Přejít k hlavnímu obsahu
Zpět

Události

Ohlédnutí za rokem 2010 v Aesculap Akademii

Ing. Jitka Holomková

7. leden 2011

Aesculap Akademie Aktuality B. Braun

I přes přetrvávající světovou ekonomickou krizi vyplývá ze statistických dat zpracovaných za rok 2010, že zájem o vzdělávání v oblasti zdravotnictví nijak neuvadá, spíše naopak.

Jak mezi lékařským personálem, tak mezi nelékařskými zdravotnickými obory jsme nezaznamenali žádný výrazný pokles v účasti na vzdělávacích akcích Aesculap Akademie. V letošním roce se můžeme pochlubit, že počet námi organizovaných akcí překročil číslo 220.

Těchto akcí se zúčastnilo na osm tisíc frekventantů, což je nárůst o 15 % oproti loňskému roku.
Stejně jako v loňském roce tvoří největší cílovou skupinu (85 %) nelékařské zdravotnické obory. Vysoce sofistikované praktické workshopy organizované většinou pro velmi úzké lékařské specializace
tvořily 8 %.

Vzdělávací konference určené pro lékaře i ošetřovatelskou péči měly v letošním roce 6% podíl na všech námi pořádaných akcích. Na základě stále velkého zájmu zdravotnického personálu o doplňování
a zvyšování kvalifikace se Aesculap Akademie chystá nabídnout i v novém roce 2011 široké spectrum vzdělávacích kurzů, sympozií, workshop a konferencí. I v příštím roce se těšíme na pozitivní ohlasy ze strany účastníků, které jsou pro nás hnacím motorem v další práci.

Související a doporučené články

Odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích

Tyto stránky obsahují odborné informace o léčivech a zdravotnických prostředcích určené zdravotnickým odborníkům v České republice. Nejsou určeny laické veřejnosti.

Odborníkem je dle § 2a zákona č. 40/1995 Sb., o regulaci reklamy, v platném znění, osoba oprávněná předepisovat nebo vydávat léčivé přípravky nebo zdravotnické prostředky. Pokud osoba, která není odborníkem, vstoupí na tyto webové stránky, vystavuje se riziku nesprávného porozumění informací zde publikovaných a z toho plynoucích důsledků.

Kliknutím na tlačítko „Jsem odborník“ potvrzujete, že:

  • Jste se seznámil/a s výše uvedenou zákonnou definicí pojmu „odborník“;
  • Jste odborníkem ve smyslu zákona o regulaci reklamy;
  • Jste se seznámil/a s riziky, kterým se jiná osoba než odborník vystavuje, jestliže vstoupí na stránky určené převážně pro odborníky.
Jsem odborník
Nejsem odborník