Přejít k hlavnímu obsahu

Osobní rozvoj sester a péče o pacienta v ambulantní sféře a péče o pacienta

redakce Braunovin

10. Květen 2018

„Za duševní pohodou a pozitivním přístupem“ ‒ to byla základní myšlenka druhého mezinárodního „stoma-panelu“, který se konal na konci března v Mikulově.

Duševní pohoda je klíčem k úspěchu jak na pracovním poli, tak i v soukromém životě. Proto tematice „vzkvétání“ vlastní osobnosti byla věnována úvodní část odborného programu „stoma-panelu“, interaktivního diskusního panelu stomických sester, který proběhl pod záštitou Aesculap Akademie. „Stomické sestry mají náročné povolání, a proto jsem je svým blokem o inspiraci a plánování jejich vlastní duševní cesty chtěl inspirovat a vést k radostnému, smysluplnému životu pracovnímu i soukromému,“ říká kouč, lektor, psychoterapeut a mediátor PhDr. Ivan Skalík.
 
 
Ústředním tématem byl pohled právě stomických sester na péči o stomického pacienta v ambulantní sféře v České a Slovenské republice, který vyústil v dlouhou a zajímavou debatu, srovnávání obou zemí a sdílení zkušeností. Regionální péče o pacienta po hospitalizaci je důležitým okruhem, protože pacienti často nemohou z různých důvodů zůstat ve stomické poradně pod křídly stomické sestry. Většinou jsou svěřeni přímo do domácí péče. „Praktický lékař ani domácí péče nemají pochopitelně takové zkušenosti se stomiemi a časový prostor pro péči o stomiky jako stomické sestry s letitými zkušenostmi či se zázemím nemocnice a chirurgie, pro případné řešení pooperačních komplikací,“ komentuje workshop stomická sestra z Thomayerovy nemocnice Veronika Vágnerová, která ve zdravotnictví pracuje již 22 let.
 
 
Vše uzavíral praktický workshop, kde sestry definovaly takzvanou ideální cestu stomického pacienta. „Důležitou součástí celého setkání byla i diskuse o komplexní péči pacienta, jeho hospitalizaci a nutnosti tuto situaci řešit. V rámci druhého stomického panelu jsme sestrám představili nový projekt Skupiny B. Braun zaměřený na vlastní chirurgické ambulance,“ říká vedoucí obchodního týmu Stoma and Urinary Care pro CZ a SK Skupiny B. Braun Mgr. Iveta Šmídová, MBA. Odborné ambulance se zakládají ve významných městech České republiky a vznikají jako řešení současné a budoucí situace s nabídkou komplexní péče o stomické pacienty ze strany chirurga, zkušené stomické sestry a preskripce stomických pomůcek ihned po propuštění pacientů z nemocnice. 

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník