Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Stapler TST36

23. Leden 2017

Stapler TST36

Odstranění většího množství tkáně pod přímou vizuální kontrolou jsou dominanty stapleru TST36, který je od 1. listopadu hrazen pojišťovnami v České republice. Pro řešení velkých prolapsů rekta a rektokély byl vytvořen ve spolupráci s italskými proktology před třemi lety. Lze s ním operovat i velké hemoroidy III. a IV. stupně.


 

Šetrný a rychlý

Stapler TST 36 je chirurgický stapler s největším průměrem těla (36 mm). Dominantou tohoto výrobku jsou prostorná okna v těle stapleru, která umožňují odstranit velké množství prolabované tkáně jedním odpalem. Operatér má při výkonu odstraňovanou tkáň pod přímou
vizuální kontrolou. Vnitřní objem stapleru je více než 35 cm3, a proto jím lze odstranit podobný objem tkáně, který se dříve operoval i dvěma PPH staplery. Zároveň je tato technika velmi šetrná a rychle proveditelná s velmi malým rizikem komplikací, jako jsou bolestivost, krvácení či návrat prolapsu.

 

Purse-string nebo Parachute

Chirurg na začátku operace volí mezi dvěma technikami odstraňování rektálního prolapsu – tzv. „parachute“ technikou nebo „purse-string“ technikou. „Purse-string“ technika (s tabáčkovým stehem) se doporučuje pro menší prolapsy a je blízká klasické Longově metodě. „Parachute“ technika (která podle vzhledu vláken připomíná padák) se využívá pro velké prolapsy, kdy má operatér výrazně větší možnost přesně odstranit požadovanou tkáň a lépe řešit asymetrické prolapsy rekta nebo rektokély.

Video

Obě techniky s použitím stapleru TST36 můžete zhlédnout na videích dr. Naldiniho z italské Pisy:

Purse-strung technika          Parachute technika

 

Kristýna Dvořáková
divize Aesculap
Průměrně: 2 (2 hlasů)

Čtěte také

Společnost B. Braun rozšířila své portfolio vstřebatelných hemostatických prostředků z oxidované celulózy o nového benjamínka.

30.04.2021
Aktuality z B. Braun

Robotická chirurgie, vycházející z nejslavnějšího českého slova bratří Čapků robot, se u nás dostala do povědomí široké veřejnosti v roce 2008 a od té doby urazila dlouhou cestu. Primář Chirurgického oddělení Nemocnice Nový Jičín a.s., člena skupiny AGEL, Matej Škrovina nám popsal, jak významnou roli v moderní medicíně hraje právě robotická chirurgie, která čím dál více usnadňuje práci lékařům, zvyšuje kvalitu operačního výkonu a urychluje uzdravení pacientů.

15.07.2020
Chirurgie

Lékaři Nemocnice Šumperk od konce února operují novými chirurgickými nástroji. Místo jejich koupě si nemocnice téměř 3 500 chirurgických nástrojů špičkové kvality jako první v Česku a ve střední Evropě pronajala od společnosti B. Braun Medical na šest let. Součástí řešení je prvotřídní autorizovaný servis či proškolení personálu.

20.04.2020
Chirurgie