ke svému původnímu poslání - reprezentovat český lékařský stav a poskytovat prostor i pro jeho společenský život,“ uvedl člen představenstva České lékařské společnosti prof. Karel Cvachovec.

Více o Café B. Braun

Nekuřácká dvoupatrová kavárna Café B. Braun má kapacitu 
55 míst a svým hostům nabízí bezdrátové internetové připojení a také multimediální techniku pro prezentace, jednání či školení. Kavárna Café B. Braun sídlí v budově Lékařského domu, Sokolská 31, Praha 2.

Vizuální podoba Café B. Braun je dílem studia AI Design Evy Jiřičné a Petra Vágnera ve spolupráci s designovým Studiem Najbrt. Jedním z hlavních prvků kavárny jsou originální celoskleněné schody kombinované s leštěným kovem. Rekonstrukce probíhala pod nepřetržitým dohledem architektů a designerů, kteří se zabývali každým detailem. Perličkou je umělecké využití zdravotnických nástrojů Skupiny B. Braun, které podtrhují originalitu kavárny.

Café B. Braun svým zákazníkům nabízí snídaňové a obědové menu, široké spektrum čerstvých zákusků, certifikovanou italskou kávu Filicori Zecchini a čaje nejvyšší kvality Harney and sons. Otevírací doba je od 8:00 do 18:00. Provozovatelem kavárny je společnost Prague Expertise s.r.o.

 

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník