Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

redakce Braunovin

2. květen 2016

Aesculap Akademie

Adrenalin, rivalita a spousta zábavy. To byla soutěž Medik roku, kterou v tomto roce organizovala Strakonická nemocnice. Sedmdesát pět budoucích lékařů z lékařských fakult univerzit České republiky a Slovenska poměřovalo své znalosti a dovednosti v deseti disciplínách. Aesculap Akademie samozřejmě nemohla chybět a studentům připravila rovnou dvě stanoviště.

Model ruky i laparoskopický trenažér


Na modelu ruky medici zkoušeli správně sestavit a odvzdušnit infuzní linku, kanylovat a podat infuzi. Největší úspěch nicméně zaznamenalo druhé stanoviště, laparoskopický trenažér, na kterém se studenti zapotili při jemné práci navlékání gumiček a připínáčků na šrouby.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník