Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ostatní:

Strategická spolupráce B. Braun a firmy Jafron Biomedical

Ing. Lucie Kocourková

22. červenec 2021

Aktuality B. Braun

Skupina B. Braun CZ/SK navázala v Česku a na Slovensku strategickou spolupráci s jedním z celosvětových lídrů v oblasti mimotělního očišťování krve společností Jafron Biomedical Co., Ltd a stává se tak distributorem portfolia hemoperfuzních kapslí nové generace Jafron.

„Hemoperfuze jako eliminační metoda zažívá díky novým materiálům celosvětovou renesanci. Jsme přesvědčeni, že ze spojení dvou takto silných značek budou profitovat především pacienti,“ řekl ke spolupráci MUDr. Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun CZ/SK.


Hemoperfuzní kapsle společnosti Jafron Biomedical jsou používány ve více než 6 tisících nemocničních zařízeních osmdesáti zemí světa. „Jsme velmi rádi, že můžeme spolupracovat se Skupinou B. Braun CZ/SK, a můžeme tak přispět k poskytování účinného a bezpečného klinického řešení pro pacienty vyžadující eliminační metody,“ konstatoval generální ředitel zámořské pobočky Jafron Biomedical Jackson Xie.


Navázání spolupráce v oblasti hemoperfuze je pro B. Braun jako pro jednoho z nejvýznamnějších hráčů v Česku i na Slovensku v oblasti dialyzační péče logickým krokem. Hemoperfuzní kapsle Jafron lze použít s přístrojem OMNI při kontinuální náhradě funkce ledvin a B. Braun se chce při zavádění na trh soustředit především na anesteziologicko-resuscitační oddělení (ARO) a jednotky intenzivní péče (JIP). „Na rozdíl od aktivního uhlí používaného v minulosti se nový materiál pro hemoperfuzi v podobě vysoce porézních drobných kuliček z high-tech polymeru vyznačuje lepší biokompatibilitou a dokáže lépe navázat zánětlivé mediátory, např. chemokiny, cytokiny a toxiny,“ vysvětluje MUDr. Martin Kuncek.

Budeme sdílet otevřená data

Principem hemoperfuze je navázání nežádoucích látek v krevním oběhu na vhodný adsorpční materiál. Poprvé byla v Československu klinicky použita v roce 1958, standardně se pak používala od 2. poloviny 70. let. Hemoperfuze se provádí na hemodialyzačních střediscích nebo na oddělení JIP a ARO a lze ji kombinovat s hemodialýzou. „Přestože lékaři po celém světě popisují při použití hemoperfuzních kapslí velmi dobré výsledky, B. Braun i Jafron Biomedical jednoznačně podporují vznik velké randomizované studie, která pozitivní přínos této eliminační metody za použití nových adsorpčních materiálů popíše. Jsme pro otevřená a sdílená data, která rozhodně posunou medicínské poznání v oblasti eliminačních metod kupředu,“ uzavírá za Skupinu B. Braun MUDr. Martin Kuncek.

 Jaffron je zdravotnický prostředek, jež může být používán samostatně nebo v kombinaci s jinými zařízeními pro čištění krve. Jde o jednorázovou hemoperfuzní kazetu, jež má vlastnosti specifického rozpoznání a adsorpční kapacity pro patogenní látky. Používá se v hemoperfuzním (nebo hemodialyzačním) přístroji k důkladnému odstranění endogenních a exogenních materiálů, jako jsou reziduální léky, toxiny a metabolické látky u pacientů, pomocí adsorpce syntetickou pryskyřicí a mimotělního krevního oběhu. Před použitím si prosím pečlivě přečtěte návod k použití, neboť tento obsahuje informace o rizicích spojených s používáním zdravotnického prostředku a další důležité informace.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník