Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Chirurgie: Produkt měsíce

Operativní řešení dětských skolióz

23. únor 2021

Po úspěšném uvedení na trh systému Ennovate® pro řešení degenerativních onemocnění a traumat páteře rozšířil Aesculap ve spolupráci s mezinárodními páteřními centry včetně České republiky platformu Ennovate® i do oblasti řešení deformit páteře.

To otevírá možnosti uplatnění tohoto unikátního systému i v oblasti operativního řešení dětských skolióz. Díky filozofii jednoho šroubu, jednoho systému a jedné platformy pro všechny operační postupy nabízí modulární platforma Ennovate® systémová řešení pro všechny indikace a techniky a pro veškeré současné výzvy při operacích páteří.

Jedna modulární platforma

Ennovate® představuje ztělesněnou platformu inovativních řešení a technologického pokroku, využívající chirurgických zkušeností a výrazně zvyšující se klinickou účinnost. Od hrudní páteře až po osilium systém Ennovate® svou flexibilitou operatérovi usnadňuje volbu implantátu pro potřeby ošetření různých typů patologií páteře. Výsledkem je plně přizpůsobitelná platforma řešení pro různé typy chirurgických zákroků a přístupů, která zahrnuje jednoduché možnosti kombinace implantátů a chirurgických nástrojů. Na operačním sále je tedy zapotřebí méně nástrojů, což se ukazuje jako efektivnější jak pro chirurgy, tak pro celý nemocniční proces.

Potřebná flexibilita a bezpečnost, jíž můžete věřit

S technologií Ennovate® zavádíme bezprecedentní implantační technologii − všestrannou modulární páteřní platformu − která rozšiřuje flexibilitu a využívá operačních zkušeností. Modulárním řešením pro optimalizaci nemocničních procesů systém Ennovate® otevírá novou dimenzi standardizace a univerzálnosti.


Ennovate® PolyLock® − ovládání je klíčové

  • Technologie PolyLock® sdružuje vícevrstvé atributy šroubů do jediného šroubu, což zajišťuje vysokou intraoperativní flexibilitu.
  • PolyLock® přeměnou jednoho typu šroubu na více typů umožňuje zjednodušení operačních kroků.
  • Jeden šroub je použitelný pro širokou škálu indikací a přístupů pro chirurgii páteře.
  • Mechanismus PolyLock® a intuitivně navržené nástroje umožňují v každém kroku operace všestrannost a vynikající intraoperační flexibilitu. Operatér má možnost uzamknout šroub v požadované pozici a provádět korekční manévry.


Co z Ennovate® DEFORMITY činí unikátní systém?

  • Ennovate® byl navržen v úzké spolupráci se světoznámými předními odborníky na deformity páteře, aby přinesl do oblasti moderní chirurgie páteře nové impulzy. Podstatou Ennovate® DEFORMITY je také strategické pokrytí širokého spektra indikací deformit páteře, což z Ennovate® vytváří jedinou platformu na světě, kterou lze použít pro všechny typy spinálních fúzí.
  • Funkce PolyLock® dovoluje uzamčení polyaxiality (tzn. pohyblivosti) hlavy šroubu v určité pozici, což chirurgům pomůže páteř dokonale korigovat. Operatér může přizpůsobit šroub vlastnímu chirurgickému pracovnímu postupu, čímž se jednotlivé chirurgické kroky zjednoduší.

Ennovate® DEFORMITY systém díky špičkovým vlastnostem splňuje nejnáročnější požadavky operatéra na 3D korekci páteře při operaci skolióz, a to jak u dospělých, tak i u dětí.

Napište nám

Využijte tento prostor a podělte se s námi o další témata, osobnosti nebo produkty o kterých byste se chtěli dozvědět více.

Odesláním formuláře souhlasíte se zpracováním osobních údajů. Vámi zadané údaje jsou u nás v bezpečí.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník