Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Prodej obrazu Jaroslava Panušky přispěl na Úsměv pro život

redakce Braunovin

16. Prosinec 2011

B. Braun pro život

Na adventním brunchi pořádaném organizací Czech Business Club, byl vydražen obraz významného českého malíře Jaroslava Panušky (1872-1958). Výtěžek z jeho dražby byl společně s 1 % z ceny všech prodaných obrazů poukázán na konto charitativního projektu Skupiny B. Braun Úsměv pro život.

Díky hostům, kteří na brunchi kupovali a dražili obrazy, je konto Úsměvu pro život bohatší o 34 000 Kč. „Vybranou částku použijeme na financování projektu Koš plný humoru, který již druhým rokem realizujeme ve spolupráci s o.s. Zdravotní klaun. Čím více peněz na projekt získáme, tím více košů rozdáme dlouhodobě nemocným dětským i dospělým pacientům. V současné době jsme takto obdarovali již více než 1 200 pacientů v České republice a od listopadu letošního roku už přes 200 pacientů na Slovensku,“ řekl k výtěžku Martin Kuncek, člen vedení Skupiny B. Braun.

Obrazem vydraženým pro Úsměv pro život je Zimní krajina z roku 1894, kterou Jaroslav Panuška namaloval olejem na karton o rozměrech 20x39 cm. Jedná se o drobnou, ale nesmírně vzácnou rannou práci příslušníka Mařákovy krajinářské školy v původní adjustaci. Jaroslav Panuška vystudoval Malířskou akademii v Praze u prof. Maxmiliána Pirnera a Julia Mařáka. V malířské profesi se věnoval převážně krajinářské malbě a v ilustraci především pohádkovým motivům, které jsou i na dnešní dobu pozoruhodné. Z historických ilustrací lze ještě dnes objevit ilustrované sešity hradů. Část jeho potomků žije dodnes v Lipnici, kde se legendárně sešel v roce 1921 s Jaroslavem Haškem.

Více o projektu Úsměv pro život

Úsměv pro život je charitativní projekt Skupiny B. Braun, jehož cílem je duševně podpořit dlouhodobě nemocné pacienty. Hlavním partnerem je občanské sdružení Zdravotní klaun (www.zdravotniklaun.cz )
a podpora společného projektu Koš plný humoru. Více na www.usmevprozivot.cz .

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník