Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

2. Květen 2016

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

Adrenalin, rivalita a spousta zábavy. To byla soutěž Medik roku, kterou v tomto roce organizovala Strakonická nemocnice. Sedmdesát pět budoucích lékařů z lékařských fakult univerzit České republiky a Slovenska poměřovalo své znalosti a dovednosti v deseti disciplínách. Aesculap Akademie samozřejmě nemohla chybět a studentům připravila rovnou dvě stanoviště.

 

Model ruky i laparoskopický trenažér

Na modelu ruky medici zkoušeli správně sestavit a odvzdušnit infuzní linku, kanylovat a podat infuzi. Největší úspěch nicméně zaznamenalo druhé stanoviště, laparoskopický trenažér, na kterém se studenti zapotili při jemné práci navlékání gumiček a připínáčků na šrouby.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Kontakt

Napište nám

Čtěte také

Aesculap Akademie připravuje setkání pracovní skupiny pod vedením Mgr. Michala Žmolíka. Setká se supervizní skupina pro lektory simulační medicíny. Mgr. Žmolík nám vysvětlil, co obnáší práce supervizora a s čím konkrétně může lektorům pomoci.

16.10.2020
Aesculap Akademie

Eva, Katka, Petra a David – spojuje je mnohé. Jedna vteřina v jejich životě rozhodla, že přišli o hybnost dolních končetin a ocitli se na vozíčku. Spojuje je i to, že jsou aktivní, vtipní a optimističtí a všichni čtyři s námi spolupracují v rámci certifikovaného kurzu Aesculap Akademie zaměřeného na katetrizaci.

25.06.2020
Aesculap Akademie