Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Operujte snadněji - motorizované operační stoly a LED diodová světla

23. Listopad 2012

Operujte snadněji - motorizované operační stoly a LED diodová světla

V souvislosti s neustále se zvyšujícími technickými požadavky na přístrojovou zdravotnickou techniku přinášíme taková technická řešení, která splní i ta nejpřísnější kritéria nejmodernějšího komplexu operačních sálů.

 

Operační stůl Cmax T

Vysoce sofistikovaný operační stůl Cmax T umožňuje motorizovaný přesun pacienta, zajišťuje snazší provádění předepsaných postupů a nabízí jedinečná a revoluční řešení z hlediska manipulace, variability nastavení a bezpečnosti pacienta i uživatele.

Cmax T řeší plynulý motorizovaný transport pacienta v rámci celého operačního traktu (od přeložení pacienta z lůžka přes přípravnu, operační sál, probouzení a dospání až po finální přeložení pacienta zpět na lůžko). Tento zcela inovativní koncept zaručí maximální omezení manipulace s pacientem, a tím i optimalizaci hygienických a sterilních podmínek. Zvyšuje bezpečnost a komfort pacienta i uživatele, zlepšuje ergonomii ovládání stolu a efektivitu všech činností souvisejících s pacientem. Navržené technické řešení mobilních operačních stolů s motorizovanou základnou tak zcela jednoznačně nahrazuje systém výměnných operačních desek.

Operační světla STERIS X LED

Systém STERIS X LED je modulární systém, který zajišťuje světlo nejenom studené, ale i mimořádně jasné. Jeho speciální LED diody jsou navrženy tak, aby vyzařovaly bílé světlo, díky čemuž nepotřebují filtry proti nepříznivým vlivům, které jsou charakteristické pro barevné LED diody. Systém zaručuje vynikající přirozené podání barev (Index CRI), které zůstává dlouhodobě stabilní, což umožňuje chirurgům posuzovat vzhled tkání a cév s nejvyšší přesností. Navíc zajišťuje maximální hodnoty R9, indexu zásadního významu, který určuje schopnost oka rozlišovat jemné odstíny červené barvy.

X LED světlo umožňuje koncovému uživateli, aby si vybral počet světelných spotů tak, jak mu to vyhovuje, resp. podle potřeby jednotlivých operačních oborů. V závislosti na požadované intenzitě světla (90 000   -160 000 luxů) je možno sestavit jeden, dva, tři nebo i čtyři spoty. Dokonce i dvouramenné světlo X LED v kombinaci 3   +   1 spotů je naprosto dostačující a odvede skvělou práci. Hliník použitý jako základní materiál se vyznačuje nízkou hmotností a vynikajícími vlastnostmi v odvádění tepla. X LED diody mají navíc životnost až 40 000 hodin.

Systém STERIS X LED nabízí dále širokou škálu konfigurací a možností tak, aby dokonale vyhovoval všem potřebám operačních sálů, například devět různých nastavení intenzity světla a ambientní osvětlení. Také bude brzy k dispozici vyšetřovací mobilní světlo (single spot).

 

redakce Braunovin
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vstřebatelné pletené chirurgické šicí vlákno potažené chlorhexidinem diacetátem (CHD) je novinka v naší řadě šicích materiálů Novosyn. Využívají ho už například zdravotníci na ortopedickém oddělení Nemocnice Šumperk v rámci nového konceptu péče. Podle tamního primáře MUDr. Jána Debreho vlákno potažené CHD svou účinností pokrývá spektrum nejčastějších laboratorně diagnostikovaných infekčních agens v ortopedii, a výrazně tak snižuje riziko infekcí.

18.06.2021
Chirurgické obory

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře. 

23.02.2021
Chirurgické obory

Střevo patří vedle plic a kůže k jednomu z největších imunitních orgánů v lidském těle. V našem těle plní mnoho důležitých funkcí a významně se podílí na celkové imunitě organismu. Jak ukazují poslední práce, je pravděpodobné, že například mikrobiální složení v zažívacím traktu má úzkou spojitost s některými onemocněními, včetně psychiatrických, anebo že vakuová terapie patří mezi jeden z největších posunů poslední doby v oblasti chirurgické léčby. Toto je jen část tématu, na které jsme se zaměřili v našem rozhovoru se zástupcem přednosty pro vědu a výzkum na Chirurgické klinice 3. lékařské fakulty Univerzity Karlovy a Fakultní nemocnice Královské Vinohrady docentem Martinem Oliveriusem.

23.12.2020
Chirurgické obory