Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

2. Květen 2016

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

Adrenalin, rivalita a spousta zábavy. To byla soutěž Medik roku, kterou v tomto roce organizovala Strakonická nemocnice. Sedmdesát pět budoucích lékařů z lékařských fakult univerzit České republiky a Slovenska poměřovalo své znalosti a dovednosti v deseti disciplínách. Aesculap Akademie samozřejmě nemohla chybět a studentům připravila rovnou dvě stanoviště.

 

Model ruky i laparoskopický trenažér

Na modelu ruky medici zkoušeli správně sestavit a odvzdušnit infuzní linku, kanylovat a podat infuzi. Největší úspěch nicméně zaznamenalo druhé stanoviště, laparoskopický trenažér, na kterém se studenti zapotili při jemné práci navlékání gumiček a připínáčků na šrouby.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Jak založit fungující ERAS tým (Enhanced Recovery After Surgery), jaká je role sestry, chirurga, anesteziologa v konceptu ERAS a jaká je správná výživa u velkého chirurgického výkonu – to byla ústřední témata lednového on-line sympozia, které uspořádala Aesculap Akademie společně s Fakultní nemocnicí Brno v návaznosti na několikaletý kolorektální projekt.

11.03.2021
Aesculap Akademie

Žijeme v nelehké době. Řada zdravotníků je dlouhodobě pod vysokým tlakem a mohou trpět syndromem vyhoření. Proto vám přinášíme řadu doporučení a preventivních metod. Je na každém z nás, jak se necháme inspirovat.

11.03.2021
Aesculap Akademie