Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Stomické sestry ambulancí B. Braun Plus nabídly pacientům distanční pomoc s preskripcí pomůcek

redakce Braunovin

17. Duben 2020

Stomie

Aktuální složitý vývoj epidemiologické situace v mnoha případech zkomplikoval stomickým pacientům přístup ke stomickým pomůckám, které nezbytně potřebují pro bezproblémové fungování v běžném každodenním životě.

Řada praktických lékařů řeší nedostatek ochranných pomůcek, neordinují nebo jen v omezené ordinační době. Stejná situace nastala i ve velkých nemocnicích, které řeší různé krizové scénáře a jsou často z důvodu zachování akutní zdravotní péče nuceny přesouvat odborný personál stomických poraden na jiná pracoviště.

Zmobilizovali jsme síly, říkají sestry

Certifikované stomické sestry chirurgických ambulancí B. Braun Plus proto nabízejí možnost předepsání pomůcky pacientovi distančně po telefonu. „Považuji to za bezpečnou a rychle dostupnou péči a zajištění pomůcek pacientům, kteří je nezbytně potřebují. Tato bezplatná služba je určena pro všechny stomické pacienty, tedy i pro ty pacienty, kteří doposud služeb naší stomické ambulance nevyužívali, po celou dobu trvání epidemiologické situace,“ glosuje vedoucí lékař a odborný garant chirurgických oborů B. Braun Avitum MUDr. Jaroslav Marvan.

Jak to funguje?

Pacient po telefonu sdělí sestře svoji anamnézu, typ stomických pomůcek, které používá, a další nezbytné údaje. Následně pak smluvní distributor pomůcky zaveze pacientům přímo na domácí adresu. Dojde tak k omezení osobního kontaktu pacientů se zdravotnickým personálem i s personálem zdravotnických potřeb, čímž se snižuje riziko potenciální nákazy.

Na koho se mohou pacienti obracet?

Pacienti se mohou obracet na níže uvedené kontakty na stomické sestry. Všechny se rozhodly tuto iniciativu podpořit, aby pomohly stomickým pacientům, a úměrně navýšily svoje časové kapacity tak, aby jim mohly vyhovět v co nejkratší době. „Chtěl bych vyjádřit velké díky všem stomickým sestrám, které se rozhodly tuto iniciativu podpořit a v této nelehké době ještě více navýšili své kapacity pro pomoc stomickým pacientům,“ zdůrazňuje vedoucí lékař Jaroslav Marvan.

Region Stomická sestra Telefonní kontakt
Praha Vladimíra Charvátová 770 102 821
Brno Libuše Suchánková 606 415 766
Hradec Králové Soňa Zdvořilá 770 183 101
Plzeň Helena Fenclová 602 943 025
Olomouc Milena Drdáková 604 740 754

Pokud byste chtěli získat více informací o ambulancích či poradnách B. Braun Plus, které jsou i za současné situace otevřeny v rámci svých ordinačních hodin, prosím klikněte ZDE.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník