Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Vítáme spolupráci se zdravotnickými školami

11. Duben 2022

Vítáme spolupráci se zdravotnickými školami

Aesculap Akademie se po celém světě věnuje především postgraduálnímu vzdělávání zdravotníků. Těší nás, že v České republice rozšiřujeme své působení a otevíráme své kurzy i studentům lékařských fakult. V loňském roce jsme se začali věnovat také edukaci chronicky nemocných pacientů.

V letošním roce jsme poprvé v simulačním centru přivítali i studenty ze střední zdravotnické školy. Iniciátorem kurzu byla členka Vědecké rady Aesculap Akademie pro oblast ošetřovatelství paní Mgr. Kateřina Drlíková, která vyučuje na pražské Církevní zdravotní škole Jana Pavla II. Se studentkami a studenty jsme se zaměřili na problematiku prevence infekcí. V teoretické části kurzu jsme se podívali do historie hygieny rukou, přešli k současným doporučením Světové zdravotnické organizace a zastavili se u problematiky infekcí spojených s poskytováním zdravotní péče.

 

Návštěva v Pavilonu B. Braun Dialog pochopitelně nemohla skončit jen v lavicích seminární místnosti, protože si zakládáme především na předávání praktických dovedností. V simulační místnosti si účastníci kurzu mohli ověřit svou rutinu při dezinfekci rukou pomocí nejmodernějšího přístroje Hand in Scan. Přístroj dokáže vydezinfikované ruce nascanovat a vyhodnotí, která místa zůstala opomenuta. Zároveň doporučí správnou techniku. Mezi nejčastější infekce spojené s poskytováním zdravotní péče patří infekce urologické, které jsou často spojené s derivací moči pomocí močového katétru.

 

Druhá část praktické výuky se proto zaměřila na aseptické postupy při zavádění permanentního nebo intermitentního močového katétru. Motivace studentů k erudici je důležitá a smysluplná. Rozhodli se pro povolání, které vyžaduje soustavné doplňování odborných teoretických i praktických znalostí a dovedností. Pro oblast, kde se neustále objevují nové postupy a zdravotnické pomůcky. Mění se doporučení, zvyšují se kompetence a zdravotníci musí na moderní trendy umět reagovat. Registrace u mnoha našich prezenčních, on-line i e-learningových kurzů jsou studentům zdravotnických škol otevřeny. Tým odborných garantů Aesculap Akademie ve spolupráci s předními odborníky rád připraví kurz i přímo na přání.

 

Mgr. Petra Bártová
divize OPM - dezinfekce a hygiena, diabetologie
Dosud nehlasováno

Čtěte také

V Česku se spouští pilotní verze jedinečného online kurzu „Demence a jak jí porozumět.“ Kurz navazuje na australskou platformu „Understanding dementia“ a řadí se mezi světovou špičku v oblasti online kurzů svého druhu. První kurz bude zahájen 25. října, registrace je otevřena již nyní na webu Aesculap Akademie. Kurz je součástí Národního akčního plánu pro Alzheimerovu nemoc jehož gestorem je Ministerstvo zdravotnictví ČR.

16.09.2021

„Hoří, hoří, hoří!“ volala zdravotní sestra v dialyzačním středisku B. Braun Avitum, kde v úterý 28. května dvacet figurantů napojených na přístrojích netrpělivě očekávalo příjezd pražských hasičů a záchranky. „Poprvé v historii proběhla evakuace pacientů dialyzačního střediska tzv. metodou EVAZZ, kdy se pacienti rozdělili barevnými páskami do čtyř skupin ohrožení. Cvičení jsme zvládli úspěšně. Nikdo nebyl fiktivně zraněn ani nepřišel o život. Přitom stres byl velmi reálný,“ řekl po cvičení šéf sítě dialyzačních středisek B. Braun Avitum MUDr. Martin Kuncek.  

30.05.2019
Skupina B. Braun