Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

23. Leden 2017

Stapler TST36

Odstranění většího množství tkáně pod přímou vizuální kontrolou jsou dominanty stapleru TST36, který je od 1. listopadu hrazen pojišťovnami v České republice. Pro řešení velkých prolapsů rekta a rektokély byl vytvořen ve spolupráci s italskými proktology před třemi lety. Lze s ním operovat i velké hemoroidy III. a IV. stupně.


 

Šetrný a rychlý

Stapler TST 36 je chirurgický stapler s největším průměrem těla (36 mm). Dominantou tohoto výrobku jsou prostorná okna v těle stapleru, která umožňují odstranit velké množství prolabované tkáně jedním odpalem. Operatér má při výkonu odstraňovanou tkáň pod přímou
vizuální kontrolou. Vnitřní objem stapleru je více než 35 cm3, a proto jím lze odstranit podobný objem tkáně, který se dříve operoval i dvěma PPH staplery. Zároveň je tato technika velmi šetrná a rychle proveditelná s velmi malým rizikem komplikací, jako jsou bolestivost, krvácení či návrat prolapsu.

 

Purse-string nebo Parachute

Chirurg na začátku operace volí mezi dvěma technikami odstraňování rektálního prolapsu – tzv. „parachute“ technikou nebo „purse-string“ technikou. „Purse-string“ technika (s tabáčkovým stehem) se doporučuje pro menší prolapsy a je blízká klasické Longově metodě. „Parachute“ technika (která podle vzhledu vláken připomíná padák) se využívá pro velké prolapsy, kdy má operatér výrazně větší možnost přesně odstranit požadovanou tkáň a lépe řešit asymetrické prolapsy rekta nebo rektokély.

Video

Obě techniky s použitím stapleru TST36 můžete zhlédnout na videích dr. Naldiniho z italské Pisy:

Purse-strung technika          Parachute technika

 

MVDr. Martin Štěpánek
divize Aesculap

Čtěte také

V súčasnosti tvoria staplery neodmysliteľnú a nenahraditeľnú súčasť chirurgického inštrumentária. Na základe mnohých klinických štúdií môžeme konštatovať, že moderné staplery umožňujú rýchle, efektívne a bezpečné vykonanie resekcie a anastomózy na gastrointestinálnom trakte, rovnako ako aj resekciu a uzáver pľúcneho parenchýmu, cievnych štruktúr alebo napríklad resekciu pankreasu. Ich použitie v klinickej praxi nielen uľahčuje prácu chirurga, ale tiež výrazne skracuje operačný čas a zvyšuje spoľahlivosť sutúry aj bezpečnosť chirurgických výkonov. Jasné limity laparoskopie vyúsťujú do hľadania a vývoja nových, lepších a sofistikovanejších technológií a postupov.

06.08.2019
Aktuality z B. Braun

Samozádržné chirurgické šicí vlákno Quill™ s originální „ostnatou“ strukturou povrchu zcela eliminuje potřebu uchycení uzlů a zajišťuje rychlejší uzavření rány s menším množstvím potřebného materiálu při chirurgických zákrocích. „Jsem přesvědčen, že bezuzlové vlákno Quill™ zvýší kvalitu šití na vyšší úroveň a stane se nenahraditelnou součástí lokálních pracovišť,“ říká team leader pro divizi Aesculap Closure Technologies MUDr. Petr Koutecký.

28.06.2019
Chirurgie

Spolehlivé a bezpečné uzavření kožní rány po jakémkoliv chirurgickém zákroku 35 svorkami z nerezové oceli je hlavní předností kožního stapleru Manipler® AZ. Tento sterilní chirurgický nástroj je určený k jednorázovému použití, čímž snižuje rizika pro pacienta.

28.06.2019
Aktuality z B. Braun