Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

2. Květen 2016

Aesculap Akademie nadchla soutěžící Medika roku

Adrenalin, rivalita a spousta zábavy. To byla soutěž Medik roku, kterou v tomto roce organizovala Strakonická nemocnice. Sedmdesát pět budoucích lékařů z lékařských fakult univerzit České republiky a Slovenska poměřovalo své znalosti a dovednosti v deseti disciplínách. Aesculap Akademie samozřejmě nemohla chybět a studentům připravila rovnou dvě stanoviště.

 

Model ruky i laparoskopický trenažér

Na modelu ruky medici zkoušeli správně sestavit a odvzdušnit infuzní linku, kanylovat a podat infuzi. Největší úspěch nicméně zaznamenalo druhé stanoviště, laparoskopický trenažér, na kterém se studenti zapotili při jemné práci navlékání gumiček a připínáčků na šrouby.

redakce Braunovin
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Jedním z hlavních předpokladů zajištění bezpečnosti pacienta při operačním výkonu je plně funkční a kvalitní instrumentárium, které umožňuje lékařům provést operační zákrok přesně, a v co nejkratším čase. Název Aesculap je už více než 140 let synonymem pro vysokou úroveň kvality chirurgických nástrojů, nabízí však také komplexní servisní péči o nástroje. Dnes se zaměříme na některé klíčové kroky v takové péči.

22.07.2021
Aesculap Akademie

Vědecká rada Aesculap Akademie pravidelně uděluje cenu za mimořádný přínos ve vzdělávání ve zdravotnictví. Tento rok ocenění získala v kategorii Nelékařské zdravotnické obory profesorka Helena Haškovcová za mimořádný přínos především v oblasti lékařské etiky, ale také dialýz. V kategorii lékařů si ocenění převzal profesor Zdeněk Krška za mimořádný přínos spojený s obnovením edice moderní „Albertovy sbírky“.

22.07.2021
Aesculap Akademie

Aesculap Akademie ve spolupráci s Vysokou školou zdravotnickou uspořádala kurz Infuzní technika v ošetřovatelské praxi. Společně tak vyšly vstříc studentům, kteří byli díky pandemii povolání do boje s covid-19 a nedostávalo se jim času na studium. Přestože kurz proběhl online, jeho významnou část tvořily praktické demonstrace zacházení s infuzními pumpami B. Braun Space. A účastníci byli víc než spokojení.

17.06.2021
Aesculap Akademie