Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Bezpečnost personálu na dialýze a komfort pacientů

24. Září 2013

Bezpečnost personálu na dialýze a komfort pacientů

Výsledky testování nových dialyzačních jehel jsou na dialýze v Novém Jičíně
více než pozitivní.

 

V červenci letošního roku byla našemu dialyzačnímu středisku zástupci firmy B. Braun nabídnuta možnost otestovat dialyzační jehly Diacan® S, které jsou opatřeny bezpečnostním mechanismem a mají nový tvar hrotu.

Během měsíce a půl jsem tyto jehly použila v 52 případech. U většiny pacientů jsem se setkala s pozitivní reakcí. Oceňovali menší bolestivost vpichu, ostrost jehly a rychlejší stavění krvácení. Speciální tvar hrotu jehly je rovněž zárukou menší zátěže arteriovenózní fistuly.

Výsledky testování dialyzačních jehel Diacan® S

Jehla Diacan® S je na rozdíl od standardně užívaných jehel opatřena bezpečnostním krytem hrotu, který je po vytažení jehly uzavřen do ochranného krytu. Takto koncipovaný mechanismus zabezpečení hrotu jehly maximálně chrání personál před nechtěným poraněním. Významně se tak eliminuje riziko infekce žloutenkou, HIV a jinými závažnými nemocemi, které pro zaměstnance dialýzy ve svém důsledku znamenají náročnou, dlouhodobou, často i celoživotní léčbu spojenou s vysokými finančními náklady a někdy i vyřazením z pracovního procesu.

S ohledem na zmíněné skutečnosti považuji jehlu Diacan® S za velmi přínosnou novinku, samozřejmě je-li správně použita. Bezpečnostní prvky a tvar hrotu zaručují snížení bolestivých vjemů pacientů při aplikaci, prodloužení životnosti arteriovenózního shuntu a významně přispívají k ochraně sester.

Novinka přinášející komfort a bezpečí pro nemocné a ošetřující personál bude jistě zaměstnavatelem kladně hodnocena. Možnost užívání jehly Diacan® S je na našem dialyzačním středisku významným přínosem a hodnotíme ji velmi pozitivně.

Lea Řehulková
staniční sestra Hemodialyzačního střediska Nemocnice Nový Jičín
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život