Přejít na obsah stránky | Klávesové zkratky | Hlavní strana | Mapa stránek | Vyhledávání | Přejít na hlavní navigační menu

Ohlédnutí za rokem 2010 v Aesculap Akademii

7. Leden 2011

Ohlédnutí za rokem 2010 v Aesculap Akademii

I přes přetrvávající světovou ekonomickou krizi vyplývá ze statistických dat zpracovaných za rok 2010, že zájem o vzdělávání v oblasti zdravotnictví nijak neuvadá, spíše naopak.

Jak mezi lékařským personálem, tak mezi nelékařskými zdravotnickými obory jsme nezaznamenali žádný výrazný pokles v účasti na vzdělávacích akcích Aesculap Akademie. V letošním roce se můžeme pochlubit, že počet námi organizovaných akcí překročil číslo 220.

Těchto akcí se zúčastnilo na osm tisíc frekventantů, což je nárůst o 15 % oproti loňskému roku.
Stejně jako v loňském roce tvoří největší cílovou skupinu (85 %) nelékařské zdravotnické obory. Vysoce sofistikované praktické workshopy organizované většinou pro velmi úzké lékařské specializace
tvořily 8 %.

Vzdělávací konference určené pro lékaře i ošetřovatelskou péči měly v letošním roce 6% podíl na všech námi pořádaných akcích. Na základě stále velkého zájmu zdravotnického personálu o doplňování
a zvyšování kvalifikace se Aesculap Akademie chystá nabídnout i v novém roce 2011 široké spectrum vzdělávacích kurzů, sympozií, workshop a konferencí. I v příštím roce se těšíme na pozitivní ohlasy ze strany účastníků, které jsou pro nás hnacím motorem v další práci.

Ing. Jitka Holomková
koordinátorka Aesculap Akademie
0
Dosud nehlasováno

Čtěte také

Vzdělávací instituce Aesculap Akademie uspořádala sympozium Restart elektivních výkonů, které v přímém přenosu vysílala přihlášeným účastníkům prestižní konference Efektivní nemocnice. Pozvání přijali Roman Kraus, předseda senátního výboru pro zdravotnictví, Jan Bláha, přednosta KARIM Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, a Eckart Mayer, přednosta německé ortopedické kliniky AKH. Připravili jsme tři bloky, ve kterých vždy diskutovali dva hosté.

23.12.2020
Aktuality z B. Braun

Spotify, iTunes, Google Podcasts - na všech těchto platformách si teď můžete poslechnout podcast Medicína od společnosti B. Braun. O zdravotnictví nebo aktuálních tématech v medicíně vyprávějí lékaři, sestry, manažeři, ale i samotní pacienti. Ačkoliv podcast přináší řadu odborných názorů, nepochybně obohatí i posluchače z řad široké veřejnosti.

30.10.2020
Aktuality z B. Braun

Existuje klíč k nalezení optimální úrovně stresu v době koronaviru? K tomu se nám vyjádřil a popsal své zkušenosti z terénu zakladatel projektu #delamcomuzu Mgr. Pavel Pařízek, který v době krize řešil se svým týmem na dennodenní bázi problémy běžných občanů, pracovníků z první linie a fungoval dokonce jako „záchranná stanice“ expatů žijících na území České republiky. V průběhu pandemie se ukázalo, že hlavním stresovým faktorem epidemické krize nebyl jen samotný Covid-19, ale i sekundární dopady pandemie jako obavy o vztahy či práci.

08.07.2020
Aktuality z B. Braun