Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní: Článek

200 tisíc pro lidi se zdravotním postižením

Ing. Lucie Kocourková

8. červen 2023

B. Braun pro život

Charitativní projekt B. Braun pro život rozšiřuje oblasti podpory. Pro letošní rok vybral dva nadační fondy – pro Česko Nadační fond Emil, pro Slovensko Nadační fond APPA. Oba fondy podporují handicapované osoby, které se s již s nějakou vadou narodili nebo se tak stalo v průběhu jejich života z důvodu nemoci či úrazu.

Výtěžkem ze vstupného na benefičním setkání při příležitosti 30letého působení Skupiny B. Braun na českém a slovenském trhu zástupci B. Braun a jeho hosté finančně podpořili dvěma sty tisící korunami dva nadační fondy – za Českou republiku Nadační fond Emil a za Slovensko Nadační fond APPA. Obě organizace podporují hendikepované osoby. „Dlouhodobě se snažíme o to, abychom vedle úspěchů, kterých se nám daří dosahovat i díky našim partnerům, něco vraceli společnosti. A máme velkou radost, že pro tento rok se nám podařilo najít pro obě země organizace z neziskového sektoru, jejichž klienti jsou často i pacienti, kteří využívají péči v našich ambulancích. Lidem s handicapem často chybí aktivní náplň jejich života a o to se právě starají zmíněné dva fondy,“ uvedl k předání šeků Ing. Petr Macoun, Ph.D., člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.

 

Tak jako B. Braun letos slaví 30. narozeniny, Emil slaví dvacetiny. „Dvacet let od toho, kdy vznikla první myšlenka malého ptáčka Emila, který se stal symbolem účinné pomoci hendikepovaným dětem. Naše podpora není jenom prostřednictvím charity, ale i prostřednictvím toho, že naše klienty přivádíme ke sportu. To jim pomáhá udržovat fyzickou, ale hlavně psychickou pohodu. Chci B. Braun moc poděkovat za to, že se rozhodli podpořit naše malé, velké hrdiny,“ říká Kamila Zouharová, ředitelka Nadačního fondu Emil

APPA je občanské sdružení, které na Slovensku zastřešuje více jak 1100 rodin. „Jsou to rodiny, ve kterých žijí tělesně hendikepované děti anebo dospělí. Podobně jako Nadační fond Emil jim pomáháme s různými věcmi, které nepokrývají zdravotní ani sociální pojišťovny. Přispíváme například na nákladné rehabilitace, na zdravotnické pomůcky, pomáháme s bezbariérovým řešením domovů. Děkujeme, že jste si nás vybrali za partnery,“ doplňuje Miriam Juhanesovičová, předsedkyně občanského sdružení APPA.

B. Braun pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun CZ/SK. Dlouholetým ambasadorem je několikanásobný paralympijský medailista v lukostřelbě David Drahonínský. V minulosti B. Braun pro život podpořil nadaci Dobrý anděl, neziskovou organizaci Zdravotní klaun či mnoho jednotlivců se zdravotním handicapem. 

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník