Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Slavnostní otevření nového dialyzačního střediska v Bratislavě

25. Březen 2009

Slavnostní otevření nového dialyzačního střediska v Bratislavě

12. března 2009 bylo slavnostně otevřeno nové dialyzační středisko sítě B. Braun Avitum v Bratislavě. Otevření nového dialyzačního střediska bylo společně se Světovým dnem ledvin završeno slavnostním benefičním večerem.

12. března 2009 - při příležitosti Světového dne ledvin 2009 - bylo slavnostně otevřeno nové dialyzační středisko sítě B. Braun Avitum v Bratislavě.

Budova nového dialyzačního střediska v BratislavěBudova nového dialyzačního střediska v BratislavěPo letech strávených v již nevyhovujících prostorách polikliniky na Tehelné ulici tak dostávají pacienti a personál bratislavského střediska krásné reprezentativní prostory vybavené nejmodernějšími technologiemi. Nová budova v centru města byla postavena v rekordním čase šesti měsíců a celkové investice si vyžádaly 2.000.000 Eur.

Špičkové dialyzační ošetření pro přibližně 70 pacientů bude v moderním dialyzačním středisku zabezpečovat 6 lékařů a 13 zdravotních sester, a to za pomoci 18 dialyzačních monitorů Dialog Plus.

primátor Bratislavy Andrej ĎurkovskýPrimátor Bratislavy Andrej Ďurkovský při slavnostním proslovuVe dvou podlažích na celkové ploše 800 m2 naleznou komfortní zázemí nejen nefrologičtí pacienti, ale také personál.

O významu nového dialyzačního střediska pro Bratislavu svědčí fakt, že záštitu nad celou akcí převzal primátor Bratislavy Andrej Ďurkovský. Za mimořádného zájmu slovenských médií zahájil společně s jednatelem B. Braun Avitum Martinem Kunckem provoz střediska symbolickým přestřižením pásky.

Otevření nového dialyzačního střediska bylo společně se Světovým dnem ledvin završeno slavnostním benefičním večerem v prostorách staré budovy Slovenské národní rady.

Slavnostní přestřihnutí páskySlavnostní přestřihnutí páskyVýtěžek benefiční sbírky byl společností B. Braun Avitum navýšen na trojnásobek a předán Spoločnosti dialyzovaných a transplantovaných chorých, ich rodinných príslušníkov a priateľov dialýzy (SDaT).

redakce Braunovin

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Uplynulý „pandemický“ rok plný omezení byl výzvou pro všechny, ale obzvlášť pro rizikové skupiny lidí, jako jsou například právě pacienti s chronickým onemocněním ledvin. Přistupovat k životu aktivně a s optimismem se ne vždy daří, ale nesmíme se o to přestat snažit, i když se nám to pomyslné „světélko ve tmě“ zdá třeba chvíli neviditelné. Kde ale vzít ten pozitivní přístup, jak neupadnout do stereotypu? A kdy si přiznat, že potřebuji odbornou pomoc? I na takové otázky nám odpovídala klinická psycholožka PhDr. Marcela Znojová, která se dialyzovaným pacientům věnuje.
 

11.08.2021

Na hemodialyzačním středisku ve frýdecko-místecké nemocnici nově pomáhá plně automatizovaný systém míchání a distribuce kyselých koncentrátů. Nemocnice ho pořídila v rámci celkové rekonstrukce dialýzy, která byla po devíti měsících práce slavnostně otevřená v červnu. Personál i vedení nemocnice věří, že jim zařízení od společnosti B. Braun pomůže ušetřit nejenom čas. Nabízí totiž i úsporu z hlediska hospodaření.

29.07.2021

Během rok trvající pandemie se nakazilo 40 pacientů dialyzačního střediska B. Braun Avitum v Plzni. 11 jich zemřelo. Za jediný způsob, jak pacienty ochránit, považují zdravotníci očkování. „Speciální noční dialýzy pro covid pozitivní pacienty jedeme se zhruba tří týdenní přestávkou už od začátku října. Pomáháme s dialýzou i v nemocnici. Nasazení je místy extrémní. Potřebujeme rychle očkovat dialyzované pacienty a zvládli bychom to sami. Jen potřebujeme vakcínu,“ říká primářka dialyzačního střediska B. Braun Avitum MUDr. Lada Malánová. Světový den ledvin letos vychází na 11. března a nefrologové vyzývají, aby lidé, kteří prodělali Covid 19 s těžším průběhem, si nechali vyšetřit ledviny.

09.03.2021
B. Braun pro život