Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie:

Safil® Quick+ - pevný jako vždy, rychlejší než kdy předtím

1. Říjen 2008

Uzavírání ran
V široké nabídce chirurgických šicích materiálů koncernu B. Braun je jednou z posledních novinek syntetické, rychle vstřebatelné, pletené a potahované vlákno Safil® Quick+.

Jde o vlákno z kyseliny polyglykolové o nízké molekulární hmotnosti, které má díky své unikátní struktuře vysokou počáteční pevnost a následně velmi rychlou degradační křivku. Padesát procent své původní pevnosti v tahu ztrácí místo obvyklých sedmi již za pět dní a 0 % pevnosti dosahuje již po dvou týdnech. Kompletně se absorbuje podle síly vlákna přibližně za 42 dní.

In vivo - 50% původní pevnosti za 5 dníIn vivo - 50% původní pevnosti za 5 dníRychleji

Díky svému rychlejšímu absorpčnímu profilu je ideálním vláknem pro použití v následujících operačních oborech:

  • gynekologii (např. episiotomie)
  • urologii (fimóza)
  • odontologii (sutura ústní sliznice)
  • podkožní a intradermální sutury

Vzhledem k této rychlé absorpci vypadávají stehy samovolně po sedmi až deseti dnech, snižuje se tím nutnost dalších kontrol v nemocnici, a dochází tak k úspoře času i financí.

Původní pevnost v tahuPůvodní pevnost v tahuPevněji

Zásluhou svého unikátního složení a pletené struktury je vlákno Safil® Quick+ pevnější než ostatní rychle vstřebatelná vlákna na trhu. Zajišťuje tak vyšší bezpečí v kritické fázi hojení rány.

Jemněji

Pomocí glykonátového potahu a unikátní pletené struktury je vlákno Safil® Quick+ mimořádně hladké, takže nedochází k traumatizaci tkání a navíc je dosaženo jeho mimořádné flexibility, která přispívá k lepší manipulaci s vláknem.

MUDr. Petr Koutecký
divize Aesculap - chirurgie

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník