Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Ambulantní péče:

Remune™ Doplňková výživa pro onkologické pacienty

redakce Braunovin

2. červenec 2020

Remune Nutrice

U pacientů s onkologickým onemocněním bývá často přítomná podvýživa. Nejedná se však o „běžný“ úbytek hmotnosti. Jde o chronickou formu podvýživy, která vzniká v důsledku nádorového onemocnění. Novinkou pro zkvalitnění nutriční péče je potravina pro zvláštní výživu Remune™, který je určen k popíjení pro onkologické pacienty.

Příčina a vznik podvýživy u onkologických pacientů

Příčinou je systémový zánět a abnormální metabolismus, který neumožní organismu využít energii a živiny, které přijme potravou. Na podvýživě se může podílet také protinádorová léčba, kdy například nechutenství a únava způsobují nedostatečný příjem živin a prohlubují tak podvýživu. Podvýživa vzniká v důsledku metabolické poruchy, která doprovází aktivní nádorové onemocnění, vede až ke ztrátě kosterního svalstva a tělesného tuku bez ohledu na příjem živin.

Malnutricí může mít už v době diagnózy až 40% pacientů

Výskyt podvýživy závisí na typu nádoru a již v době diagnózy může být přítomná až u 40 % nemocných. Vysoce rizikové jsou nádory zažívacího traktu a plic, při pokročilém nádorovém onemocnění stoupá výskyt malnutrice na 80–90 %.

Podvýživa onkologického pacienta je komplikace a je potřeba ji léčit. Pokud je nutriční podpora poskytnuta včas, může přispět k vyléčení pacienta. Příliš velká ztráta hmotnosti může znamenat pro pacienta nemožnost absolvovat kompletní protinádorovou léčbu a významně komplikuje šance na uzdravení.

Pacienti s nádorovým onemocněním a zvláště ti s rizikovým typem by měli být vyšetřeni nutricionistou, a pokud mají vstupní nutriční riziko, musí zahájit nutriční podporu včas, dříve než dojde k velké ztrátě tělesné hmotnosti.

Remune™, snadno stravitelná energie

Velkou novinkou, kterou nyní přináší B. Braun na trh pro české a slovenské pacienty, je unikátní přípravek norské společnosti Smartfish – Remune™. Remune™ je výživa určená k popíjení (1,1 kcal/ml) s vysokým obsahem omega-3 mastných kyselin EPA/DHA z rybího oleje, se zvýšeným obsahem vitaminu D, s bílkovinami ze syrovátky a bez lepku. Má osvěžující šťavnatou chuť s příchutí maliny a broskve. Je určená pro pacienty, kteří procházejí onkologickou léčbou.

Nutriční mix hned od začátku

Až 30–50 % populace trpí nedostatkem vitaminu D. Remune™ obsahuje 5 μg / 100 ml vitaminu D a 1 g omega-3 mastných kyselin EPA a DHA / 100 ml. Při užívání dvou balení denně je tak zaručen doporučený denní příjem vitaminu D (20 μg – 800 IU) a více než denní dávka omega-3 mastných kyselin EPA a DHA (4 g). Kaloricky vyvážený nápoj má texturu ovocného smoothie, nezatíží žaludek na dlouhé hodiny a může pacientům přinést příjemné doplnění stravy o nutriční složky. Je určen k dietnímu postupu při podvýživě související s onemocněním, pro pacienty s prekachexií nebo kachexií zejména v důsledku rakoviny nebo CHOPN. Při včasném doplnění chybějících nutričních složek může pomoci při léčbě podvýživy a zvýšit tak šance pacienta na uzdravení.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník