Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Stapler TST36

Kristýna Dvořáková

23. leden 2017

Šetrný a rychlý

Stapler TST 36 je chirurgický stapler s největším průměrem těla (36 mm). Dominantou tohoto výrobku jsou prostorná okna v těle stapleru, která umožňují odstranit velké množství prolabované tkáně jedním odpalem. Operatér má při výkonu odstraňovanou tkáň pod přímou
vizuální kontrolou. Vnitřní objem stapleru je více než 35 cm3, a proto jím lze odstranit podobný objem tkáně, který se dříve operoval i dvěma PPH staplery. Zároveň je tato technika velmi šetrná a rychle proveditelná s velmi malým rizikem komplikací, jako jsou bolestivost, krvácení či návrat prolapsu.

Purse-string nebo Parachute

Chirurg na začátku operace volí mezi dvěma technikami odstraňování rektálního prolapsu – tzv. „parachute“ technikou nebo „purse-string“ technikou. „Purse-string“ technika (s tabáčkovým stehem) se doporučuje pro menší prolapsy a je blízká klasické Longově metodě. „Parachute“ technika (která podle vzhledu vláken připomíná padák) se využívá pro velké prolapsy, kdy má operatér výrazně větší možnost přesně odstranit požadovanou tkáň a lépe řešit asymetrické prolapsy rekta nebo rektokély.

Video

Obě techniky s použitím stapleru TST36 můžete zhlédnout na videích dr. Naldiniho z italské Pisy:

Purse-strung technika Parachute technika

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník