Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Prodej obrazu Jaroslava Panušky přispěl na Úsměv pro život

16. Prosinec 2011

Prodej obrazu Jaroslava Panušky přispěl na Úsměv pro život

Na adventním brunchi pořádaném organizací Czech Business Club, byl vydražen obraz významného českého malíře Jaroslava Panušky (1872-1958). Výtěžek z jeho dražby byl společně s 1 % z ceny všech prodaných obrazů poukázán na konto charitativního projektu Skupiny B. Braun Úsměv pro život.

Díky hostům, kteří na brunchi kupovali a dražili obrazy, je konto Úsměvu pro život bohatší o 34 000 Kč. „Vybranou částku použijeme na financování projektu Koš plný humoru, který již druhým rokem realizujeme ve spolupráci s o.s. Zdravotní klaun. Čím více peněz na projekt získáme, tím více košů rozdáme dlouhodobě nemocným dětským i dospělým pacientům. V současné době jsme takto obdarovali již více než 1 200 pacientů v České republice a od listopadu letošního roku už přes 200 pacientů na Slovensku,“ řekl k výtěžku Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

Obrazem vydraženým pro Úsměv pro život je Zimní krajina z roku 1894, kterou Jaroslav Panuška namaloval olejem na karton o rozměrech 20x39 cm. Jedná se o drobnou, ale nesmírně vzácnou rannou práci příslušníka Mařákovy krajinářské školy v původní adjustaci. Jaroslav Panuška vystudoval Malířskou akademii v Praze u prof. Maxmiliána Pirnera a Julia Mařáka. V malířské profesi se věnoval převážně krajinářské malbě a v ilustraci především pohádkovým motivům, které jsou i na dnešní dobu pozoruhodné. Z historických ilustrací lze ještě dnes objevit ilustrované sešity hradů. Část jeho potomků žije dodnes v Lipnici, kde se legendárně sešel v roce 1921 s Jaroslavem Haškem.

Více o projektu Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je duševně podpořit dlouhodobě nemocné pacienty. Hlavním partnerem je občanské sdružení Zdravotní klaun (www.zdravotniklaun.cz )
a podpora společného projektu Koš plný humoru. Více na www.usmevprozivot.cz .

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun