Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Skupina B. Braun podporuje informativní pořady České televize

2. Září 2011

Skupina B. Braun podporuje informativní pořady České televize

Léčba inkontinence, kloubních poranění či předcházení podvýživě pacientů. To jsou témata nových osvětových pořadů České televize. Přední čeští odborníci v nich vyzývají diváky, aby se za svá onemocnění nestyděli nebo se zbytečně netrápili a zeptali se svých lékařů na všechny možnosti léčby.

Pořady Česká televize vysílá v září a říjnu letošního roku na svých kanálech ČT1 a ČT 24. Videa jsou od 7. září ke stažení také na speciálních internetových stránkách www.lepsipece.cz .

„Lidé se často bojí o svých problémech s lékaři otevřeně mluvit, a nedozví se tak o metodách, které se díky novým poznatkům a technologiím neustále vyvíjí. Proto jsme se rozhodli tento osvětový projekt podpořit,“ komentuje smysl pořadů MUDr. Lubomír Klepáč, MBA, člen vedení Skupiny B. Braun.

B. Braun podporou pořadů České televize v osvětové činnosti nekončí. „Vytvořili jsme speciální webové stránky www.lepsipece.cz , kde jsou rozhovory s lékaři, zkušenosti pacientů a další informace k daným onemocněním či zdravotním problémům. Témata budeme průběžně rozšiřovat,“ dodává Lubomír Klepáč.

Do natáčení pořadů a následných osvětových aktivit se zapojili Prof. MUDr. Aleš Roztočil, CSc., z Gynekologicko-porodnického oddělení Nemocnice Jihlava, který představuje možnosti léčby inkontinence. O výhodách artroskopických operací hovoří MUDr. Tomáš Uher z Fakultní nemocnice Brno a téma podvýživy pacientů v nemocnicích i v domácí péči rozebírá Prof. MUDr. Zdeněk Zadák, CSc., z Centra pro výzkum a vývoj Fakultní nemocnice Hradec Králové.

Již nyní můžete videa zhlédnout na www.bbraun.cz.

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun