Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Safil® Quick+ - pevný jako vždy, rychlejší než kdy předtím

1. Říjen 2008

Safil® Quick+ - pevný jako vždy, rychlejší než kdy předtím

V široké nabídce chirurgických šicích materiálů koncernu B. Braun je jednou
z posledních novinek syntetické, rychle vstřebatelné, pletené a potahované vlákno Safil® Quick+.

Jde o vlákno z kyseliny polyglykolové o nízké molekulární hmotnosti, které má díky své unikátní struktuře vysokou počáteční pevnost a následně velmi rychlou degradační křivku. Padesát procent své původní pevnosti v tahu ztrácí místo obvyklých sedmi již za pět dní a 0 % pevnosti dosahuje již po dvou týdnech. Kompletně se absorbuje podle síly vlákna přibližně za 42 dní.

In vivo - 50% původní pevnosti za 5 dníIn vivo - 50% původní pevnosti za 5 dníRychleji

Díky svému rychlejšímu absorpčnímu profilu je ideálním vláknem pro použití v následujících operačních oborech:

  • gynekologii (např. episiotomie)
  • urologii (fimóza)
  • odontologii (sutura ústní sliznice)
  • podkožní a intradermální sutury

Vzhledem k této rychlé absorpci vypadávají stehy samovolně po sedmi až deseti dnech, snižuje se tím nutnost dalších kontrol v nemocnici, a dochází tak k úspoře času i financí.

Původní pevnost v tahuPůvodní pevnost v tahuPevněji

Zásluhou svého unikátního složení a pletené struktury je vlákno Safil® Quick+ pevnější než ostatní rychle vstřebatelná vlákna na trhu. Zajišťuje tak vyšší bezpečí v kritické fázi hojení rány.

Jemněji

Pomocí glykonátového potahu a unikátní pletené struktury je vlákno Safil® Quick+ mimořádně hladké, takže nedochází k traumatizaci tkání a navíc je dosaženo jeho mimořádné flexibility, která přispívá k lepší manipulaci s vláknem.

MUDr. Petr Koutecký
divize Aesculap - chirurgie

0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Problematika infekcí v operační ráně (SSI-surgical site infection) je v poslední době velmi diskutovaným tématem. Z odborných studií je prokázáno, že výskyt SSI tvoří 38%1 všech infekcí v nemocničním prostředí a rozvine se až u 5 % podstupujících chirurgický zákrok.2 Tvoří tak jeden z nejvýznamnějších podílů infekcí spojených se zdravotní péčí (HCAI).3

23.11.2021
Chirurgické obory

Nahlížet na problematiku komplexně je podstatou úspěchu téměř ve všech medicínských odvětvích. Nejinak je tomu i v oblasti hojení ran. Tento chirurgický obor občas nebývá mezi zdravotníky populární, protože nepřináší rychlé a extrémně okázalé výsledky. Jedná se o zaměření, které vyžaduje mnoho trpělivosti a důslednosti nejen ze strany pacienta, ale zejména ze strany zdravotnického personálu.

14.10.2021
Chirurgické obory

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory