Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Slavnostní otevření nového dialyzačního střediska v Bratislavě

25. Březen 2009

Slavnostní otevření nového dialyzačního střediska v Bratislavě

12. března 2009 bylo slavnostně otevřeno nové dialyzační středisko sítě B. Braun Avitum v Bratislavě. Otevření nového dialyzačního střediska bylo společně se Světovým dnem ledvin završeno slavnostním benefičním večerem.

12. března 2009 - při příležitosti Světového dne ledvin 2009 - bylo slavnostně otevřeno nové dialyzační středisko sítě B. Braun Avitum v Bratislavě.

Budova nového dialyzačního střediska v BratislavěBudova nového dialyzačního střediska v BratislavěPo letech strávených v již nevyhovujících prostorách polikliniky na Tehelné ulici tak dostávají pacienti a personál bratislavského střediska krásné reprezentativní prostory vybavené nejmodernějšími technologiemi. Nová budova v centru města byla postavena v rekordním čase šesti měsíců a celkové investice si vyžádaly 2.000.000 Eur.

Špičkové dialyzační ošetření pro přibližně 70 pacientů bude v moderním dialyzačním středisku zabezpečovat 6 lékařů a 13 zdravotních sester, a to za pomoci 18 dialyzačních monitorů Dialog Plus.

primátor Bratislavy Andrej ĎurkovskýPrimátor Bratislavy Andrej Ďurkovský při slavnostním proslovuVe dvou podlažích na celkové ploše 800 m2 naleznou komfortní zázemí nejen nefrologičtí pacienti, ale také personál.

O významu nového dialyzačního střediska pro Bratislavu svědčí fakt, že záštitu nad celou akcí převzal primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Za mimořádného zájmu slovenských médií zahájil společně s jednatelem B. Braun Avitum Martinem Kunckem provoz střediska symbolickým přestřižením pásky.

Otevření nového dialyzačního střediska bylo společně se Světovým dnem ledvin završeno slavnostním benefičním večerem v prostorách staré budovy Slovenské národní rady.

Slavnostní přestřihnutí páskySlavnostní přestřihnutí páskyVýtěžek benefiční sbírky byl společností B. Braun Avitum navýšen na trojnásobek a předán Spoločnosti dialyzovaných a transplantovaných chorých, ich rodinných príslušníkov a priateľov dialýzy (SDaT).

redakce Braunovin

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život

Herec Karel Zima, který daroval svému kamarádovi ledvinu, dostal jako rizikový pacient první očkovací dávku a vyzývá širokou veřejnost k očkování i ledvinové prevenci. „Chtěl bych vyzvat všechny, kteří s očkováním váhají, aby se naočkovat nechali. Je to dle mého jediná cesta, jak se z koronavirové sloty dostat,“ říká ambasador nadcházejícího Světového dne ledvin Karel Zima. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají všechny, kdo prodělali Covid 19 s těžším průběhem, aby si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
Nefrologie

Významní čeští nefrologové vyjadřují rozčarování nad tím, že lidé na dialýze nejsou v prioritní skupině očkovaných. „Na Ministerstvo zdravotnictví jsme již jako Česká nefrologická společnost několikrát neúspěšně apelovali. Jde o zbytečný hazard. Řádově se jedná pouze o jednotky tisíc pacientů. Navíc zdravotníci na dialýzách jsou zvyklí očkovat sami, takže v logistice problém nevidím,“ říká k očkovací strategii přednosta Kliniky nefrologie VFN v Praze prof. MUDr. Vladimír Tesař DrSc., MBA.

09.03.2021
Nefrologie