Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Aesculap Akademie se podílela na organizaci VIII. národního kongresu Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP

Doc. MUDr. Vojtěch Havlas, Ph.D.

12. Prosinec 2014

Aesculap Akademie

Ve dnech 23. - 24. října proběhl v NH Collection Congress Hotelu v Olomouci VIII. národní kongres Společnosti pro sportovní traumatologii a artroskopii ČLS JEP. Na kongresu zaznělo na šedesát přednášek a odborných sdělení, přítomní byli odborníci z České republiky i ze Slovenska.

Akce se zúčastnilo na 420 odborníků v oboru. Řady účastníků v letošním roce obohatily také sestry a fyzioterapeuti. Na kongresu zaznělo na šedesát přednášek a odborných sdělení. V bohaté diskusi se řešila nosná témata, jako sportovní traumatologie kyčelního kloubu a úrazy kolenního a ramenního kloubu, ale také kapitoly z dětské artroskopie a sportovní traumatologie.

Akce se zúčastnili přední odborníci z oboru sportovní traumatologie a artroskopie i z oboru fyzioterapie. Sympozium umožnilo vzájemnou konfrontaci těchto dvou pólů sportovní medicíny a dané pojetí většina účastníků ocenila. Vedle projevů odborníků z České republiky zazněly i příspěvky od kolegů ze sesterské Slovenské spoločnosti artroskopie a športovej traumatológie.

Společnost B. Braun Medical přispěla do odborného programu sesterské sekce přednáškou na téma Příprava operačního pole a prevence SSI (Surgical Site Infection)“.

V předvečer kongresu se tradičně konalo hokejové klání mezi oběma společnostmi, které bylo věnováno památce zesnulého kolegy MUDr. Vladimíra Luptáka.

V rámci kongresu proběhla také velmi zajímavá výstava zdravotnické techniky zaměřená na artroskopické ošetření kloubních patologií a mimo jiné zde byly představeny také nejmodernější metody terapie kloubní chrupavky.

Sympozium bylo úspěšné nejen díky hojné odborné účasti a velmi dobré úrovni přednášek, ale též zásluhou dobře odvedené práce Aesculap Akademie, které patří dík za velmi profesionální výkon a přípravu celé akce.

Další kongres se bude konat v Bratislavě v listopadu 2015.

 

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník